Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 17 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 169
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По тази логика и германците / и всички останали/ трябва да спрат вноса на чужд мед. Тогава чий ще го...
    Не се е изразил правилно, но повечето го разбрахме. Да се спре вноса на мед от държави извън ЕС - Украйна, Китай и т.н.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Абсолютно, с две ръце съм "за", обаче хората искат така. Искат също хляба и лекарствата, и книгите, и учебниците, и други неща да не се облагат с ддс, което също е вид субсидия. Та, няма как, политиците се съобразяват с това. Иначе на власт ще дойдат тези, които обещават точно това, както и пределни цени на стоки и други неща. А защо всички смятат, че нещо му има на украинския мед и е по-калпав от българския, това не знам.
    Нищо му няма на украинския мед, само цената му кофти - там е проблема.

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По тази логика и германците / и всички останали/ трябва да спрат вноса на чужд мед. Тогава чий ще го...
    В Германия консумацията на мед е по голяма от колкото производството и няма как да не внасят, а при нас е обратното и въпреки това алчните мошеници внасят мед и наричат това бизнес.

  4. #84
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    В Германия консумацията на мед е по голяма от колкото производството и няма как да не внасят, а при нас е обратното и въпреки това алчните мошеници внасят мед и наричат това бизнес.
    Така е. В БГ един търгаш може да умори сума си народ с некачествена стока, само и само да изкара някой лев, да си купи по сносна кола за да гони курвите/казвал съм го и друг път/. Имам и пример. Наблюдавам един който взема субсидии, гледа крави/само ги гледа/, кара един смотан джип и само кафета, цигари, алкохол и страстни погледи към всяка минаваща покрай него жена. Кравите тънат до колената в кал и стоят гладни с дни. Е, това са част от БГ бизнесмените. Другата част го правят по скрито, по завоалирано, с финес, но пак резултата е същия. Та и в България консумацията на много неща ще е голяма, но то те е страх да си купиш, че да се не отровиш. Хляба скочи драстично, а качеството е под всякаква критика...……...Та така.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    В Германия консумацията на мед е по голяма от колкото производството и няма как да не внасят, а при нас е обратното и въпреки това алчните мошеници внасят мед и наричат това бизнес.
    Доколкото знам Германия е най големият вносител на пчелен мед в Европа, но и голям износител на такъв .

  6. #86
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Доколкото знам Германия е най големият вносител на пчелен мед , но и най големият износител на такъв .
    Значи по една и съща схема работим. Само го возим насам натам.

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Доколкото знам Германия е най големият вносител на пчелен мед в Европа, но и голям износител на такъв .
    Че е вносител, спор няма. Но за първи път чувам, че Германия изнася мед. По магазините не съм срещал мед от Германия.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    https://www.bgfermer.bg/Article/6769057
    Интересен анализ за развитието на пазара на пчелен мед в света.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не знам защо се кахърите за вноса на мед от Украйна. Дори да се забрани вноса му в България, цената му така или иначе влияе на пазара в Европа, а там се продава и българския мед. Не вярвам някой да е склонен да плати повече само защото някой си мед е български. Ако украинския се връзва по-евтино, ще купи него. Така че няма защо да го мислим, от нас нищо не зависи, нито от политиците ни, нито от търговците ни. А и са ни много малки количествата, за да сме някакъв фактор в цената.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    https://www.bgfermer.bg/Article/6769057
    Интересен анализ за развитието на пазара на пчелен мед в света.
    Да, и той(анализа), както се вижда "смята експертът на agroportal.ua." е на украинци. То и без последното изречение, съдейки по съдържанието на статията, става ясно, чие творение е.

 

 
Страница 9 от 17 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •