Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 169
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ... сега е 12-15лв.
    Къде? По пазарите "постоянното присъствие" държат 7-8 лева. Аз продавам на 10 и явно съм се "прекарал" при тия 12-15лв.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Това този супербистрия ли е? Продават го по пазарите на 8лв./920мл. буркан в три цвята и без етикет.
    То и хоби да си, медът има някаква себестойност, слагаш си една заплата за месец и половина или два и придружаващите рамки, основи, пътни, амортизация и други и отиде на себестойност 5-6лв. Освен ако не си на принципа "щом си го правя аз нищо не струва"
    Объркал съм цитата. Извинявам се, исках да цитирам kokona

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не, че нещо . ... ама си объркал цена на едро и дребно. Това 3.80лв. сега е 12-15лв.
    Атанасов говорим за цена на едро,аз на дребно не продавам,къде ги тия 12 -15 лв.на едро та да си дам меда там?

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2017
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Къде? По пазарите "постоянното присъствие" държат 7-8 лева. Аз продавам на 10 и явно съм се "прекарал" при тия 12-15лв.
    Прекарал и се

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    себестойност 5-6лв.
    Ми аз на толкова го продавам.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Точно това имах на предвид колега, медът е обезценен 10 пъти,2000г. Започнах работа като млад специалист със заплата 165лв. Цена на меда 3.80лв. 2018г. Старши специалист съм заплата 1500лв.Цена на меда 4лв. Де го Киро на кирия да гледаме пчели?Един приятел се шегува с мен,защо не съм започнел да произвеждам имитиращ продукт на медът на 1лв. да го продавам ще съм на по голяма печалба отколкото да гледам пчели и да продавам мед на 4лв.
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Атанасов говорим за цена на едро,аз на дребно не продавам,къде ги тия 12 -15 лв.на едро та да си дам меда там?
    Незнам за какви цени пишеш( говорим) но и аз да питам : къде беше тази едрова цена -3.80 през 2000г. Да не имаш предвид -мана или мед от мърмарин.

    пп. Не съм ходил по пазара и цената 12-15лв. съм я чел по групите.

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цената на пазарите е от 8 до 12, че и 15 в зависимост къде е все пак този пазар. В коя част на държавичката. Всички влизате в тази граница 8-15.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам за какви цени пишеш( говорим) но и аз да питам : къде беше тази едрова цена -3.80 през 2000г. Да не имаш предвид -мана или мед от мърмарин.

    пп. Не съм ходил по пазара и цената 12-15лв. съм я чел по групите.
    Не е мана, 2003 я продадох на 3 лв, трябва да е някакъв по скъп.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам за какви цени пишеш( говорим) но и аз да питам : къде беше тази едрова цена -3.80 през 2000г. Да не имаш предвид -мана или мед от мърмарин.

    пп. Не съм ходил по пазара и цената 12-15лв. съм я чел по групите.
    Цената 3.80 я цитирах от поста на колегата kando, 2002г. Не бях още пчелар.От 2007г. съм пчелар и цената тогава си беше 3.80 лв

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Тъй като не можем да се преборим с така водената политика на ниски изкупни цени трябва да се борим за сериозни субсидии които да компенсират загубите ни както е в другите сектори. Пчеларството е организираното производство на пчелен мед и други пчелни продукти - пчелен прашец, пчелен восък, прополис, пчелна отрова.

    Основната полза от пчеларството, обаче не е медът, както много често се акцентира, или останалите пчелни продукти, а опрашването на диворастящата и най-вече културната растителност, което води до многократно увеличаване на добивите. Може смело да се каже, че медът и пчелните продукти в пчеларството са страничен продукт. Без опрашване би настъпил тотален глад на животни и хора и животът на планетата ни би бил застрашен.За да има опрашване някои трябва да плаща.Ето за това са субсидите. Може да се пише много, ама няма смисъл...Най-важното е да проумеете ,че сега е времето да се види ,че има пчелари който опрашват цялата растителност безплатно и за това опрашване трябва да има субсидии, докато не станем единни ще сте просто сбирщина от недоволници/съжалявам ако ви звучи грубо , ама е факт/

 

 
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •