Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 169

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    01.09.2016
    Мнения
    5

    ЦЕНИ на едро

    Здравейте!

    Прегледах постовете във форума, но повечето са от 2010 или 2013г. Интересувам се да придобия някаква представа за АКТУАЛНАТА цена, на която в момента се продава българският мед на едро? Също така дали е многоцветен, акациев и т.н. и дали има разлика в тази цена според вида мед?

    Благодаря ви!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от SilMart Trading Виж публикацията
    Здравейте!

    Прегледах постовете във форума, но повечето са от 2010 или 2013г. Интересувам се да придобия някаква представа за АКТУАЛНАТА цена, на която в момента се продава българският мед на едро? Също така дали е многоцветен, акациев и т.н. и дали има разлика в тази цена според вида мед?

    Благодаря ви!
    - Рапица - 4.00 лв / кг
    - Букет / Слънчоглед - 4.10 лв / кг
    - Липа - 5.20 лв / кг
    - Акация - 6.00 лв / кг
    - Манов - 6.30 лв / кг
    - Кориандър - 4.40 лв / кг.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Интересно ми е някой би ли си продал меда на цена по 4лв.? В магазина меденките скочили с 10ст., ако продължава така може пак да започнат да ги правят с мед вместо с захар.
    Аз продавам меда ми на тенекии от 5 до 6 лева зависи как се спазарим и за сега върви добре, вярно по 2-3 тенекии не е като всички на куп, но какво да се прави.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Защо си продават меда на 4лв?В отглеждането на пчели си има стратегия,но и да продадеш също си трябва.Аз тая година пробвах едно ново начинание в продажбата на мед.Малко нещата не се получиха,но грешката беше изцяло моя в изчисленията за пашата.Цената на която ми изкупиха макар и малка част беше 7,00лв/кг за слънчоглед.В момента има 250кг букет/люцерна билки/ който също върви много добре на 10лв буркан на теники 7,50лв/кг.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В момента има 250кг букет/люцерна билки/
    Как я извади тая люцерна? При мен на единия пчелин (3 кошера и 8 отводки) имаше 15дка люцерна. Цъфтя около 2 седмици след слънчогледа и не видях кьорава пчела в люцерната. Нито за нектар, нита за прашец. При мен ако са работили след слънчогледа, е било по бурените в поясите. Но не и в люцерната.
    П.П. Май ще започнат ланшните заядлици...кой продава на морето, кой продава у софето, кой по 4 кинта тенекето.....

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Акацията тази година вървеше 7,20-7,30лв/кг
    За слънчогледа офертите са 4,20-4,50лв/кг. Пчеларите явно са доволни от тази цена и продават. Ако някой има друго инфо да сподели ако иска.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Акацията тази година вървеше 7,20-7,30лв/кг
    За слънчогледа офертите са 4,20-4,50лв/кг. Пчеларите явно са доволни от тази цена и продават. Ако някой има друго инфо да сподели ако иска.
    Доволни-недоволни, трябва да се яде. После го няма филма : обра се меда и цената се вдигна. Китайски, украински, колкото щеш. Та по-добре 4,50 отколкото -3,80 лв.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Така е, и аз съм в кюпа. Трябват ми и оборотни средства, захар, лекарства.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Тази цена 3,80-4,20 си е отпреди 10 години една и съща а замислете се преди 10 години какви бяха заплатите и сега какви са,моята лично като специалист в промишлена сфера е скочила 3пъти,преди 10 години получавах 500лв. към момента получавам 1500лв.Та тези 3.80-4.20лв. към момента са безкрайно ниска цена и по мое мнение изобщо не си заслужава човек да се занимава с пчеларство освен като хоби.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Я нов играч на пазара .Някой знаещ англйски били проверил в гугъл за silmart treiding?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •