Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 169
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    При мен това твърдение не се потвърждава.
    А как е? Много ръчен нископлатен труд или скъпоструваща високопроизводителна техника?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #122
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А как е? Много ръчен нископлатен труд или скъпоструваща високопроизводителна техника?
    Въпросът ти към Тарти е чисто инженерен. Говорим за пчели!

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А как е? Много ръчен нископлатен труд или скъпоструваща високопроизводителна техника?
    Нито едното, нито другото.

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Пчелите може и да имат активни въглени......,а освен това приемат и голямо количество антиоксиданти...
    Червеното вино,бори радиацията...
    Само предположения.Нямам гайгер...
    Това е радиация хора! Не е пушек от запалени гуми. А това за червеното вино минава за пред жената .

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ей много наивен народ ей - не давал германеца висока цена, за туй бг прекупвачите карат поръчкови коли. Айде да отпадне закона защитаващ картела на преработвателите и да видим дали германеца наистина не дава по- висока цена.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Кой закон визираш?

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Наредба 9/22.06.2005г. и заповед РД0943/14.01.2003 г.
    Не знам тук кой от кога е в занаята, но преди тези две промени в закона, германеца даваше много по- висока цена - при това идваше на място и броеше парите на ръка .... и на следващата година пак те търсеше, той теб, а не ти него. Та човек, като мен, няма как да повярва сега, че германеца не давал и за това изкупните цени са толкова ниски - това е една бездарна, зле скалъпена по социалистически лъжа. Няма, ама абсолютно нищо вярно в това твърдение - дава германеца и още как, ма нашите не дават.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предполагах че за тези текстове иде реч, но те не са закон. Не мисля, че ще е голям проблем да се съсредоточим около отмяната им стига да има смисъл от това.

  9. #129
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Не могат да се отменят - Матеев преди година- две обясни подробно защо и как.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Подобни наредби има във всички браншове, не е само пчеларството. В строителството са категориите, в транспорта са лицензите,при акцизните стоки са данъчните складове и т.н. Създават същите затруднения. Дали може, или не, без тях, не се наемам да кажа. Как изглеждат нещата в моя бранш - аз строя и монтирам, повече от половината печалба ми я прибира фирма - строител първа категория, само за да преподпише документите. В общия случай даже не стъпва на обекта, само подписва и бие печати на документите, които аз подготвям. За да компенсирам това, съм принуден да давам по-високи оферти, като често губя на фона на техните оферти, защото изначално са с едни гърди напред. После идват да ме викат за изпълнител на доста по-ниска цена. Тъпо, но това е положението.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •