Здравейте!
Преди 50 години баща ми ме научи да плета и измазвам тръвни. Научи ме и роеве да хващам, натриваш тръвната с маточина, вдигаш я над главата и свирукаш....Към края закупи и 4 кошера "сандъци". По онова време дойдоха и вертолетите и...
40 години работа и с нощни смени и 40 г. земеделие и по точно зеленчукопроизводство. Всичко беше наред до...субсидиите и програмите.
Нито един свестен т.е. действително работещ и произвеждащ качествена стока градинар не успя да се включи в програма. На пръсти се броят включилите се малки програмки и то само за беля. А имаше и такива които за 6 дек. тикви или 4 дек. краставици получиха по 50 000 лв. Ние гледахме отстрани как предлагат боклуците си на всеки срещнат и как свалят нашите цени и...траехме.
Субсидии за площ на декар. Не са 60. Има и по 250 а може и повече. Да ама е за собствениците а не за производителя. Плащам 50 лв аренда а собственика чертае щото са умни и никой не подписва договор. Тая година за финал на 17. 07 падна градушка, 15 минути и...15 000 лв ги няма. Ако има някакви "утешителни" / миналата година в друг район дадоха/ то пак собствениците ще я получат а не аз.
Искате да се модернизирате и механизирате. Ами и аз исках и го направих. Напълно механизиран процес до бране. Сума години работех ЗА техниката. После работех ЗАРАДИ техниката. А сега ако има някой мераклия да се ПРЕУСТРОЙВА в сектора със субсидии да заповяда, почти подарявам щото ме е яд да я гледам.
За пчелите. Хоби пчеларите няма да оправят пчеларството щото не ни стига акъла ама виж, цените можем. Имам 8 кошера, сега ги направих 12, разбирай семейства. Това което направиха тая година, сигурно няма да се повтори и ако продам на 4 лв, няма да ми стигне за цигарите които съм изпушил при пчелите. Хубавото е че имам и приятели имам и джибра.
Ако е позволено: Краси 00, поздрав от batkoto