Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 169
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Wonderland
    Аз когато започнах да отглеждам пчели, цената на меда беше по спомен 2,7 ,вдигна се до 3,80 и после след 3,4 месеца ,заради китайците 1,80 и никой неиска да го купи.Никой го интересува какво влагаш ти като труд,време и пари.Българските пчелари не са монополисти в производството на мед..Идва ти предложение ,харесвати,продаваш,не ти харесва непродаваш.Едно нещо струва точно толкова,колкото някои е склонен да плати.Другото са празни приказки.Не искам да обиждам никого , това е реалността.Малко спам към г_н Рости.Поздравления за това,че отглеждате 400 бр. кошери.Това е много труд и знания.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Освен да наблягаме на ориза с цел намаляване на себестойността, друго не мога да се сетя за сега, с интензификацията на труда нямаме проблем - бачкаме като изоглавени повечето.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Благодаря за поздравленията. Жалкото в случая че предложенията ги получаваш от 5 фирми в БГ които лесно си стиковат нещата и цената не ср определя на пазарен принцип. Нито един от изкупвачите няма потенциала да развърти доста по-големи обеми от тези с които работи обикновено и заради това не се и мъчи да вземе пазарен дял от останалите. Така се губи конкуренцията между тях и те са си супер. Яхналиса пазара и в същото време не се конкурират и го изкарват през носа на пчеларите. И друг път съм го казвал, изкупвачите дори да имат потенциала и желанието сами да си произведът меда с който търгуват никога, ама никога не могат да го произведът на цената на която го купуват от нас баламите години наред. Аз от много време виждам че сметката ми не излиза и все търсих начин да намаля себестойността и да вдигна ефективността , но падащата цена и бързите темпове на поскъпване на живота не ми позволиха да се порадвам на успехи на професионален пчелар. В тоталния глад за работна ръка тази година, цената на труда се вдигна зверски и вече въобще не си заслужава да се издържаш с пчеларство.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Има още един аспект, който искам да засегна. Вдигане на ефективността става с машини. Тези машини никак не са евтини и участват само във една дейност ваденето на меда. Всичко останало е ръчен труд в тежки условия. Да се върнем на машините. Те трябва да се помещават и в помещения със спец. изисквания. Всичко това струва пари, много пари, които всеки си решава дали да даде. Тези пари е редно също да имат възвръщане.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да кажа и на тези които се чудят, защо не изнасям сам. Опитвам се от доста време. За сега успявам с малки партиди от време на време. Големите чужди изкупвачи ми отговориха че те си имали фирми в Бг. С които работят и други канали не са им нужни. Това също е причина да не се появяват други изкупвачи на нашия пазар. Той просто е поделен.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да кажа и на тези които се чудят, защо не изнасям сам. Опитвам се от доста време. За сега успявам с малки партиди от време на време. Големите чужди изкупвачи ми отговориха че те си имали фирми в Бг. С които работят и други канали не са им нужни. Това също е причина да не се появяват други изкупвачи на нашия пазар. Той просто е поделен.
    Аз тази година опитах някакъв вариант за износ за Италия. Всичко от наша страна беше добре и като опря до италианската и до там.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз тази година опитах някакъв вариант за износ за Италия. Всичко от наша страна беше добре и като опря до италианската и до там.
    Еми картел, как да го определиш иначе. Пък оптимистите, нека да мечтаят.
    По-важното - очаквайте включване, относно офертата "рамки с мед", тогава ще е по-интересно.
    Гледам и ТРОЛА, наднича с интерес темата.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Еми картел, как да го определиш иначе. Пък оптимистите, нека да мечтаят.
    По-важното - очаквайте включване, относно офертата "рамки с мед", тогава ще е по-интересно.
    Гледам и ТРОЛА, наднича с интерес темата.
    Радвам ти се на глупостите! Какъв картел, какви пет лева! Тук става дума за едно от най-важните неща в търговията - доверието между купувач и продавач. Трудно се печели и лесно се губи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #39
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Еми картел, как да го определиш иначе. Пък оптимистите, нека да мечтаят.
    По-важното - очаквайте включване, относно офертата "рамки с мед", тогава ще е по-интересно.
    Гледам и ТРОЛА, наднича с интерес темата.
    Като каза рамки с мед и си проверих банковата сметка. Преди няколко дни ( в Неделя) им закарах рамките и на другия ден щяха да превеждат парите. Във Вторник ги нямаше, сега пак проверих и още ги няма. Не са ги превели.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Като каза рамки с мед и си проверих банковата сметка. Преди няколко дни ( в Неделя) им закарах рамките и на другия ден щяха да превеждат парите. Във Вторник ги нямаше, сега пак проверих и още ги няма. Не са ги превели.
    Съжалявам колега, но не си единствения. Доста "изгоряха" с тази оферта. Мен Господ ме опази, благодарение на интуицията ми.

 

 
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •