Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 169
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Съвсем логично е който изкарва добри пари по друг начин и едровата цена на меда не го устройва - да се откаже от производство на мед за продажба на едро.
    Между другото - някога се смяташе за нормално съотношението цена на едро мед/захар да е 3/1. Даже и при 2/1 съм пчеларствал. Сега е добре.
    Между другото - някога се смяташе за нормално съотношението цена на едро мед/ краве масло да е 1/1. Сега дали е по е добре.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Съвсем логично е който изкарва добри пари по друг начин и едровата цена на меда не го устройва - да се откаже от производство на мед за продажба на едро.
    Между другото - някога се смяташе за нормално съотношението цена на едро мед/захар да е 3/1. Даже и при 2/1 съм пчеларствал. Сега е добре.
    Съвсем логично е и че младите и кадърни хора напускат България и тук остават само селските тарикати и циганите.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Между другото - някога се смяташе за нормално съотношението цена на едро мед/ краве масло да е 1/1. Сега дали е по е добре.
    Ако го смяташ така - излизай от пазара. Цената на млечните продукти от десетилетия се влияе от много повече фактори /вкл. откровено Непазарни и антипазарни/, отколкото захарта и това изкривява пропорциите. Тва с кравето масло де, никога не е било сериозно, по-скоро за моабет пред хоремага. Виж друго, дядо ми го е казвал, че още старците преди него са казвали - срещу една овца вземаш един кошер и дохода от кошер требе да е поне колко от една овца. Разхвърляш си заетостта по друг начин във времето, разбира се. Ся не съм правил такива сравнения, но може пак да се връзват нещата долу-горе.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Съвсем логично е и че младите и кадърни хора напускат България и тук остават само селските тарикати и циганите.
    Въобще не съм съгласен. Не може да се твърди че тия които напускат са предимно кадърни /че са само млади пък изобщо/. Както и че тия, които сме тук, сме такива дето ти си ги написал. Как да е, излизаме много от темата, а и нещата около цените мисля са преповтаряни хилядократно тук.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вчера проведохме дълъг разговор с един от сериозните изкупвачи. Неминуемо стигна до цената и причините тя да е такава. Тази година много мед идвал от Бразилия на много ниски цени. Като показах, че знам за "Елниньо" е неговите катастрофални последици за климата в района на Аржентина и Бразилия разговора тръгна към останали количества във изкупвачите от целия свят от миналия сезон. Аз не съм очаквал да се съгласи, че добива на мед в целия свят тази сезон е доста по-нисък и е редно цената да се вдигне, но си приказваме по тея теми. Общо взето нещата са ясни. Масово се предлага 4,20 има предложения и малко на горе, но има и за 4,00 така че средно 4,20 е цената за сезона.Тази цена е такава защото на нея има сделки. С очите си видях при цена 4,00 колеги как се натискат. Еми защо да ни дават повече като ние и на толкова сме доволни и продаваме. На мен при тази цена не ми излиза сметката особено в ужасен сезон като този. Предприел съм вече мерки пчеларството да се превърне от основен в допълнителен доход . Успех

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вчера проведохме дълъг разговор с един от сериозните изкупвачи. Неминуемо стигна до цената и причините тя да е такава. Тази година много мед идвал от Бразилия на много ниски цени. Като показах, че знам за "Елниньо" е неговите катастрофални последици за климата в района на Аржентина и Бразилия разговора тръгна към останали количества във изкупвачите от целия свят от миналия сезон. Аз не съм очаквал да се съгласи, че добива на мед в целия свят тази сезон е доста по-нисък и е редно цената да се вдигне, но си приказваме по тея теми. Общо взето нещата са ясни. Масово се предлага 4,20 има предложения и малко на горе, но има и за 4,00 така че средно 4,20 е цената за сезона.Тази цена е такава защото на нея има сделки. С очите си видях при цена 4,00 колеги как се натискат. Еми защо да ни дават повече като ние и на толкова сме доволни и продаваме. На мен при тази цена не ми излиза сметката особено в ужасен сезон като този. Предприел съм вече мерки пчеларството да се превърне от основен в допълнителен доход . Успех
    Еех Рости, ако всички споделяха това, което са претърпели в пазарлъците с "изедниците", нещата щяха да стоят по друг начин, най-малкото, защото ще сМЕ подготвени с отговорите на отсрещната страна. Пък сега едни "бизнесмени" ни развиват теории по ПАЗАРНА икономика, въпреки че тази наука няма нищо общо с електрониката и с пчеларството.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тук стана като урок по литература - Какво е искал да каже поета в своето произведение? Само че, за радост "поета"
    е сред нас, тъй че няма смисъл да гадаем. В последните си думи се будалка и то с - Познай кой?
    А не, не се будалкам. Живот и здраве на пролет започват видимите неща. Иначе подготовката вече върви. За толкова години ми стана ясно, че от пчеларство не се печели и пчеларство къща не храни поне в този момент (период от 5-6 години). Ако искате ще смятаме като се върна от пчелите, но сега заминавам че имам да ротирам.

  8. #28
    Рости даже почти съм сигурен с кой изкупвач си говорил и на мой приятел ги разправяше тези за Бразилия. Това им е играта на всички изкупвачи, ако в Украйна годината не беше слаба щеше да е Украйна. Но понеже и аз като теб се интересувам, малко по далече от пределите на нашата граница и знам че в Аржентина и Бразилия имат незапомнено слаба година!. Аз работя и друго и на 4 лв само ще се фотографират с тенекетата но има колеги които не могат да чакат. Не ги обвинявам че дават на 4 лв, все пак в пчеларството има разходи и то не малки и като нямаш оборотни пари, трябва да ги вземеш от някъде. Ако 1 година няма кой да даде на 4 лв нещата ще са други. . Остави ги тези им приказки за маса че щели да си внесат.. Или както стана с странджанския манов мед, разбраха се всички в региона и под 10 лв на едро не може да намериш. Но там е възможно защото са по малко хора повечето се познават и така...За моите скромен 8 годишен пчеларски опит съм запомнил само една година да е имало що годе добра цена на конвенционалния мед 5-5,20на кг, а при тези 4 лв общо взето човек е на нула. До къде е докарахме добива от 200 кошера да не стига човек да издържа семейството си... Има ли смисъл човек да увеличава и да се трепе само а от това да няма файда. По добре да работи нещо друго и пчеларството да му е допълнителен доход... А колкото до ТСК крайно време е админ да се намеси и да въведе малко ред! Не може човек който не е продал едно бурканче мед или не е виждал кошер отворен да лее акъл в всяка една тема касаеща това! ТСК да си видял някой от нас да ти лее акъл в темите където ти е силата а именно електрониката! ТСК-Кристофър-Боян Смятай до колко си станал неприятен на аудиторията. но ти си знаеш твоята и пак си продължаваш защото няма кой да ти направи забележка! Скоро ще направиш 3000 мнение иначе за темата Друмев взимаш отношение но той е пчелар и като оставим бъзиците му има и доста добри мнения а твоите са само плява, талаж, спам! Намери си друго занимание в свободното време, вместо да ни лееш акъл за неща които не са ти ясни и грам!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат:"До къде е докарахме добива от 200 кошера да не стига човек да издържа семейството си... "
    В момента съм с двойно повече от 200 че и още отгоре и пак не мога да си издържам семейството. Всяка година свалят цената ние вдигаме бройките и пак, и пак ..... е стига толкова.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Рости , аз отдавна съм си направил сметката .
    Защо , мислиш се гъделичкам с два малки пчелина ?

 

 
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •