Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 169
  1. #131
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Подобни наредби има във всички браншове, не е само пчеларството. В строителството са категориите, в транспорта са лицензите,при акцизните стоки са данъчните складове и т.н. Създават същите затруднения. Дали може, или не, без тях, не се наемам да кажа. Как изглеждат нещата в моя бранш - аз строя и монтирам, повече от половината печалба ми я прибира фирма - строител първа категория, само за да преподпише документите. В общия случай даже не стъпва на обекта, само подписва и бие печати на документите, които аз подготвям. За да компенсирам това, съм принуден да давам по-високи оферти, като често губя на фона на техните оферти, защото изначално са с едни гърди напред. После идват да ме викат за изпълнител на доста по-ниска цена. Тъпо, но това е положението.
    " Мечтая да си купя едно кантарче, да застана в центъра на Пловдив и да тегля майни." (Трендафил Акациев)

  2. #132
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    тази година има ли някой информация по въпроса с едровата цена на медът,чух някакви слухове за цената на рапицата че е близка до тази на захарта

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    тази година има ли някой информация по въпроса с едровата цена на медът,чух някакви слухове за цената на рапицата че е близка до тази на захарта
    Не са слухове, толкова я изкупуват.

  4. #134
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    32
    Апи предлагат 3.20

  5. #135
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    32
    Между другото бях в Гърция и Македония цената на дребно е 11евро за кило , и това е мин. цена.

  6. #136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    някой има ли информация за едровата цена на полифлорния мед тази година?

  7. #137
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Между другото бях в Гърция и Македония цената на дребно е 11евро за кило , и това е мин. цена.
    11 euro цена в магазина, на пазара, директно от пчеларя. В тенеке, буркан (стъкло, пластмаса) с етикет, без етикет .... Официална продажба ли е, на черно ли е ...

    Въпреки, че ще бъда разбран погрешно, но би било добре да ограничим подобни публикации....

    Снимка от магазина в Германия, Англия, Франция и вижте цената е 20 евро за 450 грама - Въх, как ни лъжат нас... Цената в Гърция - 11 евро в Словения пък е 18 евро.... а в България е 3,80 лв и затова си има причини, при това с не малка заслуга и от страна на пчеларите...
    Добре е да си информиран (пчеларя като цяло) но ние така добре сме се закопали в нашето си блато, пък искаме да плуваме в локвичката на съседите....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ти да видиш! След почти пет години, темата се разбутала. Защо ли?! Ами защото няма келепир. Да, така е на никой не му е добре, но какво да се прави. От време оно го "дъвча", че благодарение на водената политика, всеки втори стана пчелар. И аз винаги съм погрешно разбран, ама истината боли бе колеги. Като гледам у фейса що пчелари, що нещо се навъдило, че и наш Друмчо се пресели там, какво да очакваме. Китай - Китай, Украйня-Украйна. Дъртия цербер TSC и той у фейса се слага. Не стига това, ами се преборил за субсидиране на неговите играчки. Да не отварям темата за спорната система за оповестяване от пръскане, която "благодарение" на него бе реализирана в наш ущърб. Ами измисленото био, ами сега и опрашването ами... Хайде стига толкова, че ще изхабя мастилото на пишещата машина.

  9. #139
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти да видиш! След почти пет години, темата се разбутала. Защо ли?! Ами защото няма келепир. Да, така е на никой не му е добре, но какво да се прави. От време оно го "дъвча", че благодарение на водената политика, всеки втори стана пчелар. И аз винаги съм погрешно разбран, ама истината боли бе колеги. Като гледам у фейса що пчелари, що нещо се навъдило, че и наш Друмчо се пресели там, какво да очакваме. Китай - Китай, Украйня-Украйна. Дъртия цербер TSC и той у фейса се слага. Не стига това, ами се преборил за субсидиране на неговите играчки. Да не отварям темата за спорната система за оповестяване от пръскане, която "благодарение" на него бе реализирана в наш ущърб. Ами измисленото био, ами сега и опрашването ами... Хайде стига толкова, че ще изхабя мастилото на пишещата машина.

    Ами това няма как да не се случи. Живеем в свободен свят, който иска става пчелар, ако ще ли говедар. . Та така е ... Който не може отпада .. Но по принцип в днешния свят е хубаво хората да се обединяват на кооперативи, за да могат да предлагат едно постоянно добро качество за по-големи пазари, това му е идеята. Иначе как ще бъдеш конкурентен и на кой. Мда най-добре е да си го продаваш на дребно, понеже най-добре цена може да вземеш. Ама за да го правиш и това нещо, трябва допълнитено голяма играчка от твоя страна. Никой няма да оправи сектора, просто такова нещо не съществува. Освен ако той не се самоорганизира и не си намери пазари .. Защото това е основния проблем, реализирането на продукцията. Ако не може да се реализира такава на българския и на световния пазар, значи тази работа не е за нас и ще останат малците. Много е просто това ...

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами това няма как да не се случи. Живеем в свободен свят, който иска става пчелар, ако ще ли говедар. . Та така е ... Който не може отпада .. Но по принцип в днешния свят е хубаво хората да се обединяват на кооперативи, за да могат да предлагат едно постоянно добро качество за по-големи пазари, това му е идеята. Иначе как ще бъдеш конкурентен и на кой. Мда най-добре е да си го продаваш на дребно, понеже най-добре цена може да вземеш. Ама за да го правиш и това нещо, трябва допълнитено голяма играчка от твоя страна. Никой няма да оправи сектора, просто такова нещо не съществува. Освен ако той не се самоорганизира и не си намери пазари .. Защото това е основния проблем, реализирането на продукцията. Ако не може да се реализира такава на българския и на световния пазар, значи тази работа не е за нас и ще останат малците. Много е просто това ...
    Явно освен с компютрите си на "ти" и с икономиката. Говориш по принцип, но във всяко едно нещо има специфика, с която ти не си запознат. Да, малцина ще останат, но те вече се очертават. Това са тия, които се въртят около министерството, и подготвят така нещата, че да бъдат финансово подпомогнати от държавата. Така на практика се изкривява пазара. Сега не ме карай да ти посочвам примери, защото имам достатъчно на брой. Далече си от нещата.

 

 
Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •