Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 169
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не знам защо се кахърите за вноса на мед от Украйна. Дори да се забрани вноса му в България, цената му така или иначе влияе на пазара в Европа, а там се продава и българския мед. Не вярвам някой да е склонен да плати повече само защото някой си мед е български. Ако украинския се връзва по-евтино, ще купи него. Така че няма защо да го мислим, от нас нищо не зависи, нито от политиците ни, нито от търговците ни. А и са ни много малки количествата, за да сме някакъв фактор в цената.
    Ами защото го внасят и го джуркат с нашия, та да им се върже по-добра печалба. От там и количествата български мед, изкупени от бг търговци са по-ниски. И цената и, и, ...

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...В БГ един търгаш може да умори сума си народ с некачествена стока, само и само да изкара някой лев...
    Това, общо взето, е вярно за всяко място без работеща правосъдна система. Ако знаеш, че има голяма вероятност да ти се размине наказанието, правиш всякакви мошеничества, според възможностите. А една от причините да нямаме работеща правосъдна система според мен е, че основната маса богати хора в България, /които естествено държат властта, защото няма как да бъде по друг начин/ са започнали с престъпления и дължат бизнеса си на крадени пари /или активи/. Е, как тези хора да искат да има правосъдие, като ще са първите му "клиенти"? Освен това, продължаващите кражби на едро създават все нови и нови "бизнесмени" с дълбоки джобове, които са заинтересовани да бранят статуквото.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #93
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това, общо взето, е вярно за всяко място без работеща правосъдна система. Ако знаеш, че има голяма вероятност да ти се размине наказанието, правиш всякакви мошеничества, според възможностите. А една от причините да нямаме работеща правосъдна система според мен е, че основната маса богати хора в България, /които естествено държат властта, защото няма как да бъде по друг начин/ са започнали с престъпления и дължат бизнеса си на крадени пари /или активи/. Е, как тези хора да искат да има правосъдие, като ще са първите му "клиенти"? Освен това, продължаващите кражби на едро създават все нови и нови "бизнесмени" с дълбоки джобове, които са заинтересовани да бранят статуквото.
    Така де, аз само открехнах вратата. То това си е ясно на всеки как стоят схемите. Лошото, че няма да се оправи и виждайки това и най - честните ще започнат на принципа - аз най - глупав ли съм?

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами защото го внасят и го джуркат с нашия, та да им се върже по-добра печалба. От там и количествата български мед, изкупени от бг търговци са по-ниски. И цената и, и, ...
    И какво от това, дори да е "масов спорт"? Все толкова мед ще купят от България и цената му все така ще зависи от това колко дава германеца. Ако е скъп бг меда, ще си купи от друго място на по-тънка цена. Матеев отдавна не пише, но няколко пъти е повтарял из темите - борбата с пазара е безсмислена, можем само да се приспособяваме.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...виждайки това и най - честните ще започнат на принципа - аз най - глупав ли съм?
    За най-честните не знам, но страшното е, че децата на това се научават от малки. Това обрича бъдещето на още от същото. Манията на хазарта с търкане на талончета е завладяла народа, защото вече повечето хора мислят, че пари с работа не се изкарват.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    http://agroportal.ua/ua/news/zhivotn...aetsya-nizkoi/
    Ето и те са разбрали, че меда им е евтин и търсят варианти.

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За най-честните не знам, но страшното е, че децата на това се научават от малки. Това обрича бъдещето на още от същото. Манията на хазарта с търкане на талончета е завладяла народа, защото вече повечето хора мислят, че пари с работа не се изкарват.
    Към честните имам предвид всички които все още не са започнали, демек и децата. Това обаче води до лавинообразно движение и в крайна сметка не знам какво ще се получи? Лошото е обаче, че започват да си мислят, че това е правилния начин на действие.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И какво от това, дори да е "масов спорт"? Все толкова мед ще купят от България и цената му все така ще зависи от това колко дава германеца. Ако е скъп бг меда, ще си купи от друго място на по-тънка цена. Матеев отдавна не пише, но няколко пъти е повтарял из темите - борбата с пазара е безсмислена, можем само да се приспособяваме.
    Че кой е казал, че германеца ще даде повече? Когато обаче стоката е малко, същите тия наши убавци, ще се принудят да купуват нашия мед и да си "свият" келепира, ако не, еми сменят бизнеса.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...води до лавинообразно движение и в крайна сметка не знам какво ще се получи?...
    Нарича се "положителна обратна връзка" или както казал Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече". Накрая - Чернобил и бум /и там реактора беше с положителна обратна връзка/. Та това ме подсеща - има ли пчели и пчелари около Припят и другите все още радиоактивни райони?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #100
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Че кой е казал, че германеца ще даде повече? Когато обаче стоката е малко, същите тия наши убавци, ще се принудят да купуват нашия мед и да си "свият" келепира, ако не, еми сменят бизнеса.
    Ще ти се да сменят бизнеса. Когато за първи път акациевия мед стана 7 лева, годината беше много богата на такъв. Цената падна до 6,50 лева. Следващите години няма такива количества, а цената си остана пак толкова. Какъв беше този скок и сега не мога да си го обясня, а сега не мърдат и стотинка? Та мед няма кой знае колко, но не виждам да се трепят да го взимат.

 

 
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •