Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 136
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Какво те интересува по точно? Аз от дълги години поддържам 2 ,3 бр. Като основно ги ползвам за размножаване.От една кръвна 2,3 отводки на сезон.

  2. #92
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз ще опитвам от тази година нещо подобно, но е във фаза почти нула. От две години опитвам, но все проблеми. От таз година се закачих най накрая и ще видим резултатите.
    Как я засели? Аз направих експеримент, като я сложих вместо магазин, но заради дъжда, акациевата паша се провали и не я изградиха.

  3. #93
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Как я засели? Аз направих експеримент, като я сложих вместо магазин, но заради дъжда, акациевата паша се провали и не я изградиха.
    Просто оставяш някой рояк пигмей вътре и чакаш. Това най -
    лесния начин, а може и ти да го създадеш.

  4. #94
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Да с рояк ми известно, но тази година от към роеве в региона е на липса.

  5. #95
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Да с рояк ми известно, но тази година от към роеве в региона е на липса.
    Тогава второто. Аз съм направи за сега 9 и вървят добре. Още толкова имам намерение, но за сега са само под мисълформа.

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...за сега 9 и вървят добре. Още толкова имам намерение...
    Каква е идеята?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Каква е идеята?
    Идеята ли? Много са идеите и сега правя едни експерименти за да си чеша крастата. Всеки ден минавам по 34 километра да им сипвам по 50-100 грама сироп. Искам да произвеждам майки, да вадя мед - тип луксозен, да са при екстремни условия, да са в нестандартни кошери, да са близко един до друг и още други глупости които ми идват от време на време, докато върша това. Слаба година, човек без работа, заврял мозък....

  8. #98
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    С пигмей не става,или ако става е много бавно. Трябва да е 3/4 или пълна с пчела за да я изградят за 2 седмици и запрополят.
    Вие как и къде ги държите тръвните,на земята директно или на някаква плоскост,повдигнати ли са и ако са на колко ...

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    С пигмей не става,или ако става е много бавно. Трябва да е 3/4 или пълна с пчела за да я изградят за 2 седмици и запрополят.
    Вие как и къде ги държите тръвните,на земята директно или на някаква плоскост,повдигнати ли са и ако са на колко ...
    Учудващо е в някои моменти как някаква шепа пчели прави чудеса, а кошер претъпкан от пчели не прави нищо и трябва да го тъпчеш, че да не умре от глад.
    Тръвните може да се поставят където си искаш. Стоящи, стърчащи, висящи, лежащи...открито, закрито.

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2018
    Мнения
    7
    Моята тръвна е на терасата ми, върху мрежесто дъно от десятка Дадан. Повдигната е на нивото на парапета. Много започна да ги напича и затова за сянка им турих един полуизрязан кашон изолиран срещу дъждове. Сами се заселиха, сами си се гледат.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    С пигмей не става,или ако става е много бавно. Трябва да е 3/4 или пълна с пчела за да я изградят за 2 седмици и запрополят.
    Вие как и къде ги държите тръвните,на земята директно или на някаква плоскост,повдигнати ли са и ако са на колко ...

 

 
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •