Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 136
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    КОШЕР - ТРЪВНА - МЕТОДИ ЗА ПЧЕЛАРСТВАНЕ

    Тук ще се пишат всички мнения свързани с кошери тип ТРЪВНА.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    имам идея да я направя отлозови клони .пробвахнещо получи се но не чак толкова добре .кажете ми някои правил лие .

  3. #3
    ANIBAL
    Guest
    Не съм ползвал досега тръвна.Но за какво ти е това чудо бе колега?Със същия успех можеш да опиташ с кух дънер.Няма да плетеш или да си цапаш ръцете с кал.Рояци -за това се използват тези пособия.Ще имаш ли хомут да чакаш толкова време покрай тях?Или ще вържеш някой друг? :D

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Евгени е снимал тръвните в Сърбия. Обърнете внимание на една от тях и ще видите една обикновена пласмасова кофа обърната надолу, направен отвор за прелка, и това е всичко.

  5. #5
    Димо,ето я моята тръвна.


    След като хванах това лято един рой с нея,го оставих да се развива там.Тези снимки са правени,докато изграждат далаците.Есента тръвната беше пълна с мед и пчели и след като третирах за акар,я зазимих така като съм я поставила в един кошер.Човек винаги може да експериментира. wink;



  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    сузи подхранвала ли сия или остави мухата да се развива сама през цялото време.

  7. #7
    Аз подхранвам със суха захар.Сипвам я в една тарелка и я поставям под тръвната(казах,че тръвната е в кошер).Преди зазимяване им разпечатвах мед вечер от магазинна рамка,която пуснках до тръвната в кошера.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Голяма красота ! Като се случи да хване човек рой и няма кошер празен - става. И за подсилване става.Но пък не знам начин за дезинфекция. Гориш и ...нова.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Винаги ми е било интересно как се работи с това "чудо". Никога не съм виждал как работят пчеларите с тръвна! Всъщност виждал съм само празни, незаселени с пчели!!
    Working....

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Примитивна работа . Какво може да се направи с това ?
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •