Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

    Естествено хранене и храна на пчелите

    Предлагам да се даде инфо и да се коментира и обяснява за храненено на пчелите. Каква е естествената им храна, от каква храна се нуждаят, колко храна, как си я набавят, как я усвояват и т.н. и т.н. И ако може без мнения и коментари, че пчелите могат да ядат и захар. Това всички го знаем.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    http://pchelari.com/forum/showthread...B8%D1%82%D0%B5
    Ти, нали не си мислиш, че съществуването на форума е от твоето присъствие тук, защото в противен случай, ние ще си помислим друго.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Така. Там обяснено ли е по месеци или сезони примерно от колко храна има нужда 1 семейство. Как си я набавя, как я усвоява и т.н. Като “старо кадро“ би требвало да знаеш.

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Пак така. Набързо прегледах писаниците на “старите кадри“. Основното е “подхранване“, “сироп“, “питки“ и т.н. Ма така е, лесно е да шъкаш сироп и да викаш, “аз знам кога да давам захар че да не ме хванат“. Аааа и продавам мед.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Така. Там обяснено ли е по месеци или сезони примерно от колко храна има нужда 1 семейство. Как си я набавя, как я усвоява и т.н. Като “старо кадро“ би требвало да знаеш.
    По първия ти въпрос, няма кой да ти отговори, по простата причина, че година с година не си приличат, аналогично и семействата едно от друго са различни. Що касае въпросите ти от второто изречение ето http://www.fermer.bg/%D1%85%D1%80%D0...B5-tip917.html.
    Поствам ти един от многото линкове в интернет, за да не се изявявам като научен работник.
    Ако питаш мен, аз започвам с храненето с питки по Никулден, по половин кг. фабрична питка, съдържаща декстроза и фруктоза. Просто си плащам застраховката на природата. Пчелите сами преценяват, колко и кога да усвоят от храната. Поставянето на питките продължава през 15-20 дни в зависимост от зимата, та чак до края на февруари. Март започва първия сиропец. Нали се сещаш , че не може в един пост да ти обясня защо, аджаба немога да се оплача от отплатата на семействата ми. Това обаче се постига с четене, опит и мисъл.

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аааа, не искам твоите писаници. Май не усещаш.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Както и да е. И тук нищо смислено няма да се напише-каже.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аааа, не искам твоите писаници. Май не усещаш.
    Тогава дерзай !

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Както и да е. И тук нищо смислено няма да се напише-каже.
    Валентине, критериите на всеки са различни!
    "Разни хора, разни идеали" е рекъл Алеко.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Пак така. Набързо прегледах писаниците на “старите кадри“. Основното е “подхранване“, “сироп“, “питки“ и т.н. Ма така е, лесно е да шъкаш сироп и да викаш, “аз знам кога да давам захар че да не ме хванат“. Аааа и продавам мед.
    Не вярвам да осмислиш това, което за втори път ти пиша. Това, че подранваш със захар, не значи че меда ти е от захар. Всичко зависи от това, по кое време е даваш.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •