Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не вярвам да осмислиш това, което за втори път ти пиша. Това, че подранваш със захар, не значи че меда ти е от захар. Всичко зависи от това, по кое време е даваш.
    Хранене! Не подхранване. Разумеш! Хра не не!

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Здравей те! Новак съм,но ме учудва неразбирането на поставения въпрос -Естествено хранене и храна на пчелите - никъде не става въпрос кой какво дава като храна или с какво подхранва пчелите ,а с какво се хранят в приридата без човешката намеса, аз така разбирам поставения въпрос.Не знам отговор.


  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Ето тук проф. Желязкова е систематизирала доста информация за храненето на пчелите, хрансмилателната им система, обмяна на веществата, естествени храни и заместители и т.н. Препоръчвам само за скромните 5 кинта
    https://www.helikon.bg/books/281/-%D...B8_116352.html

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А нощем дали ядат пчелите, или спят!?! Всъщност пчелите спят ли!?!

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Спят всяка си има килийка и си ляга пчелите вътре работнички им приготвят вечерята на дъното на всяка килийка затова се оставя винаги свободни килийки да има къде да спят иначе няма къде и започват роене

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    Здравей те! Новак съм,но ме учудва неразбирането на поставения въпрос -Естествено хранене и храна на пчелите - никъде не става въпрос кой какво дава като храна или с какво подхранва пчелите ,а с какво се хранят в приридата без човешката намеса, аз така разбирам поставения въпрос.Не знам отговор.
    Здравей!
    А не те ли учудва физиологията на пчелите, та се чудиш на пчеларския акъл. Хайде дай дефиниция на естествено хранене на пчелите. Такова "животно" няма!

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    По първия ти въпрос, няма кой да ти отговори, по простата причина, че година с година не си приличат, аналогично и семействата едно от друго са различни. Що касае въпросите ти от второто изречение ето http://www.fermer.bg/%D1%85%D1%80%D0...B5-tip917.html.
    Поствам ти един от многото линкове в интернет, за да не се изявявам като научен работник.
    Ако питаш мен, аз започвам с храненето с питки по Никулден, по половин кг. фабрична питка, съдържаща декстроза и фруктоза. Просто си плащам застраховката на природата. Пчелите сами преценяват, колко и кога да усвоят от храната. Поставянето на питките продължава през 15-20 дни в зависимост от зимата, та чак до края на февруари. Март започва първия сиропец. Нали се сещаш , че не може в един пост да ти обясня защо, аджаба немога да се оплача от отплатата на семействата ми. Това обаче се постига с четене, опит и мисъл.

    Извинявай,това за кой регион на България е??

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    https://www.fermer.bg/%D0%B8%D0%BD%D...news18907.html
    Гледището на професорката, е че: пчелите трябва да се хранят преди всичко естествено. А иначе е естествено и да се лигавиш.....

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    „Преди години прилагането на антибиоците бе основният проблем за пчелари, след това започна масовото използване на глюкозо-фруктозни сиропи, което наложи изследване на българския мед, пригоден за износ. Сега пред нас е третият голям проблем и това е инвертазата. В много страни от Европа тя е позволена и се прилага, но според мен това е агресивна техника. Моето гледище е, че пчелите трябва да се хранят, преди всичко естествено. В много от пробите мед се установява по-голямо количество инвертаза. Тази година количества от реализираните количества мед на колеги за чужбина, бяха върнати обратно в България, поради подобно наличие, извън определените норми. В една такава ситуация този мед се смята за фалшификат“, допълва Желязкова.

    От тук от там ще излезе истината, но колко ли години ще минат, докато си върнем пазарите. После изкупвачите били виновни.Дали наистина не са знаели, какво бъркат пчеларите целогодишно.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •