Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 32
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    ИМА ЛИ КАМПАНИЯ ЗА ЗЛЕПОСТАВЯНЕ НА БЪЛГАРСКИЯТ МЕД СПОРЕД ВАС?

    Това е поредната статия която злепоставя българския пчелен мед и пчелари. Това е второто изречение - "Това, че ще си го кипите от пчелар, нищо не значи - все пак пчеларите са тези, които научиха търговците как да имитират меда. "

    Спорд вас дали има някаква умишлена кампания за налагане на негативен имидж на пчелният мед и опит да накарат потребителите да не купуват от пчелари а от магазина....

    http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=79213I3
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ако пчеларите са виновни за лошото качество на меда, тогава тоя мед в магазина откъде идва!?! Нали пак от пчелари е взет. Между другото все още има хора дето си спомнят: “през комунистическо“ колко захар са давали на пчеларите. Кой-как е намазал. Кой си направил компоти, кой си сварил ракия. Еее, друго беше тогава. И трудно ще се промени мнението на клиентите да не правят връзка между мед и захар. Много трудно.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Чак да има организирана кампания - не ми се вярва.
    Но и предупрежденията в статията са основателни - нерядко се среща продажба на претопяван мед и на откровени фалшификати.
    Та не е лошо потребителят да е предупреден, а това си е пряко в полза на коректните пчелари.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Но и предупрежденията в статията са основателни - нерядко се среща продажба на претопяван мед ......
    Колега, какъв смисъл влагаш в "продажбата на претопяван мед"?

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега, какъв смисъл влагаш в "продажбата на претопяван мед"?
    В смисъл на втечнен вследствие на температурна обработка, за която има съмнение, че не е контролирана.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    За съжаление да има пчелари, които правят страхотни простотии. Смятам, че такива са малко, но за съжаление са явно достатъчно за да се появяват статии като тази.Пет минути преди да вляза във форума четох същата споделена от някой в пчеларските групи.Познавам пчелар, който втечнява цяла тенекия директно върху огъня, впоследствие клиента на въпросния ме пита защо меда от тази тенекия има толкова странен вкус и не кристализира....същия пчелар слага и "Делиция" на медовите корпуси за да ги пази от молец
    Та има една група хора, които компрометират пчеларството и пчелните продукти с идиотщината си и силно се надявам статии като горната да не са кампания против българския мед, а просто начин някой журналисти да си спечелят внимание и по-голям брой прочитания.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    В смисъл на втечнен вследствие на температурна обработка, за която има съмнение, че не е контролирана.
    Поради това съмнение, редно ли е да се внушава, че всеки течен мед /примерно след 30.08 / е нередовен.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Поради това съмнение, редно ли е да се внушава, че всеки течен мед /примерно след 30.08 / е нередовен.
    Разбира се, че не. Самият аз имам една партида, която тепърва започва да кристализира.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Зависи как действа конкуренцията , лоялно или
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Кампания няма, но марлячи и такива колеги които говорят глупости без да се съобразяват, че нанасят вреда не само на колегите си, а и на себе си има. А една такава грешка коства много труд на други за да докажат обратното. След това се чудят, че на някой му върви в продажбите, а на тях не. Примера е при мен. Измъкнаха ми се ръцете да мъкна мед по цял ден, а колеги пчелари само стоят и мрънкат. Но с дребни номера клиенти не се ловят, а и задържат.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •