Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Сами си го правим колеги САМИ!!! Аз продавам на дребно и ежедневно се сблъскам с тъпи въпроси, тези въпроси няма от къде да дойдат освен ако не са загатнати от някой пчелар! В инетернет е пълно с обяви за продажба на мед, на повечето пише, предлагам ЧИСТ пчелен мед, от ЧИСТ район, не храним със ЗАХАР, в меда няма ПРИМЕСИ, няма ГЛЮКОЗА.... Нарочно наблягам на думите, защото точно с тези думички ми се задават въпроси.... чист, захар, примеси, глюкоза!!! Всеки си има конкуренция, моята конкуренция не спира да ме плюе, казват ми го клиенти, че меда ми не бил чист защото бяй еди кой си му бил казал така.....Отчаяни да задържите някой клиент не плюйте по конкуренциуята или не изтъквайте вашата стока че еди какво си нямало... Защото за разлика от кренвиршите които са масов продукт, тук неможем да си позволим такъв тип реклама.... това е мед, меда се продава по 2 начина единия е случайно, другия е когато човек се разболее... почти няма случай в който хората да си купуват целенасочено мед, както си купуват хляб, кафе и тнт...

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Сами си го правим колеги САМИ!!! ...... меда се продава по 2 начина единия е случайно, другия е когато човек се разболее... почти няма случай в който хората да си купуват целенасочено мед, както си купуват хляб, кафе и тнт...
    Аааа, ще дойдете на дедовия.Няма защо да се сърдите, вие не обесняваете на клиента, колко полезна храна е меда, а какви болести лекува.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Никога не съм казвал какви болести лекува! Питам клиента за какво го търси, казва ми за малки деца и му препоръчвам акация. Питат ме кой мед е подходящ при кашлица или болно гърло препоръчвам липа. Никога не съм "лекувал" клиенти!!! Препоръчвам, дори като ме питат кой мед консумирам им дърпам лекция в съвсем друга насока, аромати вкусове, предпочитания и тнт.... нищо общо с болежки

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Никога не съм казвал какви болести лекува! Питам клиента за какво го търси, казва ми за малки деца и му препоръчвам акация. Питат ме кой мед е подходящ при кашлица или болно гърло препоръчвам липа. Никога не съм "лекувал" клиенти!!! Препоръчвам, дори като ме питат кой мед консумирам им дърпам лекция в съвсем друга насока, аромати вкусове, предпочитания и тнт.... нищо общо с болежки
    Да де, клиентите сами те питат, защото някой -някога, някъде им е казал, какво универсално лекарство е меда.Е, може и от баба да са чули, то тази стратегия не е от вчера.

    пп. не се заяждам, наблюденията ми почват още от Бай Киро и първите търговци в Бургас.

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Съгласен съм. А ако почнеш да обесняваш за други приложения отговорът е А не не аз за лекарство го взимам...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    ...меда се продава по 2 начина единия е случайно, другия е когато човек се разболее... почти няма случай в който хората да си купуват целенасочено мед, както си купуват хляб, кафе и тнт...
    Нищо подобно. Или поне не в масовият случай, при мен. Много целенасочено и дори планово си го купуват меда доста хора. Аз имам десетки редовни клиенти, които си купуват 30-40кг. мед на година, според възможностите си някой го взимат еднократно а други всеки месец(като си получат доходите) идват за 2-3-4кг.
    Е, случва се някой да дойде и да търси меда като лекарство за някой болен, но това е по-скоро рядко случващо се изключение, поне при мен.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Лошото е че обиновено "сметката" се плаща от тези които са съвестни и са болшинство... а заради такива драсканици из нета наскоро разговарях с две дами които искаха да си закупят мед и бяха убедени че фалшивия мед в магазините е дело на пчеларите, "захаросан" мед да не съм им давал защото бил само от захар и т.н. ..... почувствах се като престъпник за известно време....
    Колега, разбирам те какво имаш предвид и преди много се дразнех ако някой се усъмняваше в качеството на моя мед, какво да говорим ако директно влезе с обвинения, че може да е фалшив. И съм се обяснявал, и съм се ядосвал, и боря ли се боря за този клиент. И защо? Защото нали някой трябва да ми купи меда, нали клиента бил винаги прав. Как ще връщам хора? Е, отне ми време докато разбера, че процеса на търговията е двупосочен. Уважение за уважение. Идва някой със съмнения, претенции и обвинения - пренасочвам го да потърси мед другаде.
    За качественият мед пазарът е безграничен. Трудно ми е да повярвам, че такива статии ще направят разликата и хората ще спрат да купуват мед. Е, та нали аз и още много колеги постоянно работим в другата посока, как някакви писаници ще ни бутнат?

    P.S.
    По-голям проблем ми се вижда, че са малко статиите с приложението на меда. Ама и това си е процес и те ще се увеличат с времето
    Този пост е редактиран от todor.mitkov; 10.11.2016 в 10:40. Причина: Сетих се за нещо важно :D
    Медец

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    процеса на търговията е двупосочен. Уважение за уважение. Идва някой със съмнения, претенции и обвинения - пренасочвам го да потърси мед другаде.
    Точно така.Ако ти не се уважаваш,не очаквай другите да те уважават.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 10.11.2016 в 12:32.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Статия от канал3, че даже и без автор - мда.
    Кампания - звучи някак по- конспиративно да го кажем, но да е "платена" поръчка, не бих се учудил и ще кажа защо. Защото медът НЕ Е изкупен - имам доста колеги, на които меда им си стои и за сега нямат намерение да го дават на цена под 4лв. Търговеца, с който се пазарих тази година ме щракна тънко от 4,50 ДОГОВОРЕНА - уви само устно - цена на 3,50 и само къде не го набих. След това ме търси поне още 4-5 пъти с некви алабализми "ама нямало възможност за повече - ма тя цената ще пада още, аз заради теб, щот си мой човек" и прочие дивотии. Накрая от нема на къде - "слушай на зор съм, трябват ми спешно два тона". Та си дойдохме на 4,50.

    Прочее - имам още около тон и няма да го дам под 4лв. Таковал съм им такованката - много пчелари се подлъгаха на стария трик ..... и тази година ..... колко пъти още ще го играем този сценарий не знам, но явно ще е докато масата пчелари проумеят простата истината, че това са чисто тирикатски, търгашески номера. Ще извадят от сух кладенец вода, само и само, да те ударят колкото се може повече в цената.

    Разберете, че докато не спрем да си даваме продукцията на безценица, със абсолютна сигурност, ще продължават да ни го изкупуват на безценица - толкоз е просто, че по- просто не знам как е възможно да бъде.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Колега,напълно съм съгласен с твоето мнение.Тази година,още в самото начало ни подготвиха психически за тази цена на медаПоздрави.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •