Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 32
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Кампания няма, но марлячи и такива колеги които говорят глупости без да се съобразяват, че нанасят вреда не само на колегите си, а и на себе си има. А една такава грешка коства много труд на други за да докажат обратното.
    И, не само колеги ами и такива които се опитват да се изживяват като някакви лидери:

    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 09.11.2016 в 20:36.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Хм ! Нещо не е така .
    Този пост е редактиран от delta.e; 09.11.2016 в 20:49.

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Според мене няма никаква кампания за злепоставяне на Българския мед. Просто поредния некомпетентник пуска поредното некомпетентно мнение под формата на статия. Интернет е пълен с всякакъв подобен буклук, така че защо се учудвате. Пак бих казал НАРОДОПСИХОЛОГИЯ - както на производителите, така и на купувачите. Да, има кофти производители-тарикати, но такива ги има във всеки един бранш. Бъдете сигурни в това !!!!! Има и добри производители, и те страдат от далаверите на мошениците, но това пак е така във всеки един бранш.

    Колкото до народа - разбира се, че той няма да вярва на производителите, дори и всичките те съвкупно да са от перфектни по перфектни. Просто такава е нашата НАРОДОПСИХОЛОГИЯ, но нека да не се повтарям. Ние, производителите на мед, сме част от същия този народ, и робуваме на същата тази народопсихология, така че нищо ново под небето.

    Аз лично си мисля, че тази статия само може да ни бъде от полза. Това е защото цитираните в статията методи за определяне на уж "истинския" мед са подвеждащи за тези, които им повярват (пак народопсихология, но този път в наша полза). Нека хората да се научат да палят клечки с кибрит или да слагат капки с йод, за да се убедят, че нашия мед НАИСТИНА Е ИСТИНСКИ И КАЧЕСТВЕН. И когато се успокоят, спокойно ще дават по-висока цена, горди че са си купили "истински" продукт (пак народопсихология).

    Според мене опасни са статиите, в които се говори за ХМФ, инвертаза, антибиотици, пестициди и всякакви други трудно откриваеми микросъставки. В случая обаче тази статия предлага БАБЕШКИ МЕТОДИ за тестване на меда, и нашия мед спокойно ще премине през тези тестове. И дано народа с неговата си народопсихология наистина да повярва в тази статия, защото така 99.99% от нашия мед наистина ще се окаче КАЧЕСТВЕН и БЕЗПРОБЛЕМЕН.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Матеев , друго имах предвид , но си прав .

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Лошото е че обиновено "сметката" се плаща от тези които са съвестни и са болшинство... а заради такива драсканици из нета наскоро разговарях с две дами които искаха да си закупят мед и бяха убедени че фалшивия мед в магазините е дело на пчеларите, "захаросан" мед да не съм им давал защото бил само от захар и т.н. ..... почувствах се като престъпник за известно време....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Борка , за това писах .

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Утре ще говоря с двама по въпроса .
    Няма , само да ни цакат .

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    И, не само колеги ами и такива които се опитват да се изживяват като някакви лидери:
    Искрене, къде го намери този педер..т да ми развали вечерта. Мани бегай - то не е за гледане и слушане. Отварат.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Искрене, къде го намери този педер..т да ми развали вечерта. Мани бегай - то не е за гледане и слушане. Отварат.
    Ами да видите кой е тоя, който хвърля кал по българското пчеларство, а същевременно и има лидерски претенции...

    п.п. съжалявам за вечерта ти, на това е реалността и такива са фактите!

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Пчелар да убеди клиент, че пчелите ядат захарен сироп, а складират мед(от растения) за пчеларя е равносилно на геройство. Мисия невъзможна бих казал.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •