Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Полезен сайт, но поне в моя район картата не е много точна. Мисля, че познавам горите около мен много добре и донякъде отговатят само площите.

    Също забелязвам, че не се отбелязват смесените гори, но въпреки това мисля, че сайта ще ми е от полза. Някой от финкциите все още не са ми ясни, но с малко работа ще ги разуча.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    а какво означава "тп Bachelieri" ?

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    познавам района отлично дет се вика и с завързани очи мога да мина през него та при мен всичко е много точно дори и сечищата.... може би опира до информацията която се подава от горските или ако самото горско нанася на картата... явно при мен са си свършили работата както трябва (а имайки впредвид че познавам и госките в моя район смятам че е така)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    При мен си показва достатъчно точно, дори намерих едни акациеви гори, за които ми говори един 70 годишен пчелар... Оказа се че в моя район от около 20км радиусм има поне 5 акациеви гори над 100 до 500 декара..

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    14.09.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    с.Веселие
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    При мен си показва достатъчно точно, дори намерих едни акациеви гори, за които ми говори един 70 годишен пчелар... Оказа се че в моя район от около 20км радиусм има поне 5 акациеви гори над 100 до 500 декара..
    Така е, акациеви гори в района на Айтос има доста. На север посока Руен и околията е пълно със залесени 10-30 годишни акации. Тези почивни дни прекарах свободното си време в района и посетих липова гора по координати на дадения сайт, която се оказа тройно по голяма, като площ.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    А къде е тази гора с липа, че търся от доста време....?

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    14.09.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    с.Веселие
    Между село Пещерско и Ръжица*. Дадени са насаждения от черен бор около 50-те декара липова гора, но всъщност преобладава липа.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    При мене пък показва пълни глупости!Показва ми гори които са изсечени преди около 10-тина години , а ново-насадените не ги показва.Може пък да не са го актуализирали навреме.Иначе в съседното село показва почти всичко както си е.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Някой да има нова версия на сайта, че нещо не го отварям ?

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Някой да има нова версия на сайта, че нещо не го отварям ?
    https://gis.wwf.bg/mobilz/

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •