Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Един страхотен сайт

    Днес попаднах на един страхотен сайт: http://gis.wwf.bg/mobilz/

    Сайта е направен заради горите в България, но съдържа подробна информация и за много други неща - например можете да видите кадастъра (контурите) на всеки един имот в България.

    Но най-интересното е друго - можете да проверите в района на вашия пчелин има ли например акациеви или липови гори, и колко декара са те.

    Кефя му се на този сайт вече 2 часа. Имайте предвид обаче, че началното тръгване е малко трудно. Особенно менюто в ляво - зарежда се последно, след като се е ъпдейтнала всяка една информация по картата. Ако имате проблем с Internet Explorer - ползвайте Google Crome. След това започнете да разцъквате менюто и да се кефите .....

    За да видите какви гори има около вашият пчелин - просто чукнете върху картата върху даден имот, и веднага ще изскочи прозорче с параметрите на гората в дадения имот. Аз за нула време си изясник къде около моите пчелини има акация и липа и къде е голо и безнадеждно. Около 2 от пчелините ми буквално няма нищо и май ще се наложи да ги местя.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    И на мен много ми помогна да си обесня едно две неща... Благодаря.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В моя район не показва вярно възрастта на горите. А една гора, която я садиха по програма(преди7-8г някъде) въобще не е отбелязана. Иначе помага да намериш имоти тук-там. Даже си намирам моите имоти, които обработвам.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тоя сайт показва какво има,а да ли е така?Тук няма инфо колко е била незаконната сеч и кога е била?

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    При мен си показва достатъчно точно, дори намерих едни акациеви гори, за които ми говори един 70 годишен пчелар... Оказа се че в моя район от около 20км радиусм има поне 5 акациеви гори над 100 до 500 декара..

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    14.09.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    с.Веселие
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    При мен си показва достатъчно точно, дори намерих едни акациеви гори, за които ми говори един 70 годишен пчелар... Оказа се че в моя район от около 20км радиусм има поне 5 акациеви гори над 100 до 500 декара..
    Така е, акациеви гори в района на Айтос има доста. На север посока Руен и околията е пълно със залесени 10-30 годишни акации. Тези почивни дни прекарах свободното си време в района и посетих липова гора по координати на дадения сайт, която се оказа тройно по голяма, като площ.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    За района около мене (който познавам много добре) мога да кажа, че картата е много далече от истината ... голи каманаци където нищо не расте (и то сериозна територия) е писано за иглолистна гора, там където е само глог и шипка са го писали "дъб" .... така, че не му вярвайте много! Но поне ориентира кое е частна, общинска и горска територия

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При мене пък много вярно си показва видовете гори и тяхната позиция. Не са актуални само участъците, където някой е правил незаконна сеч.

    Както всяка една база данни, поддържана от държавни служители, и тука може да се очаква, че ще има неактуални или направо сбъркани участъци. Вина за това обаче имат и самите хора, които не спазват закона и не подават вярна информация след сеч или след засаждане на нови насаждения.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    А къде е тази гора с липа, че търся от доста време....?

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    14.09.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    с.Веселие
    Между село Пещерско и Ръжица*. Дадени са насаждения от черен бор около 50-те декара липова гора, но всъщност преобладава липа.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •