Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София

    Земеделски производител

    Здравейте колеги!
    Имам едно питане. Начинаещ пчелар съм от две години и много ме влече това занимание. Тази година регистрирах пчелина си, който се намира в Софийска област с налични 17 кошера.
    Понеже имам добра работа и ме осигуряват на пълният ми доход, не искам да се регистрирам като земеделски производител. Понеже пчелина е на мое име, дали има възможност да регистрирам майката на жена ми. Целта е да се махне тя от работа за да гледа децата ми, а аз ще и внасям осигуровките докато дойде време до пенсия )))

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Това че работиш и те осигуряват не пречи и ти да се осигуряваш като ЗП. То е допълнително и две осигурителни години са ти като допълнителна година стаж. Поне така беше.
    Ако искаш "бабата" да я уредиш, ще трябва и пчелина да се води на нейно име. Иначе няма как да е ЗП без животновъден обект. Според мен.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не се занимавай. За 50-100 кошера (ако само и единствено това ще отглеждаш) не си заслужава. Само ще внисаш осигуровки да храниш мангалите и управниците. Ако мислиш да се развиваш направи 300-500 кошера, направи си фирма по ДДС. За дребни бройки кошери, продаваш си продукцията на граждански договор, плащаш си еднократно данъка и приключваш.

  4. #4
    Здравейте!Работя на трудов договор,но искам да се регистрирам като земеделски производител.Каква осигуровка трябва да плащам,при положение ,че се осигурявам на 8ч?

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Роса Ангелова Виж публикацията
    Здравейте!Работя на трудов договор,но искам да се регистрирам като земеделски производител.Каква осигуровка трябва да плащам,при положение ,че се осигурявам на 8ч?
    Около 28% от 420лв. - месечно.Осигуряването на трудов договор е отделно.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако трудовият договор е върху максималния осигурителен доход /3000 лв/, не се дължат отделно осигуровки като ЗП, както и върху други допълнителни трудови договори. Често явление е.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •