Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139

    ЛЕЧЕБНА РАСТИТЕЛНОСТ ЗА ПЧЕЛИТЕ

    КЕДЪР

    Кедрите са посадени от семена,които са внесени от Испания.Шишарките са големи,от тях се вземат семената които са колкото лешник, имат почти същата обвивка/черупка/ само, че е шарена и по леко се чупи.Семената имат почти същия вкус.Не знам точно видът на кедъра какъв е,но наистина почти е като бор,а иглите са почти толкова дълги.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от HINAP
    Колега благодаря за отговора.Кедрите са посадени от семена,които са внесени от Испания.Шишарките са големи,от тях се вземат семената които са колкото лешник, имат почти същата обвивка/черупка/ само, че е шарена и по леко се чупи.Семената имат почти същия вкус.Не знам точно видът на кедъра какъв е,но наистина почти е като бор,а иглите са почти толкова дълги.
    Най-вероятно си набрал клонки от пиния (Pinus pinea). Нарича се още италиански бор. Сигурно живееш някъде на топло. Тъдява такъв бор не вирее. При всички случаи ще имаш положителен ефект от прилагането му, макар и да не е сибирски кедър. Не са изследвани още иглиците на всички видове борове. Най-общо е установено, че съдържат големи количества вит С. Вероятно още и смоли и фитонцидни вещества. Пчелите ще започнат да се почистват от прахта, а с това ще свалят и акарите от себе си. На дъното на кошера се поставя вестник или амбалажна хартия които след 'сеанса' се изгарят.

  3. #3
    А какво точно представляват "кедровите ядки", които се използват в кулинарията и от кое точно дърво се получават?

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    А какво точно представляват "кедровите ядки", които се използват в кулинарията и от кое точно дърво се получават?
    "Кедровите ядки", които масово се продават в големите магазини всъщност са обелени семена от един вид бор, който расте в Близкия Изток. Нарича се 'чилгоза пайн' (Chilgosa pine), а на латински Pinus gerardiana. Расте в Афганистан, Пакистан и другаде по арабския свят. Истинските кедрови ядки всъщност са семената на сибирския кедров бор - Pinus sibirica.

  5. #5
    Стефане, благодаря ти за инфото. Аз си мислех, че са семената на обикновения кедър. Лично на мен много ми харесват на вкус.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •