Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 179
  1. #81
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    От топлинна гледна точка няма никаква полза от преградната дъска. Ако измислите някаква друга разумна логика за нейното използване - правете го. Но ако си мислите, че с нещо спомагате за затоплянето на семейството - значи жестоко се лъжете и си хвърляте парите и труда на вятъра.

    Ако не вярвате, вземете едно парче фибран и го сложете в средата на стаята. И след това измерете температурата от двете му страни ......

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Наистина интересна теза. А вие как затопляте семействата?

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Наистина интересна теза. А вие как затопляте семействата?
    С калорифер
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    То сигурно затова така се нарича - преградна дъска,а не затопляща.

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    г-н Реми, искам да ви кажа, че съм нов в пчеларството и всяка информация свързана с подхода на опитните пчелари ми е от полза.
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    С калорифер

  6. #86
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Наистина интересна теза. А вие как затопляте семействата?
    Ама ти наистина ли вярваш, че преградната дъска затопля семействата?

    За който не знае - един паралелепипед (стая, кошер) има 6 стени - лява, дясна, предна, задна, горна, долна. За да затоплим обема на този паралелепипед трябва добре да топлоизолираме ЕДНОВРЕМЕННО и 6-те стени. С известни уговорки можем да оставим долната стена (дъното) без топлоизолация, но трябва да имаме много сериозни други доводи защо го правим това и защо си натрисаме завишени топлинни загуби.

    Ако вместо 2 преградни дъски сложим 2 ПРЕГРАДНИ СТЕНИ, добре уплътнена до последния милиметър, пак няма да има никаква полза, защото остават още 2 стени и 1 таван (нека за момент да забравим за дъното). Дори и добре да уплътним (топлоизолираме) и 4-те стени, пак нищо няма да сме направили, защото топлото ще бяга през тавана.

    Накратко - преградните дъски са ПОРЕДНИЯТ ПЧЕЛАРСКИ МИТ, и е цяло чудо, че толкова много пчелари си мислят, че те спомагат с нещо за отоплението на семейството.

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    г-н Реми, искам да ви кажа, че съм нов в пчеларството и всяка информация свързана с подхода на опитните пчелари ми е от полза.
    В книгите е истината.Четеш, практикуваш, питаш и отново не обратното!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #88
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    г-н Реми, искам да ви кажа, че съм нов в пчеларството и всяка информация свързана с подхода на опитните пчелари ми е от полза.

    И аз съм начинаещ и чета.

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Да преградните дъски няма как да топлят, те само стесняват семейството, за да може то да се топли по-ефективно (на по-малко пити с по-малко разходи на мед). Попитах Ви как затопляте семействата, защото съм виждал колеги да използват парчета фибрани в кошера; парцали, вестници и найлони под възглавницата - това ме интересуваше.

  10. #90
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Четох някъде,че пчелите не умират от студ,а от глад и болести.

 

 
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •