Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 18 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 179
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Цитат Първоначално публикувано от тии75 Виж публикацията
    Колега, ще споделиш ли кой е правилния фибран! Интересувам се предимно за изработката на 5-рамкови нуклеуси.
    Предварително благодаря!
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1719 Ето разработка на колега

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от тии75 Виж публикацията
    Колега, ще споделиш ли кой е правилния фибран! Интересувам се предимно за изработката на 5-рамкови нуклеуси.
    Предварително благодаря!
    Правилния, доколкото знам, не се внася. Аз използвам подов Фибран. Всеки дистибутор на Фибран може да ти го достави, обикновено след заявка. Листите са чисто гладки, без грапавини, и с фалц по края. Има го във всички дебелини, които са необходими.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Моите ги изработвам от шперплат 6-8 мм.
    Години наред са на линия.

  4. #74
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Доста попрочетох от мненията Ви. Нов съм та прощавайте.
    Някога, някъде бях чел, че пчелите имат чувство за обем. И ако са стеснени, пролетно време забавят развитието си? Та въпросът е: Има ли изобщо нужда от тези преградни дъски, или повече пречат. В природата КОЙ им ги слага?

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Доста попрочетох от мненията Ви. Нов съм та прощавайте.
    Някога, някъде бях чел, че пчелите имат чувство за обем. И ако са стеснени, пролетно време забавят развитието си? Та въпросът е: Има ли изобщо нужда от тези преградни дъски, или повече пречат. В природата КОЙ им ги слага?
    Това , не са рибки в аквариум .
    Пишеш за обем , а задаваш глупав въпрос .

  6. #76
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Както каза бат Тянко за преградни дъски най добре ще е да се ползва гладки листи фибран,днес купих такъв 40мм. от Практикер понеже ще си правя инкубатор,предполагам във цялата верига на Практикер ще продават такъв.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Доста попрочетох от мненията Ви. Нов съм та прощавайте.
    Някога, някъде бях чел, че пчелите имат чувство за обем. И ако са стеснени, пролетно време забавят развитието си? Та въпросът е: Има ли изобщо нужда от тези преградни дъски, или повече пречат. В природата КОЙ им ги слага?
    Същия който им слага и рамките. Всъщност с тези преградни дъски какво искаш да преграждаш?
    Винаги може по-добре.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Доста попрочетох от мненията Ви. Нов съм та прощавайте.
    Някога, някъде бях чел, че пчелите имат чувство за обем. И ако са стеснени, пролетно време забавят развитието си? Та въпросът е: Има ли изобщо нужда от тези преградни дъски, или повече пречат. В природата КОЙ им ги слага?
    Ако искаш може да сложиш цяла плодникова пита пълна с мед за преградна, те пчелите смятат и запасите някой казват че под 5кг. в кошера стопират яйцеснасянето майката. Някой може да ти каже че пита с мед е буца с лед ама това важи ако няма къде да се хване кълбото тоест ако няма достатъчно празни килийки зимата преди пилото е излишно ама след това като я сложиш напролет като крайна и с една тънка преградна играе ролята на подхранване.Две такива пити на пролет вършат много работа за около 35дни.

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    И аз съм нов, и аз мислех като теб. По принцип за ДБ кошерите преградната дъска е задължителна (дори в книгите пишат, че трябва да са 2) , аз това го разбрах по трудния начин - с грешка. Преградната дъска при ДБ улеснява работата на пчеларя, ако решиш да правиш преглед и в кошера няма преградна дъска се получават две неща - 1 по-трудно се изважда крайната пита (пчелите я пълнят здраво с мед) , 2 крайната пита се отърква със страницата на кошера и с втората пита, което допълнително раздразва пчелите. Чрез използването на преградата дъска (при ДБ) пчелите по-бързо изпълват плодниковите пити и се качват в магазина.
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Доста попрочетох от мненията Ви. Нов съм та прощавайте.
    Някога, някъде бях чел, че пчелите имат чувство за обем. И ако са стеснени, пролетно време забавят развитието си? Та въпросът е: Има ли изобщо нужда от тези преградни дъски, или повече пречат. В природата КОЙ им ги слага?

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    1 по-трудно се изважда крайната пита (пчелите я пълнят здраво с мед) , 2 крайната пита се отърква със страницата на кошера и с втората пита, което допълнително раздразва пчелите.
    Прибутваш другите пити и се освобождава място за крайната пита.
    Преградната може и да се използват за дебели венци на есен чрез стеснение.
    По принцип си върши работа.

 

 
Страница 8 от 18 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •