Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 179
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Доста попрочетох от мненията Ви. Нов съм та прощавайте.
    Някога, някъде бях чел, че пчелите имат чувство за обем. И ако са стеснени, пролетно време забавят развитието си? Та въпросът е: Има ли изобщо нужда от тези преградни дъски, или повече пречат. В природата КОЙ им ги слага?

    Това , не са рибки в аквариум .
    Пишеш за обем , а задаваш глупав въпрос .

    Горният ми пост бе за този Господин, ама още не съм ви свикнал със сайта!
    delta.e
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 10.11.2016 в 12:35.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Матеев, изключи фризера и ги остави на топло, пък да видим дали няма пак да умрат( май няма да е от студ) !
    ПП Все ми се струва, че ще дойде време и това мнение да си промениш . Човек се учи докато е жив!

  3. #103
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    До Матеев!
    За който не знае, топлия въздух над кълбото се издига нагоре. И ако над рамките има място (достатъчен е дори и 1 мм), то тогава този топъл въздух се придвижва настрани, и после пада надолу покрай студените стени на кошера, където се охлажда. В долната част на кошера той вече е охладен до нивото на външната температура, и именно поради тази причина в този кръговрат няма никакво значение дали дъното на кошера е мрежесто или плътно. И в двата случая там въздуха е с температура, равна на външната. Този студен въздух се засмуква нагоре и заема освободеното място от издигащия се топъл въздух.

    Специално с мрежестото дъно и мнението Ви за него не съм съгласен.
    Изключваме зимуването на семействата в природата, където има случаи на роеве презимуващи на клони, подложени на дъжд, сняг и дори обледени, но така е в природата и естествения подбор.
    При кошера, ако оставиш дъното мрежесто, то постъпващото количество студен въздух в кошера е с пъти по-голямо, отколкото ако си с плътно дъно и стеснен вход и миши предпазители на него.
    При духането на вятър, а то зимъска си духа майсторски, кошера се обтича от всички страни, включително и от долу. Все пак кошерите би трябвало да са на някакви крака, трупчета или нещо подобно. Та този преминаващ въздух би трябвало да засмуква въздуха от кошера /принципа на инжекторите/. И съответно да предизвиква постъпването на доста по-голямо, като количество, студен въздух, сиреч и повече необходимост от енергия за затоплянето му. За това и много пчелари практикуват зимуване на горна прелка. Пчелите тогава са в среда на завишено количество въглероден двуокис, но те самите имат възможност да издържат десетки и стотици пъти по голяма концентрация на въглероден двуокис, отколкото човека и топлокръвните животни.
    Това е моето скромно мнение.

  4. #104
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Матеев, изключи фризера и ги остави на топло, пък да видим дали няма пак да умрат( май няма да е от студ) !
    ПП Все ми се струва, че ще дойде време и това мнение да си промениш . Човек се учи докато е жив!
    Аз съм човек със строго изградено ЛОГИЧЕСКО и ТЕХНИЧЕСКО мислене. И когато кажа числото 5, наистина разбирам 5, а не някъде около 5, ама може и 3, ако е понеделник, или 7, ако извънземните кацнат на земята.

    Та в първата част на изречението се казва, че ПЧЕЛИТЕ НЕ УМИРАТ ОТ СТУД, което от логическа гледна точка е ПЪЛНА ЛЪЖА. Всяко едно живо същество може да умре от студ при достатъчно ниска температура, извън контекста на всички останали фактори, които локумджиите веднага ще започнат да вадят от 1001 кладенеца.......

    Та ако искате да спорим логически - няма смисъл, защото аз съм прав. Ако обаче искате да започнете да разтягате локуми като жена, която казва че я боли главата, а всъщност иска да каже, че не и се прави секс, тогава започвайте, но аз няма да ви отговарям. Просто животът ме е научил, че със женската локумена "логика" не може да се спори .......

    Ако искате да проверите дали имате ЛОГИЧЕСКО МИСЛЕНЕ, попълнете следния тест и кажете какъв резултат сте получили: http://onlinetestove.com/test/test-z...hno-mislene-82

    В зависимост от резултата ще преценя дали въобще си струва да споря или не ...... Ако на спорещия опонент му куца логиката, всякакви доводи в спора са напълно безсмислени, и е по-разумно да обявя, че ме боли главата.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Аууу темата се е разгорещила все едно са и хакнали 2 преградни дъски отстрани. За трети път питам и никой не отговаря. Какво трябва да прегражда тази преградна дъска щом са я превели преградна?
    Между другото превода е неточен на английски е follower board от "follow" = следвам.
    Винаги може по-добре.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Аууу темата се е разгорещила все едно са и хакнали 2 преградни дъски отстрани. За трети път питам и никой не отговаря. Какво трябва да прегражда тази преградна дъска щом са я превели преградна?
    Между другото превода е неточен на английски е follower board от "follow" = следвам.
    Когато работиш по Блинов поне при мен е така, преграждам гнездото и питите с храната за ДБ а за ЛР свивам гнездото за да заработят и на втори
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз съм човек със строго изградено ЛОГИЧЕСКО и ТЕХНИЧЕСКО мислене. И когато кажа числото 5, наистина разбирам 5, а не някъде около 5, ама може и 3, ако е понеделник, или 7, ако извънземните кацнат на земята.

    Та в първата част на изречението се казва, че ПЧЕЛИТЕ НЕ УМИРАТ ОТ СТУД, което от логическа гледна точка е ПЪЛНА ЛЪЖА. Всяко едно живо същество може да умре от студ при достатъчно ниска температура, извън контекста на всички останали фактори, които локумджиите веднага ще започнат да вадят от 1001 кладенеца.......

    Та ако искате да спорим логически - няма смисъл, защото аз съм прав. Ако обаче искате да започнете да разтягате локуми като жена, която казва че я боли главата, а всъщност иска да каже, че не и се прави секс, тогава започвайте, но аз няма да ви отговарям. Просто животът ме е научил, че със женската локумена "логика" не може да се спори .......

    Ако искате да проверите дали имате ЛОГИЧЕСКО МИСЛЕНЕ, попълнете следния тест и кажете какъв резултат сте получили: http://onlinetestove.com/test/test-z...hno-mislene-82

    В зависимост от резултата ще преценя дали въобще си струва да споря или не ...... Ако на спорещия опонент му куца логиката, всякакви доводи в спора са напълно безсмислени, и е по-разумно да обявя, че ме боли главата.
    Егати теста. Само като ми забеляза непоклатимото логично мислене и в червен цвят ми изписа - СИСТЕМНА ГРЕШКА - аз съм до тук. И то само на два въпроса от 12.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Чудя се аз що руснаците са такива дураци та строят зимовници (между другото и канадците), а тръвните ги копаят в земята та да ги затрупа снега ами не вземат да им сложат по една преградна от фибран та да ги стоплят. Северняшка работа.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чудя се аз що руснаците са такива дураци та строят зимовници (между другото и канадците), а тръвните ги копаят в земята та да ги затрупа снега ами не вземат да им сложат по една преградна от фибран та да ги стоплят. Северняшка работа.
    Възоснова на това съждение би трябвало вместо да си облицовам къщата с фибран да я вкопая в земята и да я затрупа снега. Българска му работа - по точно българско мислене.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Възоснова на това съждение би трябвало вместо да си облицовам къщата с фибран да я вкопая в земята и да я затрупа снега. Българска му работа - по точно българско мислене.
    Едно е да облицоваш къщата с фибран а съвсем друго да сложиш един фибран на едната стена отвътре.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •