Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 32
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията


    Второ, правилния начин з поставяне на первази е с " вкопаването" им в корпуса. Идеята е стичащата се вода по страницата на корпуса да не попадне деректно в снадката на перваза с корпуса.

    Това е трудна операция и в днешни времена е излишна. Водоустойчивите лепила възпрепятстват водата и са достатъчно здрави да издържат голяма тежест.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123

    Cool

    На фрезата ги работя .
    Какво , да давам акъл ?

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    19.10.2016
    Мнения
    6
    Аз от всичко пак не ми стана ясно как да ги направя разполагам с цирколяр,оберфреза,абрихт и щраихмус мисля че тези неща ще ми свършат работа но не знам как

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Отвори сайта: http://pcheli.bg/chertezh-na-magazin...sistema-farar/

    и увеличи снимката на "лайсна фиксираща корпусите". Това е перваза.

    Там има едно разстояние 5мм, което според мен е много. 2мм до 3мм е достатъчно.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Правиш фалц на циркуляра на 2/3 по височина и 4 до 5 милиметра по дебелина и си ти .

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Малко ми е трудно да опиша процеса. Трябва ти летва 30/20 мм. Премахваш единия ъгъл (фалац) на летвата с фреза или с два ряза на 90 градуса на циркуляра. От 30-то мм отнемаш 10 мм, а от страната на 20-те мм на летвата отнемаш 6-7мм. От другата тясна страна (20 мм) на летвата правиш един ряз така, че като е прав перваза да има лек наклон и да не задържа водата. Така подготвената летва нарязваш под 45 градуса на подходящите размери. Корпуса на който ще монтираш минаваш на фрезата в долния край като отнемаш 20 мм на височина и 3 мм на дълбочина по цялата обиколка. Монтираш задължително с водоустойчиво лепило като може да си ги прехванеш с такер докато ги напасваш и после задължително с види като не жалиш бройката. Задължително разпробиваш и правиш ферзенк за видите защото ще ти напукат перваза при завиването или малко по-късно.
    Успех

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да не излезе, че се заяждам, но много усложняваш производството. Ако се виждат пирончетата те са 5 бр. л=4--4,5см.

    Снимка0182.jpg

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2014
    Мнения
    18
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това е трудна операция .....
    Но силно препоръчителна.Проблемът е,когато водата м/у корпуса и перваза замръзне.Отлепя го целия.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тези са по икономични и от към материал. Всеки си е наел чалъм и си кара по него. Много хора се оплакват от падащи и чупещи первази. Аз описах начин по който става много здраво и издържливо във времето.
    Успех на всички във зимните занимания по дървообработване.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от marinero_bg Виж публикацията
    Но силно препоръчителна.Проблемът е,когато водата м/у корпуса и перваза замръзне.Отлепя го целия.
    Както отбелязва колегата ,всеки си майстори както му харесва.Аз съм правил кошери около 100 бр. само за лично ползване и съм гонил евтино и лесно.На снимката всичко е правено 2003г. ,като в склада са прибирани само магазините. Проблема ,за който пишеш не се е случвал при мен.

    пп.Перваза е със сечение 25х 20мм.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •