Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 15
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия

    Продавам пчелен мед реколта 2016

    Продавам пчелен мед букет в нови тенекии, реколта 2016 г.
    Количество 160 броя тенекии по 25 килограма.
    Цена 5.20 лв/кг.
    Меда е добит в района на община Мизия, област Враца.
    Количеството е налично в гр. Мизия.
    Прилагам протокол с резултати от лабораторно изследване.
    За контакти: 0887207222, 0877207222
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Протокол.jpg‎  

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Колега къде си прави анализа и колко струваше?

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Последният път когато си правих такъв анализ, отдолу пишеше : меда е годен за лична консумация ....Голяма кавга падна. Дадох 15лв. за да разбера дали меда ми става за консумация. Е, стара работа, тогава бяха -ДВСК.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    То си пише къде е правн - в лабораторията на ОДБХ гр. Враца, а за цените си има ценоразпис, и като гледам за какво е правено изследване е около 100-тина лева. Ама проблема като гледам(същото е и с лабораторията в Русе) на извършват поленов анализ...
    ...а, също пишат и че анализите се отнасят само за количеството което си ии занесал(изпитните образци) - един буркан(кг.) или едно бурканче(1/4кг)...

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Колега къде си прави анализа и колко струваше?
    Анализа е правен във лабораторията на ОБДХ Враца.
    Цената е 138 лева с ДДС.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    То си пише къде е правн - в лабораторията на ОДБХ гр. Враца, а за цените си има ценоразпис, и като гледам за какво е правено изследване е около 100-тина лева. Ама проблема като гледам(същото е и с лабораторията в Русе) на извършват поленов анализ...
    ...а, също пишат и че анализите се отнасят само за количеството което си ии занесал(изпитните образци) - един буркан(кг.) или едно бурканче(1/4кг)...
    В ценоразписа има поленов анализ, но аз не го подадох за изследване.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За колко време излизат резултатите? И ако не е същия ден, изпращат ли резултатите по пощата или Еконт, Спиди?

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    За колко време излизат резултатите? И ако не е същия ден, изпращат ли резултатите по пощата или Еконт, Спиди?
    Резултатите излизат за около 3-4 дни, но зависи и от показателите, които са поискани за изследване.
    Дали изпращат по куриер не знам, моите са взети на ръка, може да ги вземе и друг.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Да не се обиди колегата, но този протокол за изследване е по скоро за лична информация или ако меда се продава на дребно по сергии, магазинчета и бакалии. „Изкупвачите“ на едро изобщо няма да му обърнат внимание, ако колегата успява да пласира 4 тона на дребно БРАВО!!!

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Да не се обиди колегата, но този протокол за изследване е по скоро за лична информация или ако меда се продава на дребно по сергии, магазинчета и бакалии. „Изкупвачите“ на едро изобщо няма да му обърнат внимание, ако колегата успява да пласира 4 тона на дребно БРАВО!!!
    Не се обиждам. Обявата е по скоро е насочена към по дребните търговци, които търсят по тон, два. Изследването е за тяхна информация, а е добре да го имат и при транспортирането на продукта. Не знам дали им върши работа при продажбите на дребно. Също ми беше любопитно, какви са показателите на добития мед. Търговията на дребно е слаба /500-600 кг./, а и не се напъвам. За изкупвачите на едро ми е ясно, но тяхната цена за сега не ме устройва.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •