Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 43
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ха, хааа....тук ми заприлича на бардак. Само не мога да разбера защо трябва да се превръщам на ......заради това да ми вземат един буркан мед? Начина е друг.


    Защо един буркан?Примерно аз в момента нямам мед за продан,а ти си обявил 2т на 6лв букет на буркани.Защо да не взема 200 буркана на консенгнацияили там как се договорим.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да си говорят хората за твоя мед. Да се питат един друг - откъде е взет и кой го продава.Те да ми се кланят, а не аз на тях.
    Добре. Но по какво твоя мед се различава от меда на съседа ти пчелар? Продавате го на една и съща цена или макс 1 лв разлика в едни и същи разфасовки.Ако искам да си купя 1 буркан мед и нямам познати дето да те препоръчат как да избера между двамата ви?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Защо един буркан?Примерно аз в момента нямам мед за продан,а ти си обявил 2т на 6лв букет на буркани.Защо да не взема 200 буркана на консенгнацияили там как се договорим.
    Понякога трябва да знаеш какво говориш, че може да си направиш и антиреклама - като в случая. "Аз нямам мед за продан" На 136 кошера ти два месеца след като свърши сезона тръбиш наляво и надясно, че нямаш мед. Аджеба защо нямаш мед? Всеки би се позамислил. Кой в положителна, кой в отрицателна посока. Според мен повече в отрицателна.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Понякога трябва да знаеш какво говориш, че може да си направиш и антиреклама - като в случая. "Аз нямам мед за продан" На 136 кошера ти два месеца след като свърши сезона тръбиш наляво и надясно, че нямаш мед. Аджеба защо нямаш мед? Всеки би се позамислил. Кой в положителна, кой в отрицателна посока. Според мен повече в отрицателна.


    Тук си прав за това.Но пък аз съм разбрал вече,че тук не мога да продавам защото нямам подходящата среда и условия за това.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Добре. Но по какво твоя мед се различава от меда на съседа ти пчелар? Продавате го на една и съща цена или макс 1 лв разлика в едни и същи разфасовки.Ако искам да си купя 1 буркан мед и нямам познати дето да те препоръчат как да избера между двамата ви?
    Само, че съм се избръснал сутринта, а комшията не, може да доведе до там, че да вземат тоз тъй важен буркан от мен и да разберат, че моя мед е по качествен, а не е като вида на комшията ми. Матеев го беше описал много отдавна, но кой да чете? Много неща са важни за да се случи да вземат туй буркаче и повече да не съмняват в това което им даваш, но и ти нямаш право на грешка - иначе отлиташ.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията

    Ето го пътя, ставаме и овчари или се кооперираме с такива. Кеф ти мед, кеф ти мляко.
    В Юндола ходил ли си? Там се продава така на всяка отбивка по пътя, но като видиш продавачката или продавача, колата с която са докарали стоката и ти минава мерака. Охо, вие ако до сега не сте си направили тактика на работа, то чакайте някой да ви я каже, че вие да станете богати.

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    В Юндола ходил ли си? Там се продава така на всяка отбивка по пътя, но като видиш продавачката или продавача, колата с която са докарали стоката и ти минава мерака. Охо, вие ако до сега не сте си направили тактика на работа, то чакайте някой да ви я каже, че вие да станете богати.
    Добре де що не кажеш твоята тактика или може да вземем да забогатеем както си написал.... ето нали имаш мед какво би направил за да си повишиш продажбите и да не чакаш цена на едро?

    иначе излиза че : или никои не се интересува от пазара на дребно; или е голяма тайна как си продавете меда (....че вие да станете богати) е много показателно; или произвеждаме нещо дето не знаем нито на кого, нито как да продадем....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Добре де що не кажеш твоята тактика или може да вземем да забогатеем както си написал.... ето нали имаш мед какво би направил за да си повишиш продажбите и да не чакаш цена на едро?

    иначе излиза че : или никои не се интересува от пазара на дребно; или е голяма тайна как си продавете меда (....че вие да станете богати) е много показателно; или произвеждаме нещо дето не знаем нито на кого, нито как да продадем....
    Аз донякъде я казах моята тактика, но ти май не четеш какво пише на редовете, а и между тях? Всичко е индивидуално. Всеки за себе си прави някаква тактика, отговаряща на района му, на възможностите, на интелекта и т. н.. Все едно да питаш Матеев как и ти да направиш милиони. Да. Той каза не един път как става номера, но хайде направи го и ти този номер де.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Питали ли са ви : вашият мед , какви болести лекува. Ако е : да -- какво отговаряте?
    Начи, аз щото съм срамежлив, и отговарям нещо такова:
    - Охооооо! Какви болести ли? Слепите- проглеждат, глухите- чуват, а сакатите- хвърлят патериците, и на бегом към сергията. Бездетните майки, само като минат покрай меда, и прихващат. Бабите почват да спят по цяла нощ, а дядовците- започват да мислят за глупости. Немите, като хапнат една лъжица мед, и проговарят- Откъде го купи това чудо?
    А сега сериозно....Моят начин да повиша продажбите на дребно, е да увелича добива на мед!!! Щото не ми стига. От друга страна, благодаря на Борката, че ме светна за останалото! Борка, някои колеги наистина нямат възможност да продават на дребно! А на други-просто не им се занимава......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Добре де що не кажеш твоята тактика или може да вземем да забогатеем както си написал.... ето нали имаш мед какво би направил за да си повишиш продажбите и да не чакаш цена на едро?

    иначе излиза че : или никои не се интересува от пазара на дребно; или е голяма тайна как си продавете меда (....че вие да станете богати) е много показателно; или произвеждаме нещо дето не знаем нито на кого, нито как да продадем....
    Той тактиката я казва. Или ти търсиш тактика, с която да станеш монополист на пазара на дребно.
    Има и такива тактики, но аз ги намирам за непочтени и не ги играя. Така ми е по-кеф - ГОЛЯМ КЕФ.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •