Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Бихте ли се включили в протест пред МЗХ?!?

Гласували
93. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, ще дойда.

    43 46.24%
  • Подкрепям протеста, но нямам възможност да дойда.

    30 32.26%
  • Подкрепям протеста, и ако има с кого/какво бих дошъл.

    16 17.20%
  • Не, няма да дойда.

    4 4.30%
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 62
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски

    Наредба 10 - първи стъпки към ИЗХВЪРЛЯНЕ на кошерите от населените места

    Вчера, на сайта на МЗХ са качени проекто измененията на Наредба 10 merged_document_544.pdf, като въобще не са взети под внимание становищата на КБП Становище КБП за промяната на Наредба 10 - с електроне.pdf и БПРА Становище БПРА за промяна на Наредба 10 - с електронен.pdf.

    Това е първа стъпка към изхвърлянето на кошерите от населените места, и то неминуемо ще се случи през следващите няколко години. Та, точно сега е момента поредният опит за мачкане на редовият български пчелар да бъде пресечен още в зародиш, преди да са приети измененията в Наредба 10. В тази връзка пускам анкета, колко от Вас, биха се включили в един протест пред МЗХ през следващите дни.

  2. #2
    Подкрепям идеята за протест. Но вероятно няма да дойда. Ако е в почивен ден ще го направя, но в такъв няма пред кого да се протестира. В делничен, не. Аз съм хоби пчелар, не че изнасянето на кошерите извън населените места няма да ме засегне, но за мен пчеларството не е приоритет. Приоритет ми е работата, която ми издържа семейството. Много е тъпо, после да чета коментари, че съм мързелувал от страни и съм чакал някой друг да ми свърши работата. Не не е вярно, просто това не е моята работа. Хобито никой с нищо не може да ми го забрани.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2014
    Мнения
    21
    Този път няма скатавка,колеги!На живот и смърт е хавата

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Има голяма логика сега да се направи протест. БИЙ ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ
    1во. Не сме в кампания и е възможно да се организира по масов.
    2ро. Идват избори и ефекта ще е голям.
    3то Не сме засегнати толкова от промените, протеста ще е за спазване на законите на тази държава.
    Сега ако спечелим означава че сме спечелили предварително двубоя и за изменението на наредба 44 за изнасянето на пчелините.
    Лично мен не ме касае, пчелина ми е извън населено място но съм на протеста.
    Важно е да сме единни. Девиза на мускетарите.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    3то Не сме засегнати толкова от промените, - ще го усетим на пролет ,когато излезе цената на табелката

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ето ви идея за плакат на протеста.


  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз ще се включа при решение за протест. Този форум опустя и не се посещава поне от 1000 активни пчелари потребители, така че гласували 50-100 пчелари не са представителна извадка за настроението в сектора.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Сега е времето за протеста и то преди изборите!

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проблемът е, че ако пак се съберем само една шепа хора (под 100 човека), това само ще е основание за подигравки от страна на МЗХ.

    Не знам дали осъзнавате, но активната атака на МЗХ срещу пчеларския сектор се дължи само и единствено на факта, че досега по всички протести сме се излагали с малък брой протестиращи. Как да докажем на държавата, че сме недоволни от един или друг нормативен акт, след като на протестите със зор се събираме по 50-100 човека, при това говорим за ЕДНИ И СЪЩИ ПЧЕЛАРИ- АКТИВИСТИ.

    Това ли ни е "силата"?
    Ами че те в МЗХ с право ще ни се ПОДИГРАВАТ. Нима може само 100 човека да изразяват настроенията на цял един сектор с над 20 000 пчелари в него?

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ето ви идея за плакат на протеста.

    Хубаво е че имаш идеи за плакат, ама ще е по-хубаво ако дойдеш с тоя плака, а сега да дадеш идеи как да направим протеста мащабен, примерно като уведомиш всички пчелари около теб...?!?

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •