Според мен повечето колеги предпочитат да си четат вместо да пишат, защото като напишат нещо и все ще излезе някой да се присмее или да го оплюе.

А по темата мога да кажа, че за София търсенето си е доста прилично и понякога се чудя къде са другите пчелари и защо не предлагат мед. Хората с малки магазинчета постоянно търсят или ако имат доставчик, в повечето случаи, може да се предложи по-добър продукт или услуга. В едно джобче или папка слагаш оферта, няколко малки бурканчета с меда и си ти.

Аз имах проблем с реализирането на слънчогледовият мед, защото като кристализира става доста твърд и на едри кристали и клиентите му се мръщеха. А от него имам най-големи количества. С малко шанс и няколко опита установих, че като кристализира (и доста преди да стане на камък) го разбърквам и той става като крем и след това запазва тази кремообразна консистенция. Харесаха го и вече си се продава екстра.

Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.