Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 72
  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз па друго ще кажа. Фирмите дето изнасят български мед, като не са доволни от сделките и партньорите дето саработили досега, ами да ги сменят. Ако трябва и континентите да сменят! Всъщност.....дали търгашите имат “търговски дарби“!?!

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Абе кофти е от 5,5лв да паднеш на 4лв. за 1 година. А и не вярвам, че световните цени също са паднали с 28%. Това на едро.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен първото нещо което трябва да се направи е да се работи за името на бг меда
    След като откриха тая тема всички/включително и аз/взехме да продаваме.Аз лекичко намекнах Еленския Балкан,но какво разбирам аз от продажби още много има да се уча.
    Като ви гледам как сте се разработили за името, очаквам в най- скоро време цената да падне драстично! Или мениджмънта ви куца, или риториката? Майче и двете.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен първото нещо което трябва да се направи е да се работи за името на бг меда

    Повишаването на продажбите е следствие именно на това което си написал... проблема е че никой не казва как би могло да се повиши културата на българина относно употребата на мед, да предпочита родното производство (например както немския, френския потребител които са фактор за значително по високата цена на техния мед) , на местните пчелари... но първото нещо което би било редно е самите ние пчеларите да започнем да уважаваме себе си (труда си), продукцията си, клиента.... иначе е много лесно както един пчелар казва - Аз да пипна паричките пък после ме боли ... за клиента, шаранчета много....
    А нали утре отново ще се очаква този клиент да купи мед... а колко потенциални клиента би довел или загубил всеки заради едно негативно или положително мнение....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да подкрепим културата на българите, относно ползите от консумацията на мед, и пчелни продукти, е чудесно! Но как да стане това с една част от нашите колеги? Които още тук, си позволяват просташки език? А ние очакваме от тях да възпитават населението?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Абе сигурен съм че 90% от бъгарите са запознати с ползите от меда пчелните продукти, ако не в детайли, всеки знае че меда е полезен за здравето. Проблема е незаинтересованоста и безхаберието на повечето българи относно здравето си. Наред с това като сложим безпаричието и преоритетите при закупуването на продукти за в къщи, ето го слабия вътрешен пазар. Въпреки това не се оплаквам, сравнявайки продажбите на дребно с общата картинка в Българя не мисля че пазара на мед е толкова слаб.

  7. #47
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Така е, но инвертазата я ловят в изследванията, и обявяват меда за фалшив. Това не е така, но върви доказвай, че нямаш сестра ....
    А той(меда)не е ли фалшив ?

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    А той(меда)не е ли фалшив ?


    Пише ли на него Пчелен продукт не е

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Културните пчелари нека се радват че са си продали продукцията, нищо лошо. Ама да се научат, че не е културно да се УЧУДВАТ че има пчелари НЕГОДНИЦИ дето не могат да продадт 2 тона мед в буркани! Към клиентите сме културни, а към колегите..... Така. После, за да им е пълна културата нека си снимат сухите хранилки и да си ги сложат за етикети. А на капачките, казаните за сироп. Иначе язък им за културата....... А пък тия некултурните и негодни пчелари, като не мой си продадат продукцията, ще си я държат у мазето! Държат своята, не чуждата!

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    с.Крушовица Д.Дъбник Плевен
    Пчелар професионалист за есенно-зимния период спокойно може да продаде от 3 до 5 тона на дребно

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •