Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 72
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Според мен повечето колеги предпочитат да си четат вместо да пишат, защото като напишат нещо и все ще излезе някой да се присмее или да го оплюе.

    А по темата мога да кажа, че за София търсенето си е доста прилично и понякога се чудя къде са другите пчелари и защо не предлагат мед. Хората с малки магазинчета постоянно търсят или ако имат доставчик, в повечето случаи, може да се предложи по-добър продукт или услуга. В едно джобче или папка слагаш оферта, няколко малки бурканчета с меда и си ти.

    Аз имах проблем с реализирането на слънчогледовият мед, защото като кристализира става доста твърд и на едри кристали и клиентите му се мръщеха. А от него имам най-големи количества. С малко шанс и няколко опита установих, че като кристализира (и доста преди да стане на камък) го разбърквам и той става като крем и след това запазва тази кремообразна консистенция. Харесаха го и вече си се продава екстра.

    Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.
    Медец

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ...........Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.
    Нали затова е форума. Ето сега мнозина ще ти пишат и предложат. От друга страна ако се постави такъв въпрос публично мога да напиша - ами ето бат тянко е твоя човек, и ако това бъде потвърдено или препоръчано от други колеги защо бат тянко да не е твоя човек въпреки че не се познавате лично. Препоръки особено от пчелари за други пчелари не се дават как да е особено тук в България ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз мога да добавя с Бат Тянко се запознах лятото (свестен човек ) и му исках 2 буркана мана каза че в момента няма и ме запозна с Тарти (също свестен човек и голям образ с интересен начин на мислене) който ми подари 2 буркана мана като категорично отказа пари. Много хубав мед.

    Това е личното ми мнение за тях.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията


    Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.
    Колега, на колко би го взел меда и на колко ще го предложиш?Ако може още един въпрос : какво количество продаваш годишно?

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На дребно продавам само захаросан мед. Течен продавам само лятото докато го вадя. Есента и зимата едва разтопявам тенекиите, за 4 денонощия на 45*. И пак остава мнооого гъст, едвам тече от тенекията. За 10-15 дни МАКС пак е станал на КАМЪК! Цвета на всяка тенекия е различен, от светло жълт (почти кремав) до тъмно-тъмно жълт (почти светло кафяв). Вече почти съм приучил клиентите, че ХУБАВИЯ мед е захаросан. Някои все още продължават с въпросите- “има ли захар“!?! Ама ще ги отуча и тях от тези въпроси!
    П.П. За сега все още обяснявам като човек, че в пчеларството не е задължително да се ползва захар!

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На дребно продавам само захаросан мед. Течен продавам само лятото докато го вадя. Есента и зимата едва разтопявам тенекиите, за 4 денонощия на 45*. И пак остава мнооого гъст, едвам тече от тенекията. За 10-15 дни МАКС пак е станал на КАМЪК! Цвета на всяка тенекия е различен, от светло жълт (почти кремав) до тъмно-тъмно жълт (почти светло кафяв). Вече почти съм приучил клиентите, че ХУБАВИЯ мед е захаросан. Някои все още продължават с въпросите- “има ли захар“!?! Ама ще ги отуча и тях от тези въпроси!
    П.П. За сега все още обяснявам като човек, че в пчеларството не е задължително да се ползва захар!
    Питат те за захар, защото ползваш думата захаросан, а е добре да казваш кристализирал/ просто съвет/. За разтопяване в тенекията използвам от години кабели, който завивам около тенекията и за 24 часа най- много всичко е течно. Кабелите ги продават в пчеларските магазини/поне в Бургас/за двайсетина лева. За цената не съм сигурен защото не съм купувал от 4-5 години.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Продажбите на дребно са хазарт за купувачите, но малко от тях го знаят. Ако някой пчелар има проблемен мед, знае, че изкупвачите няма да му го вземат /а парите му трябват/, какво му остава - да пробва да го продаде на дребно. Там анализи не се искат, всичко е на честна дума. Ама от честна дума до честна дума има толкова голяма разлика, че без лично познанство изобщо не знаеш какво купуваш. Това ми се струва много голям проблем.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Продажбите на дребно са хазарт за купувачите, но малко от тях го знаят. Ако някой пчелар има проблемен мед, знае, че изкупвачите няма да му го вземат /а парите му трябват/, какво му остава - да пробва да го продаде на дребно. Там анализи не се искат, всичко е на честна дума. Ама от честна дума до честна дума има толкова голяма разлика, че без лично познанство изобщо не знаеш какво купуваш. Това ми се струва много голям проблем.
    Не мисля, че си на прав път, защото има и изкупвачи на проблемен мед. Вярно, че цената е доооста по-ниска, но парите са на куп.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Абсолютно съм съгласен. Убеден съм, че във форума има много колеги, с които бихме работили идеално и можем да си помогнем взаимно. Това си е процес и той е стартиран.
    Аз тази година мислех да пиша на споменатите колеги за манов мед, само че към момента ми е късо шлиферчето да ида до морето и да купя мед. За догодина може пък да успея
    Медец

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Абсолютно съм съгласен. Убеден съм, че във форума има много колеги, с които бихме работили идеално и можем да си помогнем взаимно. Това си е процес и той е стартиран.
    Аз тази година мислех да пиша на споменатите колеги за манов мед, само че към момента ми е късо шлиферчето да ида до морето и да купя мед. За догодина може пък да успея
    Миналата седмица бях в София, ако беше писал щях да ти донеса :-):-):-):-)

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •