Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 22
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315

    КРАЖБИТЕ СТАВАТ МНОГО ЗАРАДИ ПРОГРАМИТЕ

    При нас много хора продават или местят кошерите , като ги намалят...защото " тез, дето са по програмите крадат, пази си стоката...". Предимно става въпрос за възрастни хора, обаче е масово - или 3-4 кошера в двора , или - всичко продадено. Как е при вас?
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    49
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    а къде е това "при нас"

  3. #3

    Re: КРАЖБИТЕ СТАВАТ МНОГО ЗАРАДИ ПРОГРАМИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от христо
    При нас много хора продават или местят кошерите , като ги намалят...защото " тез, дето са по програмите крадат, пази си стоката...". Предимно става въпрос за възрастни хора, обаче е масово - или 3-4 кошера в двора , или - всичко продадено. Как е при вас?
    Да живеят програмите и субсидиите. При "нас" през зимат на един от местните фермери му умрели 18 крави. Животните са починали буквално от глад. Питам, защо не ги е продал, като е видял, че няма с какво да ги храни. Отговора беше, че е взел по 300 субсидия на глава добитък. Това за 80 крави и като ги махне, ще трябва да върне субсидията. Сами си преценете, как ще се отрази една евнтуална субсидия на брой кошер.

    П.п. Какво ли щеше да стане ако и тук имаше зоополицай, като в щатите например?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    http://www.cross.bg/1285344
    Започна се.Тази година ще е ад. Много договори за отводки се сключиха, а капацитета на стопанствата "лицензирани" за това е недостатъчен. Някои от тях подписаха договори за количества два-три пъти над капацитета им и всичките с доставка май-юни. После имало кражби. До това ни доведоха програмите.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    http://www.cross.bg/1285344
    Започна се..
    Отдавна се е започнало ,не искам да давам примери поради съображения.......относно заявките за отводките, доста се поизхвърлиха и ги заявиха в документите си а дали има с какво да ги платят е отделен въпрос.п.п дано да не съм прав но,доста орязани ще има след време.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами да ги орежат и в затвора да ги вкарат, като не могат да върнат парите.
    Тази алчност няма граници. То и със земеделието е така и с животновъдството и с кредите дето ги изпонавзеха хората - БЕЗ ДА СИ НАПРАВЯТ СМЕТКАТА ДАЛИ МОГАТ ДА СЕ СПРАВЯТ.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Не,те просто няма да получат нищо та камо ли да връщат,каквото направят ще си е за тяхна сметка.80- то% ще ги видят през крив макарон.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не знам защо обвинявате програмите за кражбите. Не програмата краде и лъже. Правят го хората ... ако могат така да се нарекат.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Не знам защо обвинявате програмите за кражбите. Не програмата краде и лъже. Правят го хората ... ако могат така да се нарекат.
    Чети по внимателно
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #10
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •