Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 22
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Неизвестни са задигнали пчелни кошери заедно със семействата в тях



    Сигнал за кражба на пчелни кошери е бил получен вчера в РУП - Асеновград. Б.С. /29 г./ от Пловдив съобщил, че за времето от 11.03. до петък неизвестни извършители са откраднали пчелните семейства и питите от 20 кошера, които бил разположил в землището на село Горнослав.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    аиде почна се.... колеги пазете се от (колеги) sadsmile;

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Някой ми каза, че са задигнали 60 в района на град Брезник.. от някакво село

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Ами всъщност маи се почна одавна,тук по нашия краи кражбите станаха масово явление,пчеларите в някои общини се организираха и пазят кошерите на смени аз също всяка нощ пазя моите не съм спал в къщи от седмица и незнам до кога така.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Трябва да се измисли нещо,докато не се хване крадеца и да му се хвърли един як бой,даже и смъртен случай,няма да се спре тая работа...
    Колега,това със смените е много добре измислено.
    Някакво инфо във кой райони стават най много кражби на пчелни кошери,аз знам за Източна България,че там е честа практика....

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Аз знам със сигурност за раиона на Балчик и Каварна като около Каварна миналата седмица са били задигнати доста кошери от различни пчелини.Моите са в едно село до Генерал Тошево но съседите казаха че е минавала кола без фарове през ноща около пчелина и сега всяка нощ има човек които да пази на някое тъмно място около пчелина за да можем да се обадим на полицията ако има кражба без да ни забележат и да доидат да ги хванат че да се свършва.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Направо не ми се мисли,какво ще стане
    когато се започне да се дава субсидия за пчелно семейство.... next_mad;

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Навсякъде по света има субсидии ама хората не ходят да се крадат. Това са болни мозъци, който са излишни ...

  9. #19
    Това не важи за България за съжеление .....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #20

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •