Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 38
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Отчети за действията на администраторите и модераторите

    В тази тема администраторите и модераторите на форума ще се отчитат пред всички останали за всяко едно свое действие, свързано с изтриването на постинг или тема, или забраната на някой потребител. Идеята е да има по-голяма прозрачност, откритост и справедливост при модерирането. Също така в тази тема ще се описват и основанията, поради които даденият администратор или модератор е предприел даденото действие.

    Когато даденото действие е описано като "изтриване" на постинг или тема, то това всъщност означава, че постинга или темата не са изтрити, а са преместени в един скрит раздел. В бъдеще ако собственика на постинга или темата докаже неправомерността на "изтриването", то те могат да бъдат възстановени.

    Тази тема е заключена и права да пишат в нея имат само администраторите и модераторите.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Изтрих 3 постинга от тема МАЙКАТА в раздел ПРОИЗВОДСТВО НА МАЙКИ С ПОМОЩА НА АПАРАТА NIKOT. Става въпрос за една моя забележка да не се пишат постинги само с главни букви и една контразабележка на Румен Димитров, че не е трябвало да правя моята забележка публично.

    Искам да кажа, че в случая Румен Димитров беше прав. Когато става въпрос за някаква забележка за нещо дребно и незначително, тя трябва да се прави САМО В ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ. Това важи както за мене, така и за всички останали.

    По принцип публичните забележки ЧЕСТО СТАВАТ ПОВОД ЗА КОНФЛИКТ и освен това се явяват СПАМ за съответната тема, независимо от добрите намерения на този, който прави забележката. Затова е по-добре всички да се въздържат от публични забележки, освен когато става въпрос за ГРУБО НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА. Но дори и тогава си е по-добре проблема да се разреши чрез лични съобщения.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Горния постинг го написах и като пример пред модераторите как е желателно да се модерира:

    1. Информирах Румен Димитров в лично съобщение. Ако казуса беше нещо по-сложно или неясно - щяхме да направим диалог в серия от лични съобщения.

    2. Изтрих трите постинга. Всъщност ги преместих в скрит раздел и ги оформих в отделна тема със заглавие ЗАБЕЛЕЖКА.

    3. В тази тема дадох отчет за действията си:
    - описах какво съм направил
    - описах защо съм го направил

    4. Тази точка е незадължителна, но в случая трябва да я има - лично съобщение с извинения до засегнатата страна, тъй като в случая аз съм сбъркал, пишейки публична забележка.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Отнех администраторските и модераторските права на buci59. Причината е, че не е съгласен със смяната на собственика и с новата политика на форума.

    В негов постинг има декларирано желание да му изтрия акаунта, но от съображения за съхраняване на физическата и логическата цялостност на форума и на на дискусиите в него, това засега няма да го правя. Акаунта винаги може да бъде изтрит, ако се разпореди МНОЗИНСТВОТО след обсъждане на последиците и анкета.

    Засега мога единствено да му забраня акаунта по негово желание съгласно точка 24 от правилата на форума, но преди това съгласно същата тази точка той трябва да изяви изрично желание в раздела ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ПРЕПОРЪКИ И МНЕНИЯ, СВЪРЗАНИ С ФОРУМА. Такова искане в този раздел все още не е постъпило.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Отнех модераторските права на borislav aleksandrov. Причината - използвал е правата си, за да изтрие всички свои постинги, а може би и чужди - знам ли. От базата с данни липсват почти 600 записа.

    Не е сериозен проблем - записите ще бъдат възстановени, но това ще ни отнеме много време.

    За моралната страна на въпроса ще си замълча.

    Най-ми беше лесно да отнема модераторските права на всички модератори, но не го направих. Гласувах им доверие, мислейки си че щом са модератори, значи имат висок морал и слагат интересите на форума и на останалите пчелари над собствените си лични интереси. Да ама за някои хора това се оказа, че не е така.

    На останалите модератори няма да им отнемам правата. Продължавам да им имам доверие така, както и всички вие сте им имали през годините. Да се надяваме, че ще го оправдаят.

  6. #6
    Матеев, модераторските права са ми дадени от предишния собственик.Идеята беше да работим за каузата на форума. Мисля, че през годините постигнахме целта си относно авторитета и представителността на този форум.
    Как, ще постъпиш ти с тези ми права, си е лично твое решение. Аз няма да се сърдя за нищо. Но ако остана модератор, не очаквай да се обяснявам, защо съм постъпил, така или иначе. Действията ми като модератор, винаги са били продиктувани от правилата на форума. Който има проблем с тях, значи не му е тук мястото. А ако някой се интересува, защо се е случило нещо, може лично да ме попита, аз няма да се обяснявам просто ей така за всяко мое действие. Въпрос на преценка от страна на модератор.

    П.п. Призоваваш модераторите да не трият нищо. Ами до сега е трито само спам по темите. Ако това няма да се прави за в бъдеще, то защо изобщо да има модератори?

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не става въпрос за спама и за хилядите мнения само с усмивчици или ръкопляскания. Ясно е, че няма никакъв разумен смисъл да ги съхраняваме. Съдейки по индексите на форума, до момента такива изтрити мнения са над 30%.

    Не става въпрос и за мненията с директни обиди към някой от посетителите на форума. При такова грубо нарушаване на правилата на форума е ясно, че дадения постинг си заминава директно. Понякога обаче се случват конфликтни теми или постинги, които на пръв поглед не нарушават правилата на форума, но в същото време са генератор на конфликт. И за да не се разрази конфликта с пълна сила или ако вече се е разразил, хубаво е постингите или дори цели теми да се скриват от поглед до изясняване на ситуацията с лични съобщения и договаряне с пишешите какво трябва да остане в темата и какво - не.

    Ето за пример ще дам темата 666 - сега ще я скрия и при възникване на претенции от създателя на темата, ще се опитаме в лични съобщения да си изясним с него какво да се прави по-нататък, като възможността за възстановяване на темата си остава.

    С две думи - скриването е алтернатива на деленето, но то дава повече предимства когато например модератора трябва бързо и лесно да потуши конфликт, а после на спокойствие да модерира постингите, вземайки и мнението на засегнатите страни.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Във връзка с прехвърлянето на форума на нов IP адрес възникнаха както технически проблеми, така и опити за компрометиране на форума и/или унищожаване на информацията - знам ли. Дали е бил човек от форума или някой хакер - това също не го знаем и едва ли някога ще го научим. Ефекта за посетителите на форума беше известен хаос в достъпа до форума и в опитите да пишат мнения, но всичко се изчисти когато форума заработи на новия компютър и когато ресторнахме софтуера и настройките от Backup. Не са ресторвани данни от 600-те загубени мнения, изтрити от Борислав Александров, но в следващите дни и това ще го направим.

    В момента форума работи надеждно и стабилно.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Възстановени са модераторските права на Юрий Цветков.

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev

    Н При такова грубо нарушаване на правилата на форума е ясно, че дадения постинг си заминава директно. Понякога обаче се случват конфликтни теми или постинги, които на пръв поглед не нарушават правилата на форума, но в същото време са генератор на конфликт. И за да не се разрази конфликта с пълна сила или ако вече се е разразил, хубаво е постингите или дори цели теми да се скриват от поглед до изясняване на ситуацията с лични съобщения и договаряне с пишешите какво трябва да остане в темата и какво - не.
    До сега, такива конфликтни моменти са разрешавани с временно заключване на темата, до успокояване на страстите. Но тя си е оставала видима, за да имат потребителите достъп до информацията в нея. В някой случаи, спора, ако вече е излязъл от темата, се отделя като нова тема в раздел "Свободна тема" и там участниците могат да си спорят колкото си искат. Стига на не се обиждат и да не ползват вулгарнизми в изказа си. Това винаги се е трило, без никакви обяснения.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •