Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 95
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    На тази теза ми е трудно да повярвам, тъй като не излиза при всички пчелари. В моя регион (Хасково) досега не ми е известен случай да са взели проби и да е имало проблем.
    В същото време тази година ми се обади човек за съвет (къде може да е сбъркал той), тъй като 10 години е работил с тях. Тъпото е че ще мине определен период преди пак да може си продава меда на тях. Всички са прецакани, тъй като така се губят клиенти.
    Не ти се вярва ,но така се получава. На мен ми казаха антибиотик, който не съм чувал, камо ли да съм ползвал. Приемаме, че моят мед е проблемен, знаеш ли от кой и на колко се купува такъв. Знам ги от 14г.,но както и други клъвнах на по-висока цена. Изобщо не се разправях с тях, дойде друга фирма и си продадох меда на пазарната цена, но загубих, защото бях пропуснал цял месец .

  2. #22
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ... На мен ми казаха антибиотик, който не съм чувал, камо ли да съм ползвал. .
    Човече, не е задължително да си ползвал антибиотици, за да ти открият такива. Ей това пчеларите не искат да проумеят. Пчелата е като микрофибърна кърпа за всички замърсители в околната среда. По изследванията на меда, восъка и прашеца, може да се добие съвсем точна представа за съдържанието на въздуха на тежки метали, пепелна концентрация, радиационен фон и за каквото се сетиш още.
    Към днешна дата лабораториите са достатъчно прецизни да открият вещества, за които дядовците ни не са подозирали че съществуват, в концентрация, която никое живо същество на Земята не би могло да засече ( вкл. тренираните кучета по митниците и пчелите дресирани да търсят експлозиви).

    Както казах, от Раковски търсят неконвенционален мед. Този, който за тях е проблемен, в огромното мнозинство от случаите е напълно в нормите за другите търговци. АКО и другите търговци откажат да го купят поради същите доводи, е то тогава такъв човек даже не трябва да си отваря устата да протестира.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Човече, не е задължително да си ползвал антибиотици, за да ти открият такива. Ей това пчеларите не искат да проумеят.
    Както казах, от Раковски търсят неконвенционален мед.
    Човече, тъпи сме ,но пак схващаме по нещо.Какво търсят Апимел си е тяхна работа, но е редно да го обявят.Много ме кефят хора, които не продават мед, а само дават наклони.Скоро не си трил, можеш да почнеш.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сакън ! На чист български .
    Атанасов , твоят пост е точно на място .

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Човече, не е задължително да си ползвал антибиотици, за да ти открият такива. Ей това пчеларите не искат да проумеят. Пчелата е като микрофибърна кърпа за всички замърсители в околната среда. По изследванията на меда, восъка и прашеца, може да се добие съвсем точна представа за съдържанието на въздуха на тежки метали, пепелна концентрация, радиационен фон и за каквото се сетиш още.
    Към днешна дата лабораториите са достатъчно прецизни да открият вещества, за които дядовците ни не са подозирали че съществуват, в концентрация, която никое живо същество на Земята не би могло да засече ( вкл. тренираните кучета по митниците и пчелите дресирани да търсят експлозиви).



    Както казах, от Раковски търсят неконвенционален мед. Този, който за тях е проблемен, в огромното мнозинство от случаите е напълно в нормите за другите търговци. АКО и другите търговци откажат да го купят поради същите доводи, е то тогава такъв човек даже не трябва да си отваря устата да протестира.
    Днес ми се наложи да пътувам доста и имах доста време за размисъл. Така и не се сетих как от водата на кокошките антибиотика може да стигне до меда. Всички знаем за какво се ползва внесената вода в кошера. В никакъв случай тя не се смесва с меда по никакъв начин. Поне моите познания стигат до там. Положението с пикнята съдържаща антибиотици също не виждам как ще влезе в меда.

    Колкото до твърдението че въпросната фирма не търси конвенционален мед, то е само предположение което Матеев даде и то не е подкрепено с изрични доказателства. Според мен когато купуват букет търсят медове с по-малко присъствие на слънчоглед в букета.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз ще подкрепя scutellator последния път когато си имах вземане даване с фирма изкупуваща мед ми заявиха че в меда ми имало АСФАЛТ !!!! и едва ли не аз съм виновен за това...

    От това което съм слушал от познати пчелари нито един от тях не желае да работи с тях. Основната причина че винаги меда им е с антибиотик, а при направени изследвания от друга фирма се оказва че всичко е наред и фирмата го изкупува. Също са недоволни и от не доброто отношение. Познавам едва 2-3 пчелари които са им продавали мед но те също не са очаровани от това че им искат меда да отговаря за БИО а им го плащат за конвекционален.


    Не знам за вас но лично аз бих се почуствал измамен ако искат моя мед да е БИО а ми го плащат за обикновен...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

    Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.

    Та за да ми е чиста съвеста, искам на всеослушание да си призная, че Симеон Станчев е бил прав. Да, моят мед е проблемен. Как се е случило това тепърва ще разследвам и ще изгледам хиляди часове видеозаписи на камерите. Хванала ме е някаква параноя, защото няма разумен и логичен начин, по който в меда ми да се появят външни ензими.

    Както и да е. Обвинението ми към АПИМЕЛ си остава, но не защото е ИЗЛЪГАЛ (явно е казал истината), а защото не ме е предупредил, че очаква мед с някакви СУПЕР КАЧЕСТВА, и така ми загуби 3 месеца. Така се е прекарал и той самия, защото е харчил пари за допълнителни изследвания.

    Какво излиза от цялата тази изстория?

    Ами ако АПИМЕЛ беше честен и предварително си казваше условията, нямаше да загубим пари нито аз, нито той.

    Какви изводи можем да си извадим?

    Ами най-добре е наистина да се сключват предварителни договори, в които точно и ясно да се пише какви са изискванията към меда (параметър по параметър) и в които точно и ясно да са описани правата и задълженията на двете страни. Това е единственият начин всичко да е честно и почтено и за двете страни, иначе в момента се случват гафове, от които пак потърпевши са и двете страни. А не е редно така - редно е щетите да ги търпи само ВИНОВНАТА СТРАНА. Но как да разберем коя страна е ВИНОВНА, след като няма договор с предварително договорени КЛАУЗИ.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

    Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.

    Та за да ми е чиста съвеста, искам на всеослушание да си призная, че Симеон Станчев е бил прав. Да, моят мед е проблемен. Как се е случило това тепърва ще разследвам и ще изгледам хиляди часове видеозаписи на камерите. Хванала ме е някаква параноя, защото няма разумен и логичен начин, по който в меда ми да се появят външни ензими.

    Както и да е. Обвинението ми към АПИМЕЛ си остава, но не защото е ИЗЛЪГАЛ (явно е казал истината), а защото не ме е предупредил, че очаква мед с някакви СУПЕР КАЧЕСТВА, и така ми загуби 3 месеца. Така се е прекарал и той самия, защото е харчил пари за допълнителни изследвания.

    Какво излиза от цялата тази изстория?

    Ами ако АПИМЕЛ беше честен и предварително си казваше условията, нямаше да загубим пари нито аз, нито той.

    Какви изводи можем да си извадим?

    Ами най-добре е наистина да се сключват предварителни договори, в които точно и ясно да се пише какви са изискванията към меда (параметър по параметър) и в които точно и ясно да са описани правата и задълженията на двете страни. Това е единственият начин всичко да е честно и почтено и за двете страни, иначе в момента се случват гафове, от които пак потърпевши са и двете страни. А не е редно така - редно е щетите да ги търпи само ВИНОВНАТА СТРАНА. Но как да разберем коя страна е ВИНОВНА, след като няма договор с предварително договорени КЛАУЗИ.
    Ти съгласен ли си да си виновната страна след като не си ползвал външни ензими?

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Ти съгласен ли си да си виновната страна след като не си ползвал външни ензими?
    Аз нямаше да подпиша договора, след като видя, че за Кумафос изискването е 0.01 mg/kg.

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз нямаше да подпиша договора, след като видя, че за Кумафос изискването е 0.01 mg/kg.
    Затова мисля че е добре да се преборим такива договори да се подписват предварително.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •