Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 95
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз вече ви казах окончателния си извод - ако сте сигурни в меда си - пробвайте се.

    Аз обаче не съм сигурен, тъй като миналата година третирах семействаята си с Чекмайт по програмите (тоест с Кумафос), а есента храних с инвертиран сироп. Пролетта въобще не съм хранил, и дори разпечатвах питите, за да изядат стария мед, но нямам гаранция, че са изяли всяка една килийка миналогодишен мед.

    Не го обвинявам АПИМЕЛ, че ми отказа меда. Обвинявам го, че не ми каза какъв мед всъщност очаква. Така ми загуби 3-4 месеца време, а парите ми трябваха. Също така ако през това време падне цената на нормалния, не-био мед, ще се окаже, че аз съм понесъл щети за хиляди левове. И всичко това заради неговата ДАЛАВЕРА (ИЗМАМА) на европейските клиенти, на които продава не-био мед за БИО.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Както написах, реших да си поема риска и по-добре да не разбираш колко трябва да си на зор

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз миналата година работих по сходен начин с Апимел - закарах им меда си, платиха ми процент от него, пробите излязоха след около две-три седмици, пуснах си им фактура - преведоха останалата сума, всичко това отне почти четири седмици, през които цената вече беше започнала да пада но си ми го платиха по цената която беше в момента в който им го закарах. Ако бях ги чакал да дойдат в крайна сметка щях да изгубя доста.

    http://pchelari.com/forum/showthread...5414#post75414

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Само ще ви кажа още една "тайна, която се шушука от ухо на ухо". Далаверата на АПИМЕЛ с БИО МЕДА се знае от останалите изкупвачи, и дори се е обсъждала на Европейски ниво с Европейските изкупвачи, които не участват в тази далавера. Въпрос на време е да се разрази ГРАНДИОЗЕН СКАНДАЛ, такъв, какъвто вече го имаше в Румъния. И по време на този скандал не се знае колко Български пчелари ще пострадат. Например тези, които са съдействали за далаверата, и които са получавали пари за уж "био" сертификацията си.

    Та аз лично бих стоял далече от АПИМЕЛ ОРГАНИК, защото не се знае какви последствия ще има по време на скандала и след скандала. В Румъния например много "био" пчелари им се наложи да връщат "био" пари на държавата за 5 години назад. Да не говорим за тези, които са дали не-био мед за БИО. Уж са невинни, но знам ли Евросъюза дали няма да реши да ги "накаже" и тях ....... Все пак злоупотребата с Евросредства си е с ранг на ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, та не се знае прокурорите какъв текст ще изровят от някоя Евродиректива .....

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Тази година си дадох меда на тях, понеже я бях окъсал и търсих бърза реализация си го закарах на място в базата им, като преди това по телефона Станчев ми каза-Ако си абсолютно сигурен че не си давал захар и забранени препарати го докарай, ако не не си губи времето и парите в път защото ще ти го върнем.
    До колкото си спомням и схващам си на подвижно, рапица, слънчоглед. Щом са ти били изрядни пробите, значи не си мал проблеми с препарати за РЗ (както се втълпява, че земеделците са виновни за РЗ).

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Лично са ми "откривали" един път сулфонамиди и един път антибиотици, като никога ама абсолютно никога не съм ползвал подобни. Не съм купувал семейства и т.н. НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДАТ ВЪПРОСНИТЕ "ЗАМЪСИТЕЛИ".
    Рости, какво ще кажеш за животински обекти в района ( крави, овце), откъдето чрез урината могат да попаднат в меда. Наскоро се оказа че единия от откриваните препарати го добавят към водата на кокошките против диария, което е и най-логичното предположение за източника според мен ( особено ако кошерите са близко до селото, където кокошки бол).

    Много е важно да разбереш КОЛКО ТОЧНО единици сулфонамиди са открили в пробата от меда ти! Защото до 10 единици на милион ( ppm; mg/kg) могат да попаднат буквално от въздуха. Когато пчеларя умишлено е използвал препарати, стойностите стигат до няколко ХИЛЯДИ на милион. ЕТО това е разликата!

    До едно, 1 и нещо ppm в меда другите фирми спокойно го купуват, за в Раковски този мед обаче е "проблемен".

    Рости, след като на два пъти са ти откривали остатъчни вещества ( предполагам в една и съща година, или поне с период 3 години едно от друго), що не пробваш да ги викнеш за проба - ей така от любопитство, да видиш какво ще ти отговорят.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И двата пъти беше на акация. За нея ходя на подвижно в едни гори и най-близкото населено място е на 3 км. Винаги слагам солена поилка. Шанса да са пренесли от вън е нищожен.
    След първата "издънка" и вдигнах гранде скандал.На следващата година ми счупиха телефона да искат проба.Отказвах им поне седмица преди да се съглася. Пак "издънка" пак гранде скандал. Вече не ми звънят, аз също. Казал съм им че ще се постарая колкото може повече хора да разберат какви са. Изпълнявам си обещанието.
    За сега спирам да пиша срещу тях за да не излезе, че аз съм единствения недоволен. Давам думата на колегите.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    До колкото си спомням и схващам си на подвижно, рапица, слънчоглед. Щом са ти били изрядни пробите, значи не си мал проблеми с препарати за РЗ (както се втълпява, че земеделците са виновни за РЗ).
    Да и на рапица ги бях закарал и на слънчоглед.И на двата посева седяха по един месец, дори на слънчоглед бях по-дълго време, понеже обширна равнина и 4 сорта слънчоглед цъфтяха един след друг.Още когато Апитрейд публикува във форума, че вече ще следят и за глифозат доста се позачудих дали няма да ми излезе нещо в меда.В края на юли все още имаше един блок цъфтящ слънчоглед и не исках да прибирам платформите, бях ги настанил в едно стърнище.Звъня на собственика на стърнището(той е най-големия арендатор при нас) и го питам кога иска да го оре и дали мога да ги оставя там още 15-тина дни.Човека каза споко остави ги аз ще ора октомври или ноември и ме пита има ли много плевели.Казах му че няма ни един плевел, докато на други стърнища вече се виждаха, а той ми вика-Аз добре съм си опръскал затова няма, а ако тръгнат преди да орем пак ще си опръскам....

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Рости, какво ще кажеш за животински обекти в района ( крави, овце), откъдето чрез урината могат да попаднат в меда. Наскоро се оказа че единия от откриваните препарати го добавят към водата на кокошките против диария, което е и най-логичното предположение за източника според мен ( особено ако кошерите са близко до селото, където кокошки бол).
    Къде наскоро се оказа открит този препарат?И не е ли това логикага : забиват те с някакъв антибиотик, който видители го има във всеки двор.За мен логиката е, като не ти е био меда ,да се купи поне с лев надолу.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 11.10.2016 в 11:26.

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Къде наскоро се оказа открит този препарат?И не е ли това логикага : забиват те с някакъв антибиотик, който видители го има във всеки двор.За мен логиката е, като не ти е био меда ,да се купи поне с лев надолу.
    На тази теза ми е трудно да повярвам, тъй като не излиза при всички пчелари. В моя регион (Хасково) досега не ми е известен случай да са взели проби и да е имало проблем.
    В същото време тази година ми се обади човек за съвет (къде може да е сбъркал той), тъй като 10 години е работил с тях. Тъпото е че ще мине определен период преди пак да може си продава меда на тях. Всички са прецакани, тъй като така се губят клиенти.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •