Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 83
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Спирам ,но като знам колеги хранят с по 20-30 кг инверт ,как не ги хващат не знам ? Един килограм на пчелно семейство с добив 6.5 тона .На мен ми се струва невъзможно.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Извинявайте за глупавия въпрос, но за какво по дяволите сте да ли инвертиран сироп точно преди Пашата?

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Защото не искахме да доизстущаваме вече изтощената зимна пчела със захарен сироп и защото не сме предполагали ,че толкова рано ще цъфне рапицата ,а те вече нямаха мед и бяха гладни

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Извинявайте за глупавия въпрос, но за какво по дяволите сте да ли инвертиран сироп точно преди Пашата?
    Софрон даваше подобни съвети преди няколко години (но после се отрече от този метод като не ефективен) с цел да се блокира майката и да се добие повече „стоков“ мед...

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ивана Виж публикацията
    Защото не искахме да доизстущаваме вече изтощената зимна пчела със захарен сироп и защото не сме предполагали ,че толкова рано ще цъфне рапицата ,а те вече нямаха мед и бяха гладни
    При това количество мед трябва да имате над 200 бр семейства поне и е малко глупаво от моя страна да давам акъл, вие трябва да си имате достатъчно и също така и опит. Предполагам, че сте се подвели по прекомерната реклама на инвертирания сироп, която се налага в последно време от няколко фирми. При тази топла пролет в средата на март семействата имаха по 5-6 рамки с пило и носеха невероятно количество прашец, и в същото време овошките дадаха невероятен нектар, та за какви зимни пчели и за какво изтощение говорим. Мойто мнение е, че трябваше да им налеете обикновен сироп 1:1 и по една питка отгоре.

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А обикновения сироп няма ли да го хванат? Както хващат инвертирания, така би трябвало да хванат и обикновения. Не че разбирам и давам захарен сироп, ама ми е любопитно.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А обикновения сироп няма ли да го хванат? Както хващат инвертирания, така би трябвало да хванат и обикновения. Не че разбирам и давам захарен сироп, ама ми е любопитно.
    Валка давай си захарчица мирна ти глава те си я преработват с техните си ензими от техните си желези. А сигирно се лови по друг показател.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Може и да сте прав ,но инвертирания сироп изтощава по малко пчелата

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Апимел може да ти намерят от захар в меда през антибиотик та чак до.....

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Ивана Виж публикацията
    Може и да сте прав ,но инвертирания сироп изтощава по малко пчелата
    това кои го казва?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •