Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 37
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55

    СВОБОДНА ТЕМА

    ЕЕЕЕ....земляци от черноморието и колеги от малка но богата България(колеги силно казано от моя страна,тъй като съм още много -много назад от Вас).Но от Вашите искренни отговори спрямо начинаещите като мен ,мога да Ви благодаря от сърце.Всеки един съвет ми беше много полезен през тези две години.Няма да се впускам в подробности ,но съм доволна от сезона ,като ''аджамия''.
    -ТА-ДЕЕ .... Сварихме ракията,наляхме виното,някои хванаха ''паламуда'',а може би и чернокоп или лефер .Тръгнах ме на лов,та и луканки ще направим.Да си дойда на въпроса.Зазимихме 2013-2014 ,без 2015 ,тази година няма ли да отворим темата за зазимяване 2016,та и аз предполагам други като мене ,които не смеят да попитат чакат с нетърпение да изберат най-добрият метод.
    Още веднъж Ви благодаря на всички .Наслука на ловджиите и рибарите.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат:
    Предпоставките за благоприятно зимуване са известни на всички: сух кошер,млада плодна майка, голяма маса здрави и физиологически неизносени пчели,компактно разположение над кълбото на достатъчно количестводоброкачествена храна, пълна, физиологическа готовност на пчелите за зимата, отсъствие по продължението на всички зимни месеци на безпокойство от страна на гризачи, птици, мечки и пчелари. Нарушението на тези изисквания води до лоши резултати. Значението на добрата обезпеченост със храна, наличието на силно семейство и млада майка отдавна не подлежат на съмнение.
    Сроковете на провеждането на дейности свързани с подготовката на пчелите за зимата, трябва да се внесат неголеми корекции, които отчитат местните климатични условия.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Сега, ако кажеш и в коя система зимува най- добре това силно семейство- евала!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сега, ако кажеш и в коя система зимува най- добре това силно семейство- евала!
    ДБ обърната рамка не че аз съм така ама Даката е.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Стига бе! Какво е туй чудо, и то баш в Златарица?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Той Даката има украйнци с по две майки. Ти не го гледай че много пита

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    То, Гоше питащи много! Ама колко от тях дават плод обратно?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Моята теория за зазимяването претърпя еволюция или деградация напролет ще разбера но започна края на юли и завърши на 8 август. Сега само правя леки корекции. Системата е най губеща от финансова гледна точка но най мързеливата просто оставям пчелите сами да се оправят като аз им оставя мед а ако нямат захарен сироп но това е началото на август. Идеята е пчелите колкото може по рядко да ми виждат физиономията.

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Моята теория за зазимяването претърпя еволюция или деградация напролет ще разбера но започна края на юли и завърши на 8 август. Сега само правя леки корекции. Системата е най губеща от финансова гледна точка но най мързеливата просто оставям пчелите сами да се оправят като аз им оставя мед а ако нямат захарен сироп но това е началото на август. Идеята е пчелите колкото може по рядко да ми виждат физиономията.
    Ако сега плодника ти е пълен с пчели и мед, и вече нямаш пило, няма какво да ги мислиш.
    П.П. При мен най-силното (много) пило беше между 20 и 30 Август. На последното отваряне преди 10-ина дни нямаше пило-никакво. преди 2-3 дни ги напръсках с ОК. и това ще им бъде, до февруари някъде. За питки, някакви.

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    https://youtu.be/JVlSZlJfF-Q
    Така третирам и аз.

    https://youtu.be/cfTlbDvLnsE

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •