Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 37
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Цитат:
    голяма маса здрави и физиологически неизносени пчели
    Колко голяма трябва да е тази маса,2-3 или 5 кг пчели?

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Колко голяма трябва да е тази маса,2-3 или 5 кг пчели?
    Това е според руснаците за физиологията на пчелата есенно време тоест засяга се и второто поколение:
    Известно, что когда пчела приступает к переработке сиропа её горловая железа выделяет фермент инвертазу, расщепляющий сахарозу на простые сахара. После этого пчела больше не может производить молочко. Поэтому каждая молодая пчела, которая осенью была вынуждена собирать и перерабатывать зимние запасы, даже перезимовав, не сможет быть кормилицей расплода.

    А за килограмите на тези другите дет не признават гореизложеното не знам да ли да напиша че и аз не го възприемам само че са в един корпус и то многокорпусен обаче в зимовник мисля че при 6 или 7 градуса.

    Доказано в Байкал когато е на вън като в Канада разхода е много много повече мед и ако е висококачествен мед то провокира нозема и затова дават захарчица а за инверт не искат и да чуят ( не знам защо).

    Но 15-20% го водят нормална смрътност.

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Георги ще пусна 1 клипче на руснак в темата за филми и клипчета. Виж го. Ако искаш виж му и другите клипове, кошерите през активния сезон са по над 2 метра средно. Па колко пчела има вътре, не ми се мисли.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Георги ще пусна 1 клипче на руснак в темата за филми и клипчета. Виж го. Ако искаш виж му и другите клипове, кошерите през активния сезон са по над 2 метра средно. Па колко пчела има вътре, не ми се мисли.
    А колко паша има навън и на мен не ми се мисли.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Казва, че работи с помощна майка. Ама си е височко. Още повече на ремарке.....сигурно не ги вози в тая конфигурация.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Темата е свободна та мисля че мога да си умувам. Влизам в руски форум и там един начинаещ пита с колко кошера за започне за да си докара минимума за хляба и маслото (какво и да означава това ) след като уточниха колко дебело да е маслото на хляба му препоръчаха 50ина бройки Х 50 кг. мед = 2500кг. мед х еди колко си рубли Те пък ги продавали в 3 кг. разфасовки Но никой не оспори тия 50кг. и никой не се присмя. А от това което разбрах за райони като Сибир 100кг. си е нормален добив без много много зор да си даваш (там пък и рапица сеяли).

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Братушките много обичат СУПЕР семейства. Това 50-60 000 пчели в 1 кошер за нищо го нямат. Да ти пусна 1 клипче да видиш един колко пити извади от 1 “ловушка“.

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Темата е свободна та мисля че мога да си умувам. Влизам в руски форум и там един начинаещ пита с колко кошера за започне за да си докара минимума за хляба и маслото (какво и да означава това ) след като уточниха колко дебело да е маслото на хляба му препоръчаха 50ина бройки Х 50 кг. мед = 2500кг. мед х еди колко си рубли Те пък ги продавали в 3 кг. разфасовки Но никой не оспори тия 50кг. и никой не се присмя. А от това което разбрах за райони като Сибир 100кг. си е нормален добив без много много зор да си даваш (там пък и рапица сеяли).
    Зависи в кой Сибир. В Якутия ще им е малко трудно да го извадят. Меда де.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Оймякон, а? Кеф! Ами то там всичко само си излиза. Даже в гробищата, напролет- всичко се заравя на ново! А , ако си надарен, може да си дресираш мечка. И тя постоянно ще ти носи мед!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •