Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 45 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 443
  1. #221
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Хмм, неизчерпаема тема... но ще пробвам да се включа. Била съм работник при готини работодатели: на ръце ме носеха, защото им вършех работа за няколко души, бях и при кофти такъв и съм му страшно благодарна, защото ми помогна рязко да взема решение да нямам началници повече. Няколко години блъсках самостоятелно, от няколко години съм работодател. Може и да е изненада за голяма част от пишещите тук, но хората, които задържах са доволни, въпреки че не мога да им плащам толкова високи заплати, колкото искам да получават. Но имат уважение, мнението им се зачита, маниера на всеки също, дори и работното време е съобразено с това кой, от колко рано е трудоспособен. Примерно в консултантската фирма, докато не си раздадем визитките, клиентите не могат да разберат кой е управителя, кой работи от два месеца.
    Всичко е цветя и рози, НО имам спешна нужда от двама души в едната фирма, консултанти, от още един в една друга, от един в друга фирма, от агроном в земеделската и от около 4-6 души селскостопански работници на целогодишни договори. Е, не мога да ги намеря. Извъртях определено количество народ, нито един от тях не беше случаен, всички с препоръки, имах информация за тях от предишни работодатели, поглед върху работата им и т.н. и не става и не става. За последно един младеж се разсърди и каза, че съм наранила чувствата му, след като му казах че не си е свършил работата за деня и ме беше оставил да я довършвам до сред нощите. Един се разсърди на прекия си ръководител, който му направи забележка, че две седмици чете една наредба. Едни се разсърдиха, че трябва да махат сено от една нива и изчезнаха, та се наложи да събирам приятели и да работим два дни без почивка. Едни други отказаха да поливат, та се наложи от офиса да викам колеги и да поливаме по нощите. Наложи ми се да садя от разсад и най-близките работници, които намерих бяха от 120 км и идваха с коли всеки ден. Само да вметна, че когато има земеделска кампания ставам в 4 сутринта и лягам в 12 през нощта и работя през цялото време; когато имаме работа в офиса отивам първа и си тръгвам с последните.
    И за да не мислите, че въпроса е в заплащането, говорим за стартова заплата от 800 лв чисто за хора без завършено образование + процент от всеки проект, по който работят, 35-50 лв дневно за селскостопански работници. Дали същите тия хора не коментират, че работодателите са робовладелци и им изпиват мозъците и силите? Да ви кажа ли как губят мотивация болшинството от работници, когато всичко им е наред и видят, че никой не им крещи и не ги заплашва с уволнение през две минути? Да ви кажа ли колко инициативни работници има? А колко са тези, които симулират работа? А колко идват с претенции и с по две-три дипломи и после се оказва, че дори нивото им на грамотност е около начален клас? Едно писмо не могат да напишат, а вадят дипломи за МВА. За трудови навици изобщо да не говоря.
    Ако мислите, че на работодателите и на самонаетите им е лесно, жестоко се заблуждавате. В тази икономическо-политическа обстановка ние трябва да сме шесторъки, с по три мозъка, нерви като корабни въжета и издържливост като на маратонци. Ако някой не ми вярва, моля, нека се сменим за три дни и после да видим дали ще разсъждава по същия начин.

  2. #222
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не знам защо ме карате да ви напомням, че РАБОТНИЦИТЕ ВЕЧЕ ИМАХА СВОЯ ШАНС, НО СЕ ПРОВАЛИХА. Нали на 9 септември 1944 г. спечелиха власта (заграбиха я с много кръв), веднага след това избиха или изгониха от България всички бизнесмени, заграбиха им имуществото (откраднаха го) и после 45 години управляваха държавата съобразно собствените си виждания и разбирания. Как завърши всичко това - сами знаете. Още сърбаме чорбата на това, което го надробиха работниците с тяхната си велика идеология (социализъм или комунизъм).

    В момента отново имаме класови различия, но те вече не са заради експлоатацията на човек от човека, защото всичко вече е ДОБРОВОЛНО, а защото отново работниците имат разбирания, които ако пак им дадем да ги реализират на практика, пак ще закопаят държавата. Всъщност вече го правят. Но тъй като само глупаците повтарят грешките си, просто забравете, че работниците отново някога ще получат власт. Те не знаят какво да правят с нея, пък и не го могат. Това вече е известно, а историята помни.

    Не ми се сърдете, но това е моето мислене. Вашето е различно, и аз не ви се сърдя за това. Просто спорим и всеки се опитва да извади доводи в своя защита. Истината обаче е, че ако работници и работодатели работеха в синхрон, едните като конструктори (проектанти) на бизнес, а другите като съвестни изпълнители, можехме да постигнем много. Да, ама в България това не се получава, и затова страда, а в други държави се получава, и затова просперират.
    Не ,не е така !Работниците не се провалиха,те изградиха България .Селско стопанство ,тежка и лека промишленост ,ВПК,язовири ,каскади ,тунели и т.н. беше изградено от техните ръце.Образованието беше безплатно ,здравеопазването също,за всички имаше работа ,нямаше хора които да ровят по кофите за боклук.
    Почти повечето от нас родени преди 1989 година са израснали в работнически семейства ,в което няма нищо лошо,защото ни научиха на трудолюбие,чест и достоинство.
    Не винете българския работник ,тази вина вменявате и на Вашите родители -също работници.
    Ако не беше българският работник да създаде и построи-за какво щяха да Ви гласуват доверие едни хора след 1989 г?

    Пишете цитирам"работниците имат разбирания, които ако пак им дадем да ги реализират на практика, пак ще закопаят държавата"
    Кои сте Вие и какво давате?Не Ви разбирам?

    Все пак на 10.11.1989 година демокрацията дойде с преврат !

    Написаното в този пост не цели да вмени вина или урони престижа на никого.Бях длъжен да го напиша.Не може да се пренебрегва нашият труд и този на цяло едно поколение.

    Моля г-н Матеев да не ми се сърди, но това е моето мислене.

    Сега по темата
    "Който плаща той поръчва музиката" да ама не "Гладна мечка хоро не играе","Те ни лъжат ,че ни плащат -ние ги лъжем ,че им работим"
    Не ме интересува кой какъв е ,в този форум и по хоби ние сме колеги пчелари.Важното е да си помагаме ,споделяме опит и учим взаимно.
    Благодаря Ви за отделеното време и приятна вечер!
    Този пост е редактиран от apis1964; 25.10.2016 в 17:39. Причина: грешка

  3. #223
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Хмм, неизчерпаема тема... но ще пробвам да се включа. Била съм работник при готини работодатели: на ръце ме носеха, защото им вършех работа за няколко души, бях и при кофти такъв и съм му страшно благодарна, защото ми помогна рязко да взема решение да нямам началници повече. Няколко години блъсках самостоятелно, от няколко години съм работодател. Може и да е изненада за голяма част от пишещите тук, но хората, които задържах са доволни, въпреки че не мога да им плащам толкова високи заплати, колкото искам да получават. Но имат уважение, мнението им се зачита, маниера на всеки също, дори и работното време е съобразено с това кой, от колко рано е трудоспособен. Примерно в консултантската фирма, докато не си раздадем визитките, клиентите не могат да разберат кой е управителя, кой работи от два месеца.
    Всичко е цветя и рози, НО имам спешна нужда от двама души в едната фирма, консултанти, от още един в една друга, от един в друга фирма, от агроном в земеделската и от около 4-6 души селскостопански работници на целогодишни договори. Е, не мога да ги намеря. Извъртях определено количество народ, нито един от тях не беше случаен, всички с препоръки, имах информация за тях от предишни работодатели, поглед върху работата им и т.н. и не става и не става. За последно един младеж се разсърди и каза, че съм наранила чувствата му, след като му казах че не си е свършил работата за деня и ме беше оставил да я довършвам до сред нощите. Един се разсърди на прекия си ръководител, който му направи забележка, че две седмици чете една наредба. Едни се разсърдиха, че трябва да махат сено от една нива и изчезнаха, та се наложи да събирам приятели и да работим два дни без почивка. Едни други отказаха да поливат, та се наложи от офиса да викам колеги и да поливаме по нощите. Наложи ми се да садя от разсад и най-близките работници, които намерих бяха от 120 км и идваха с коли всеки ден. Само да вметна, че когато има земеделска кампания ставам в 4 сутринта и лягам в 12 през нощта и работя през цялото време; когато имаме работа в офиса отивам първа и си тръгвам с последните.
    И за да не мислите, че въпроса е в заплащането, говорим за стартова заплата от 800 лв чисто за хора без завършено образование + процент от всеки проект, по който работят, 35-50 лв дневно за селскостопански работници. Дали същите тия хора не коментират, че работодателите са робовладелци и им изпиват мозъците и силите? Да ви кажа ли как губят мотивация болшинството от работници, когато всичко им е наред и видят, че никой не им крещи и не ги заплашва с уволнение през две минути? Да ви кажа ли колко инициативни работници има? А колко са тези, които симулират работа? А колко идват с претенции и с по две-три дипломи и после се оказва, че дори нивото им на грамотност е около начален клас? Едно писмо не могат да напишат, а вадят дипломи за МВА. За трудови навици изобщо да не говоря.
    Ако мислите, че на работодателите и на самонаетите им е лесно, жестоко се заблуждавате. В тази икономическо-политическа обстановка ние трябва да сме шесторъки, с по три мозъка, нерви като корабни въжета и издържливост като на маратонци. Ако някой не ми вярва, моля, нека се сменим за три дни и после да видим дали ще разсъждава по същия начин.
    И още много пъти ще ти се налага сама да си поливаш по нощите Ясно е че бъркаш някъде колко пъти трябва да се блъснеш в стената да разбереш, че е стена Назад в темата писах, че ще мине много време докато хората в България поискат да работят, а може и това време да не дойде знам ли. Докато има такава пропаст в класите все по-трудно ще е да намериш човек който да не е засегната душата му. Обичам да си служа с чужди цитати понеже са го казали доста Ентелигенти хора:
    Борбата за освобождение на работническата класа означава борба не за класови привилегии и монопол, а за равни права и задължения и за унищожение на всякакво класово господство.
    «Пролетариатът, доведен до отчаяние, ще поеме факела, за който Стивънс му проповядва; отмъщението на хората ще се стовари върху богатите както никой не може да си представи. Войната на бедните срещу богатите ще бъде най-кървавата, известна някога.» Фридрих Енгелс, «Състоянието на работническата класа в Англия», 1845
    Да бъдеш производителен работник не е щастие, а проклятие



  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Хмм, неизчерпаема тема... но ще пробвам да се включа. Била съм работник при готини работодатели: на ръце ме носеха, защото им вършех работа за няколко души, бях и при кофти такъв и съм му страшно благодарна, защото ми помогна рязко да взема решение да нямам началници повече. Няколко години блъсках самостоятелно, от няколко години съм работодател. Може и да е изненада за голяма част от пишещите тук, но хората, които задържах са доволни, въпреки че не мога да им плащам толкова високи заплати, колкото искам да получават. Но имат уважение, мнението им се зачита, маниера на всеки също, дори и работното време е съобразено с това кой, от колко рано е трудоспособен. Примерно в консултантската фирма, докато не си раздадем визитките, клиентите не могат да разберат кой е управителя, кой работи от два месеца.
    Всичко е цветя и рози, НО имам спешна нужда от двама души в едната фирма, консултанти, от още един в една друга, от един в друга фирма, от агроном в земеделската и от около 4-6 души селскостопански работници на целогодишни договори. Е, не мога да ги намеря. Извъртях определено количество народ, нито един от тях не беше случаен, всички с препоръки, имах информация за тях от предишни работодатели, поглед върху работата им и т.н. и не става и не става. За последно един младеж се разсърди и каза, че съм наранила чувствата му, след като му казах че не си е свършил работата за деня и ме беше оставил да я довършвам до сред нощите. Един се разсърди на прекия си ръководител, който му направи забележка, че две седмици чете една наредба. Едни се разсърдиха, че трябва да махат сено от една нива и изчезнаха, та се наложи да събирам приятели и да работим два дни без почивка. Едни други отказаха да поливат, та се наложи от офиса да викам колеги и да поливаме по нощите. Наложи ми се да садя от разсад и най-близките работници, които намерих бяха от 120 км и идваха с коли всеки ден. Само да вметна, че когато има земеделска кампания ставам в 4 сутринта и лягам в 12 през нощта и работя през цялото време; когато имаме работа в офиса отивам първа и си тръгвам с последните.
    И за да не мислите, че въпроса е в заплащането, говорим за стартова заплата от 800 лв чисто за хора без завършено образование + процент от всеки проект, по който работят, 35-50 лв дневно за селскостопански работници. Дали същите тия хора не коментират, че работодателите са робовладелци и им изпиват мозъците и силите? Да ви кажа ли как губят мотивация болшинството от работници, когато всичко им е наред и видят, че никой не им крещи и не ги заплашва с уволнение през две минути? Да ви кажа ли колко инициативни работници има? А колко са тези, които симулират работа? А колко идват с претенции и с по две-три дипломи и после се оказва, че дори нивото им на грамотност е около начален клас? Едно писмо не могат да напишат, а вадят дипломи за МВА. За трудови навици изобщо да не говоря.
    Ако мислите, че на работодателите и на самонаетите им е лесно, жестоко се заблуждавате. В тази икономическо-политическа обстановка ние трябва да сме шесторъки, с по три мозъка, нерви като корабни въжета и издържливост като на маратонци. Ако някой не ми вярва, моля, нека се сменим за три дни и после да видим дали ще разсъждава по същия начин.
    Мдаа..., това все едно за мене се отнася. Абсолютно вярно.
    Колкото до направеното в "работническата" държава при социализма, продължавам да твърдя, че не си знаем изобщо най-новата история. Оттам идват поредица грешни твърдения, неподкрепени с действителни факти. Излезе една нова книга, "Корупционната България", том 1. От всички прочетени от мен досега книги по темата /никак не са малко/ тя най-пълно обобщава последните ни 30 години. Ако не ви се чете, прочетете поне въведението от петдесетина страници. Горе -долу се разбира що за "работодатели" сме позволили да яхнат държавата. Затова сега си говорим и имаме наум различни неща относно думата работодател.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #225
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    ......Всичко е цветя и рози, НО имам спешна нужда от двама души в едната фирма, консултанти, от още един в една друга, от един в друга фирма, .......... Е, не мога да ги намеря. .....
    А дистанционно относно консултантите ?

    Днес познат бе малко възмутен. Обадили му са за интервю за работа, уговорили час и място. Отива в уреченето време управителя го няма излязал по работа но "наредил" да го чакат. След 15-20 мин чакане телефона на служителката при която чакал звъннал и след кратък разговор от Аха, Да, Аха, Добре повикала познатият ми с пръст и му бутнала един лист с думите да го разпише. Леко объркан моя познат поискал първо да разбере/прочете за какво става дума и получил отговор от рода Ама нали искате работа попълнете и подпишете че имам и друга работа.... Оказало се че искат да се разпише на декларация че ще остане да работи през целия ден без да му бъде заплащано (доброволен отказ от негова страна, както и че сам е изявил желание за да демонстрира уменията си в работен процес).... Та и такива неща се случват Незнам това обичайна практика ли е?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ..... Пращаме хора в двуседмични командировки /най-работливите/, вземат добри пари, двойно. Работят по 8 часа по кодекс. Пращаме и хора да пътуват до обекта и да се връщат същия ден, отнема им общо три часа път с микробуса. Вземат 10 лв по-малко от командированите, почти двойно обаче от обичайния си надник. Човек може да си помисли, че ще има навалица от желаещи за почти двойно заплащане, които по една или друга причина не могат да си позволят да ходят в командировка. Да, ама не. Желаещи почти няма. Извода е е един - има хора, и те са над 50 % от работниците, които просто ги мързи да работят. Мога да дам и пример от колега, който гледа малини /200 декара/. Плаща на берачите на килограм. Най-големите калпазани изкарват 50 лв на ден. Работливите изкарват над 100 лв на ден. Въпреки всичко не може да си намери работници. Идват няколко дни, вземат парите и докато не ги изядат/изпият/, не се появяват със седмици. На въпроса защо - отговора е, че като вземат и помощите, връзват бюджета за месеца и повече от това не им се работи. Това е моя спам по темата, който няма нищо общо с цената на меда, но ме е яд, като чета: държавата това, държавата онова. Държавата - това сме ние. Каквито сме - такава ни е и държавата, такива са ни депутатите, такива са ни работодателите, такива са ни цените на меда, такива са ни пчеларите, такива са ни работниците. По-умни сме от германците, но сме недисциплинирани калпазани. Не се надявам в моя живот да видя да се променим.
    Това не го разбирам.
    Хората не ги мързи да работят за обичайната си заплата, а за двойно по високо заплащане ги мързи.
    Колега agro, може би и на теб не ти звучи логически издържано, та затова си изпитал вътрешна необходимост, да дадеш примера с малините.

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    По медиите показват български и румънски цигани, отишли в европа да проституират, крадат и просят.
    Знам че това го има, но нека се знае, че в Германия, Австрия, Испания и др. европейски държави има цигани /които са повече от гореспоменатите / които работят много добре и получават много добро заплащане. Последните са необразовани, нискоквалифицирани, но достатъчно интелигентни да работят и да знаят какво искат.
    Кой и с какво може да ги накара да се върнат в България?
    Нали като се върнат, освен че няма да имат работа, ще трябва да си плащат тока на Бат Съли и когато на някой му е удобно ще може да ги обвини в кражба наток, а в същото време Бат Съли е неприкоснвен защото играе на наша страна /визирам разпределението /

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Това не го разбирам.
    Хората не ги мързи да работят за обичайната си заплата, а за двойно по високо заплащане ги мързи.
    Колега agro, може би и на теб не ти звучи логически издържано, та затова си изпитал вътрешна необходимост, да дадеш примера с малините.
    Пояснявам тогава. За обичайната си заплата те си знаят как работят. И аз знам, ама нищо не казвам, защото по-хубави засега няма. За 500 лв - толкова, не им се сърдя. Но си мислех, че като изпадне възможност за работа срещу 990 лв, на цената на три часа път на ден, ще има мераклии. Да, ама не. На обекта за съжаление трябва да се работи, а не да се мързелува, защото там несвършената работа отдалече си личи. В цеха, поради естеството на работата, може да си намериш сто причини, за да оправдаеш количеството свършена /несвършена/ работа и да си мързелуваш в голяма част от времето. Тоест, мързи ги и за обичайната заплата, ама има лесни оправдания.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #229
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всичките тези "работнически" разсъждения според мене са грешни, защото никога не сте били от другата страна на бариерата. Ако поне веднъж се пробвате да наемете някой да ви работи, веднага ще запеете друга песен.

    Колкото до заплатите - те са част от всичко това, което не го разбирате. Хубаво е да се дават големи заплати, но откъде пари за тях. Какво искате - работодателите да започнат да печатат фалшиви пари ли, че да има достатъчно и в изобилие за всеки един калпак?

    Вие нали сте пчелари - тоест самонаети сте и сами си давате заплата. Ами хайде - като много знаете, дайте си 10 000 лева месечна заплата. Какво ви пречи - нали вие сте си шефове. Дайте си по 100 000 лева заплата и си накупете мерцедеси, яхти и всичко останало .....

    Хоппаааа ........
    Ама цената на меда ниска и пари за огромна заплата НЯМА !!!!!!!!!

    А сега го обяснете този "парадокс" на жена си, за да видим тя дали ще ви разбере защо работите за мизерни пари като работник на себе си. И след това дали ще я подкрепите, когато започне да оплюва вашият работодател (тоест пак вас самия) .......

    Та хайде, както се цитира в един постинг по-горе - вие като работник се вдигнете на бунт и пролейте кръв. И убийте "омразния" работодател, който жестоко ви "експлоатира", подлагайки ви на "робски труд" за смешна заплата. Тоест самоубийте се, и така ще получите "справедливоста", в която дълбоко вярвате.

  10. #230
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Също ще кажа и за циганите - те дълбоко вярват, че имат свещеното право да крадат. Прави ли са според вас, или ще запеете друга песен, защото не сте цигани.

    Ами емигрантите - някои от тях дълбоко вярват, че имат правото да изнасилват жените по улиците. Прави ли са според вас, или ще запеете друга песен, защото не сте емигранти.

    Ами терористите - те дълбоко вярват, че колкото повече хора убият, толкова по-голяма награда ще им даде Аллах. Прави ли са според вас, или ще запеете друга песен, защото не сте терористи.

    Да продължавам ли?

    Всяка една група от хора с ексцентрични рабирания дълбоко вярва в собствената си правота, и дори не подозира, че нейна вяра е пагубна за цялото общество, ако им дадем правото да си реализират на практика разбиранията. Та опитайте се да разсъждавате от позицията на обществото, а не от позицията на собствената си камбанарийка. Мечти може да има всякакви (и аз искам да летя за Марс), но реалноста ограничава голяма част от тях. И няма как да бъде другояче, ако искаме обществто да съществува в една поне малко от малко СТАБИЛНА ФОРМА.

 

 
Страница 23 от 45 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •