Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 45 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 443
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Все едно спорим кое е първо, яйцето ли кокошката!
    Във всеки случай качеството което всички работодатели търсят вече в огромна част не е в България. Работодателите вместо да се оплакват че няма кадри в България да помислят как могат да върнат хората, какво могат да предложат за да с намерят качествени работнци. Процеса е двустранен, както работника трябва да доказва всекидневно качествата си пред работодателя, така и работодателя трябва да доказва че иска да го задържи. Не може да се реве че нямало добри рабтници. Ами имало ги е ама са ги изпуснали, защо нека работодателите да отговорят.
    Матеев говори надълго и нашироко за некачествените работници, ами нека каже какво прави за да задържи качествените!
    И друго нека засегнем, защо много от некачествените тук работници стават качествени когато намерят достойно отношение и заплащане? На запад например.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    ......,докато не се сложи ред такава ще е народопсихологията,кучето скача според тоягата.
    Това съще е едно от грешните разсъждения, с които някои хора от нашата нация си ИЗМИСЛЯТ самооправдание за нередните неща, които вършат.

    Не знам защо не можете да разберете, че НЕ СЪЩЕСТВУВА НИКАКВО ОПРАВДАНИЕ, каквото и да било то, за злоупотребите с държавата или с работодателя, които някои хора са склонни да ги правят.

    Не гледайте в чуждото канче - гледайте си в своето. И не си търсете или измисляйте оправдания за нередните неща, които правите (ако ги правите). Няма такива оправдания, колкото и да ги търсите. Всичко е плод само на собствените илюзии - опит за изчистване на съвеста с измислени оправдания.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако нещо съм те обидил - извинявай, не съм го искал. Посочи ми конкретен текст (но в ЛС), и аз ще го изтрия.

    Опитвам се да водя диалог на по-високо ниво от позиция на цялата нация - защо според мене има проблеми с нея. Няма значение какви са единичните случки от едната или от другата страна на бариерата - то е ясно, че ги има всякакви. Важно е само каква е статистиката - тоест кои са нещата, които масово се срещат в голям процент от хората. Точно статистиката е тази, която статистически докарва една нация на дъното в калта, или я издига високо горе сред световните лидери.

    Ако приемем, че има някаква класация на успешните и неуспешните нации по света, то заемането на едно или друго място в тази класация се дължи преди всичко на НАРОДОПСИХОЛОГИЯТА на дадената нация, на разсъжденията, мислите и действията на повечето хора от тази нация, а не на инцидентните добри или лоши случаи, които всеки може да ги изкопае отнякъде и да ги цитира.
    Народопсихологията се отнася както за работниците, така и за работодателите.Каквито едните, таква и другите!

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Народопсихологията се отнася както за работниците, така и за работодателите.Каквито едните, таква и другите!
    Така е - прав си. Отнася се и за властимащите, за държавния административен апарат, за полицията, за съдебната система - всичко това са служители, част от които са обременени от същите предразсъдъци и грешни разсъждения на българската народопсихология.

    Между другото забележете, че аз никъде не използвам думичката ВСИЧКИ. Това е така, защото има и свестни хора, оттърсили се от предразсъдъците и променили си начина на мислене. Така че в България в момента има един микс от възгледи, които постепенно се променят към по-добро, но ще мине много време, докато всички започнат да разсъждават по правилния начин. И докато трае този процес, нацията непрекъснато ще има сложен на врата един воденичен камък, който ще я дърпа надолу, въпреки усилията на част от нацията да се издигне нагоре.

  5. #35
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това съще е едно от грешните разсъждения, с които някои хора от нашата нация си ИЗМИСЛЯТ самооправдание за нередните неща, които вършат.

    Не знам защо не можете да разберете, че НЕ СЪЩЕСТВУВА НИКАКВО ОПРАВДАНИЕ, каквото и да било то, за злоупотребите с държавата или с работодателя, които някои хора са склонни да ги правят.

    Не гледайте в чуждото канче - гледайте си в своето. И не си търсете или измисляйте оправдания за нередните неща, които правите (ако ги правите). Няма такива оправдания, колкото и да ги търсите. Всичко е плод само на собствените илюзии - опит за изчистване на съвеста с измислени оправдания.
    Ти си си навил на пръста,че някои,които не са на твоето мнение,вършат нередности,гледат в чуждо канче и се оправдават.Все пак всеки си има сиво вещество и право на собствено мнение,но ти май не четеш какво пишат другите,а после се извиняваш.

  6. #36
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Ти си си навил на пръста,че всички,които не са на твоето мнение,вършат нередности,гледат в чуждо канче и се оправдават.
    Никъде не съм казвал това. Дори и не съм го намеквал. Също така не използвам и думичката ВСИЧКИ, защото нейното използване също е критерий за ограничен мироглед и самозаблуди.

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    .Все пак всеки си има сиво вещество и право на собствено мнение, но ти май не четеш какво пишат другите, а после се извиняваш.
    Когато сбъркам, се извинявам, защото така е редно. А ти сега ще се извиниш ли за първото изречение, в което има обидна измислица по мой адрес?

  7. #37
    Да сбъркал съм думата"всички"с "някои".Извинявай.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Приемам извинението, благодаря за което.

    Аз също не целя да те обидя и не говоря за теб, като работодател. Най-малкото не мога да те оценя, защото никога не съм работил за теб. Имали сме единствено взаимоотношения доставчик-клиент, от което съм изказал нееднократно задоволството си. Никога в тези взаимоотношения не съм бил недоволен и задоволен частично, точно обратното, получавал съм договореното, дори с по-добро качество от договореното и очакваното.

    Аз като ivootur исках да кажа, че когато се говори за народопсихология, от това обременяване страдат всички - и работодатели, и работници, и политици, всички в рамките на тази нация. Поради тази причина ценните кадри трябва да се стимулират да останат ценни, а не да се мерят с еднакъв аршин както всички. Тогава (според мен) един работодател ще може да се обгради с кадрите, които му вършат работа, а не с такива, които потапят бизнеса му. Нали точно това е ролята на мениджъра (каква хубава българска дума ) да ръководи, да оценява, да намира слабите места, да решава проблемите на фирмата, а не да бачка. За бачкането са работниците, специалистите, експертите, с които той се е обградил, в следствие на собствената си преценка. Ако се обгражда с кофти кадри, то и бизнеса няма да върви, нормално.
    Не твърдя, че българският работник е най-велик на света, въждал съм всякакви случаи - мързеливи, немърливи, крадливи, но съм виждал и хора които работят 3 пъти повече от всички останали, а накрая получават отношение като за говедо. Нормално е след определен период да се обезверят, особено по-младите момчета и момичета, които тепърва навлизат на пазара на труда (поне така си мисля).

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    За съжаление, на който не му отърва бяга от България. Но бягащите са само работници. Учудващо за "народопсихологията" е, че там се справят и работодателите им са доволни. Интересно кой от кого бяга? Не съм чул български работодател да избяга от българските работници. Матеев, казах го със заобиколки. Бях много учтив.Винаги, ще завършвам с въпрос:
    - Пак ли ще ме изтриеш?

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Преди години работих в една от най големите фирми за скрап в бг.Първите три години общ работник на най ниското възнаграждение.На ден влизаха по 800т желязо случвало се е по 60-70т на ръка да свалям.На третата година бях повишен в длъжност пак общ работник но с право да отделям цветен метал за което ми се заплащаше 20%от стойноста му.На четвъртата година ново повишение приемчик с право да отделям цветно+20% от продажбите в магазина втора употреба+бонус от плюсовете на склада.На 6 година ме направиха управител на склад за там няма да дам пример какво получавахдадоха ми база която имаше от 5-10 лв оборот за една година и полувуна стигнах до 2,5-3,0хил.Е сещате се не пиша за по нататъшното си развитие.НАПУСНАХ.
    През цялата ми трудова кариера в тая фирма нито един път не си помислих да открадна или да саботирам работата.Питам ви защо е било така?

 

 
Страница 4 от 45 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •