Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 45 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 443
  1. #301
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Те и ръцете хранят тялото, но хайде да отрежем главата,
    И ръцете не могат без главата и обратното, но в една фирма главата си въобразява че може да си сменя постноянно ''ръцете" понеже навън безработни ръце много и какво се случва накрая... Многото ръце който минават през фирмата се разприказват що за стока е главата и в крайна сметка фирмата започва да боксува и да се чуди как да си върне читавите кадри!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Съпоставката м-у работодател и работник от една старна, и глава и ръце от друга, не ми харесва.
    Глава и ръце са част от организъм и бих казал че работят в екип.
    За цивилизованите държави става. Там наистина има отношения м-у работник и работодател.
    В България подобни отношения няма как да има. Имайки предвид браншовите картели, то тук има феодали и роби.
    Пропаста м-у тях е непреодолима. И процесите вече са станали необратими.
    Когато се влачеха куфарчета с пари беше лесно. Когато се приватизираше общото по задкулисни схеми беше лесно. Когато се източваха банките и нямаше виновни, а парите барабар с лихвите трябваше да се възстановяват от ощетените, пак беше лесно.
    Да се принуждават хората да таботят без пари, по картелни споразумения пак е лесно.

    Сега нямало работници. Е няма и да ги има.

    Хората отдавна са казали по отношение на лакомията: Гъз глава изяжда.
    От както нямам гъз /изживяващ се като глава/ върху главата си някакси ми е по леко и живота ми започна да се осмисля.
    Като чуя, че на някой не му достигала квалифицираната работна ръка, не само, че не отивам да кандидатствам, а даже и ехиднича.
    „Народопсихология” – ако на някого така му е по- удобно.

    П.п.Само ми е мъчно, че тия гъзове не затриха собствените си глави, а затриха главите на целия народ ито с поколения напред.
    Този пост е редактиран от zapstojan; 02.11.2016 в 21:14. Причина: допълване

  3. #303
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    КНСБ: Умишлено държат заплатите ниски, на дъното сме - http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtes...to-sme-6060908

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това не е вярно/никой не може да задължи частника колко да дава/ сега почват преговорите за годишните трудови договори до 1 януари сигурно ще вдигнат от 5-10%

  5. #305
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Според мен сътворихте Франкенщайн.
    Те не го сътвориха,това си е действителността в работодателската гилдия в България/бил съм работодател до 2010.06.–когато осъзнах,че дирека зад теб е много важен,а не да ловуваш като вълк–единак и сега съм наемник./

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    КНСБ също са в играта. Те са камуфлаж. Работят за работодателите, а взимат членски внос от работниците. Отврат.

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Така или иначе кофти работодателите един по един си отиват. Едни - защото лъжат и не плащат и няма кадърни хора при тях, други - защото са решили, че като дадат големи заплати, ще съберат най-кадърните и ще издухат конкуренцията и един хубав ден фалират поради дългове. Най-лошото е, че заради корумпирани или некадърни законодатели дори кадърните работодатели се виждат в чудо как да се преборят със ситуацията. А да наричаме крадците и мутрите на прехода работодатели е глупаво, те са просто едни разбойници за затвора, но си ги избираме едни и същи на всички избори.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #308
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Бил съм и работник и работодател.Като работник вземах 1680лв.-струваха ми се малко,като шеф не ми се дават и 400лв.

  9. #309
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Съпоставката м-у работодател и работник от една старна, и глава и ръце от друга, не ми харесва.
    Нормално - това е достатъчно условна аналогия, че в случай на по- цялостно съпоставяне, да е крайно неуместна. На хората- работници може да се гледа, като на ръце - но за съжаление на робовладелците, тези ръце си има свои мозъци и нямат нужда от друг мозък. За това и в съдебната зала, когато се разглеждат деянията извършени от ръцете, се осъжда и мозъка - а не само ръцете. Има съвсем основателна логика, в онзи закон от далечното минало, за кражба да се режат ръцете - щото на мозъка, като не му иде акъла, че не бива да краде, то тогава му се отнемат "инструментите", с които краде.

    Пишман философиите, които развива Матеев, са неиздържани, нито на практика, нито на теория - тази обсесия, ти да командариш, а другите само да слушат и изпълняват безропотно, не съществува в никоя развита държава. Това няма как да проработи, именно поради простия факт, че става дума за човеци - а не за машини. Човеците са съзнателни, мислещи и свободни същества, и не можеш да се отнасяш с тях, като с машини. Да ме убеждава някой, че в цялата държава не може да намери стойностни работници, при все че дава една шапка с пари - значи ....... подиграва ли се или какво?

    п.п. няма такова тяло в природата, чиито мозък, да обвинява ръцете си.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #310
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    http://www.dailypress.bg/%D0%BE%D0%B...0%D1%82%D0%B0/
    Значи хората са видяли, че това не е живот, а робство. г-н Матеев казва не сме роби всичко е на доброволни начала. На кой да вярвам незнам и аз
    . Матеев ето ти и причината защо нямаме чужди инвестиции и за всичко за което обвини българският гражданин, че е мързел,неук,неквалифициран ,престъпник на работното си място,сбъркана народопсихология и т.н всичката помия излята по адрес на българският работник тук в интервюто е написано къде са ни проблемите. Забелязвам една тенденция от няколко години насам разни фигури в интернет пространството всеки ден набиват в на хората главите как ние българите сме мързели,негодници,неуки и как трябва да благодарим и целуваме краката на бг работодателя, че ни държи на работа и ни груха с 170 евра. Много харесвам една притча която е озаглавена "Няма да е все така" няма как да не я знаете и тук ще я припомня на всички нечестни бг работодатели, а те след време може пък да ми я напомнят на нас все пак всичко е едно колело




 

 
Страница 31 от 45 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •