Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 45 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 443
  1. #171
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Едва ли има разумен човек, който би оспорвал това - но разликата в нивата и мащабите е огромна. Силно се съмнявам да има по- корумпирана държава в Европа от нашата. Елементарен и всеизвестен пример от първите години на прехода - от който още тогава, макар и да бях лапе, разбрах на къде отиваме. Помниш ли, че Роувър се засилиха да правят предприятие в България - сещаш ли се какво се случи тогава, че се отказаха...... как безследно изчезнаха няколко вагона с двигатели, скоростни кутии и прочие части за автомобили. Такъв рекет пада тука, че няма на къде повече - още един пример: за обществената тайна в средите на пчеларите, кои и как се домогват до по- солидните европрограми. Прочее - тъкмо колеги от форума са ми разказвали как са били преки свидетели на разни схеми в пчеларството. Да продължавам ли още и по казуса на Матеев - как БГ работодатели печелят колкото западните си колеги ..... а дали БГ работника печели, колко колегата си в Германия например?!

    Та след като кадърните инвеститори се отказаха от България и след като повечето способни кадри избягаха от тука .... то е съвсем очакван резултата, че в страната ни ще нахлуят предимно крадци.
    Бах написал доста но го изтрих защото, каквото и да напиша няма смисъл, пък и ми стана кофти за много неща . Филма сме го гледали и го гледаме в момента. Сега ентелегенцията се формира от недоклатени, европейски недоучени , фрашкани с пари и преяли с власт самозабравили се ................. вие сложете епитета аз не мога!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #172
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Малко за разведряване на обстановката. Един мечтан работник . Не е българин, а сърбин, но се старае за 5-ма. С ръка на сърцето си казвам, че аз не бих могъл да постигна неговите резултати:

    https://www.vbox7.com/play:1338e4aafd

  3. #173
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Привет, да се включа и аз , че VIP-автор не се става лесно (с тези две мнения за две години).Глобалната картина за България е ясна , в по -малките фирми една и съща ситуация , работниците шикалкавят, скатават се и ако могат на дребно шмекеруват, жалко за което . Работодателя от своя страна също ,шмекерува на дребно спрямо държавата , спрямо работника и спрямо потребителя на предлаганите услуги. КОе е причина и кое следствие незнам , някъде е заложено в така често срещания термин народопсихология . Г-н Матеев е прав ,според мен в много твърдения , но са прави и хората който са в опозиция (в много твърдения). Но не всеки може да постигне всичко ,просто за някои е дарба аз не мога да стана оперен певец , не мога да рисувам или да свиря на пиано , това не значи че трябва да съм в друг дял или каста на обществото. Редно е съвестните работници да бъдат поощрявани , а другите обратно но действителността не винаги е такава. Правилния за мен начин е всеки да променя себе си ,а не да учи другия . Някой иска ръководен пост ама без много отговорности някои искат по-голямо възнаграждение ама по малко отговорности и т.н. Гледаме другите понякога завиждаме понякога ги псуваме , после излизаме навън хвърляме си фаса (защото и другите така правят), хвърляме хартийката от мазната баничка (ми другите така правят ) и после абе в България е много лошо. Е такова е ,ако искаш. Жалко ама е такова на всички нива и работник и работодател. Благодаря

  4. #174
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Междувременно по време на приватизацията си купихме същия този завод Мехатроника, в който работиих на 4 часа само допреди 2-3 години. Та ето ви пример, в който работник може да се издигне до ниво шеф, че дори и повече - шеф на шефа (собственик).

    Та първата ми ябълка - така като се замисля, не беше 1 ябълка, а цял камион с ябълки, и не съм ги купувал, а ми ги подариха. Просто някои хора повярваха в мене и ми дадоха голям шанс в живота, но за да се случи това си мисля, че и аз съм показал някакви качества, по-добри от останалите колеги в института (2-3 хиляди студента).
    Ти да не си от онези, на който даваха куфарчета с пари? Ако си от тях, поне са случили на човек .

  5. #175
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да видиш ти миньорите кви неблагодарници били..... Ковачки да им преведе по 150лв за 3 месеца, а те да стачкуват, телевизии да викат..... Тц,тц,тц.....

  6. #176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Та искам да кажа, че във всяка една организация (или общество) най-важната част е именно МОЗЪКА (този, който ръководи). И именно той трябва да разпределя ресурсите за цялото тяло по начин, по които той реши, а не както го иска гъза или апендикса. И когато ситуацията го изисква, мозъка дори може да остави без кръв (храна) някои органи, но тези органи няма как да го разберат защо мозъка е решил да ги пожертва. Просто те не са наясно с голямата картина и с реалните заплахи за цялото тяло (общество).
    Чудех се, от къде идва понятието "болен мозък" ?

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Чудех се, от къде идва понятието "болен мозък" ?
    Аз пък се чудех откъде идва: "гъз глава затрива" ама Матеев ме светна, било свързано с класовите борби.

    Тези юнаци сте ги виждали нали.

    1.jpg
    Винаги може по-добре.

  8. #178
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    НА БАЙ ИВАН АКО НЯМА КОМПАНИЯ И НА НЕГО НЯМА ДА МУ СЕ РАБОТИ.

  9. #179
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Предполагам вече разбрахте най-важното - съвременния човек с неговите вградени недостатъци се чувства добре не когато наистина е добре (облечен, нахранен, с покрив над главата и ползващ екстрите на цифилизацията), а когато всеки ден вижда, че НЯКОЙ ДРУГ ЖИВЕЕ МНОГО ПО-ЗЛЕ ОТ НЕГО. Тоест самата концепция на обществото предполага ВИНАГИ ДА ИМА НЯКОЙ, КОЙТО ДА Е ЗЛЕ, за да може останалите (мнозинството) да са по-мотивирани да работят с цел да не изпаднат на дъното при тези, които са зле.
    Много тъпа теза... твоя ли е? Виж, не всичко е злоба. Има думи като състрадание и помощ. Аз мисля, че човек преди всичко има сърце, и после мозък, който се управлява от сърцето. Това и определя хората в живота, кой какъв... Аз ти желая здраве!

  10. #180
    Цитат Първоначално публикувано от Svetlyo Виж публикацията
    Много тъпа теза... твоя ли е? Виж, не всичко е злоба. Има думи като състрадание и помощ. Аз мисля, че човек преди всичко има сърце, и после мозък, който се управлява от сърцето. Това и определя хората в живота, кой какъв... Аз ти желая здраве!
    Има хора,които въобще не са чували за такива думи,камо ли да знаят какво значат.

 

 
Страница 18 от 45 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •