Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 45 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 443
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Така че заплати могат да се обсъждат всякакви и може да се спори до безкрай, НО ТОВА НЕ Е ОПРАВДАНИЕ, ЧЕ РАБОТНИКА ИМА ПРАВО ДА РАБОТИ ЛОШО И НЕКАЧЕСТВЕНО НА РАБОТНОТО СИ МЯСТО. И който изказва такива разсъждения, можете да го заплюете в лицето, защото именно той е един от виновниците за лошото положение на страната.

    Същото и за меда - ниските изкупни цени НЕ СА ОПРАВДАНИЕ ЗА ПРОИЗВЕЖДАНЕ НА ЛОШОКАЧЕСТВЕН МЕД, нито пък са оправдание ЗА НЕГОВОТО ФАЛШИФИЦИРАНЕ. Така че и тука има доста пчелари, които залужават да бъдат заплюти в лицето, защото са едни от виновниците за строгия контрол на сектора и за тежките изисквания в законодателството и в пчеларските програми. Не знам дали се досещате, но всеки един нормативен документ в пчеларството се разработва от позицията, че с него трябва да се контролират голям процент потенциални мошеници. Четете текстовете и се сещайте защо и за кого за написани.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Проблема в България е че КОНСТРУКТУРИТЕ и ДИРЕКТОРИТЕ (които управляват машините) искат да накарат тези машини с 50% некачествени части да работят със същата ефективност както германските машни, но сипвайк им 5-6 ПЪТИ по-малко гориво!
    А че са останали некачествените части не са винивни самите части а КОНСТРУКТУРИТЕ и ДИРЕКТОРИТЕ, защото в началото в склада е имало достатъчно качествени части но са били изпратени в Германия, а КОНСТРУКТОРИТЕ и ДИРЕКТОРИТЕ незнайно защо са се задоволили с некачествените части.
    Вече за да се намерят и да се върнат качествените части освен че ще излезе по-скъпо и няма да е достатъчно само за почне да се зарежда машината с гориво както трябва.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Когато обсъждаме в темата и пишем мнения, всеки емоционално защитава собствената си камбанарийка в зависимост от това от коя страна на бариерата се намира (или се е намирал). За да видим обаче къде е истината, трябва да се опитаме да се изчистим от емоциите, и абстрактно и безпристрастно да погледнем как стоят нещата в действителност.
    Точно така е! За това ти няма да ни убедиш в твоята гледна точка, а ние в нашата.

    Много се радвам, че направи сравнение с автомобила. Идеално се получи! Да кажем, че ролите са ясни, ето ти гледната точка на болтовете и гайките (чатите) - товароносимостта на тази машина е 1000кг. Когато се записваш за монтаж в нея, КОНСТРУКТОРИТЕ ти казват, че на теб се пада да носиш 100 грама от общото тегло, УПРАВЛЯВАЩИТЕ машината, дават да разбереш, ще машината ще бъде сервизирана редовно, компонентите смазвани, автомивка също няма да липсва, редовно ще ти наливат качествено гориво.
    В действителност обаче след монтажа, постепенно се оказва, че всъщност мястото, на което си поставен не носи 100, а 250 грама, товароносимостта е от 1000кг, но на машината се качват 2000кг, сервиз тази машина не вижда никога или само да се закърпи положението, така че машината да не спира да работи, смазката е само мираж а горивото, което наливат е разредено с вода 1:1. Ако недай си боже съседното болче се скъса не се подменя а товарът се поема от останалите болтчета и т.н. и т.н.

    В Германия работникът може и да е болтче от голяма машина, но всички грижи за машината се полагат, защото въпреки че рискът за инвестициите и построяването на машината да падат изцяло върху конструкторите, същите напълно осъзнават, че всичките им усилия са безмислени без машината да работи качествено!

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще ви кажа и още няколко типични грешни умозаключения, които формират част от сбърканата народопсихология:

    1. Всички лъжат, значи и аз ще лъжа
    2. Всички крадат, значи и аз ще крада
    3. Всички злопотребяват с еврофондове, значи и аз ще правя същото
    4. Държавата нищо не прави за мене, значи имам свещеното право да я лъжа с данъците
    5. Всички бизнесмени са мошеници и нито един от тях не е спечелил честно парите си. Следователно за да забогатея, трябва и аз да стана мошеник.

    Познато ли ви е всичко това?
    Най-интересното е факта, че хората, които си ги мислят горните 5 точки, наистина лъжат, крадат, злоупотребяват с еврофондове, не плащат данъци и се стремят да станат мошеници, защото наистина си мислят, че това е правилния път на развитие. И няма никакво значение, че горните 5 твърдения са грешни, и са плод на болна психика. Важното е, че тази болна психика вече си е намерила оправдание за мошеничествата, които непрекъснато прави без угризения на съвеста.

    Да ви кажа и за умозаключенията на убийците:
    1. Тя ме погледна накриво, следователно имам правото да я изнасила и да и прережа гръкляна.

    Може да ви изглежда невероятно, но убийците също си имат оправдания за своите престъпни действия, и наистина също дълбоко вярват в собствената си "истина". Добре че са малко на брой ......

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Давай алтернативата, и да приключваме с тая тема? Мооооля!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Точно така е! За това ти няма да ни убедиш в твоята гледна точка, а ние в нашата.

    Много се радвам, че направи сравнение с автомобила. Идеално се получи! Да кажем, че ролите са ясни, ето ти гледната точка на болтовете и гайките (чатите) - товароносимостта на тази машина е 1000кг. Когато се записваш за монтаж в нея, КОНСТРУКТОРИТЕ ти казват, че на теб се пада да носиш 100 грама от общото тегло, УПРАВЛЯВАЩИТЕ машината, дават да разбереш, ще машината ще бъде сервизирана редовно, компонентите смазвани, автомивка също няма да липсва, редовно ще ти наливат качествено гориво.
    В действителност обаче след монтажа, постепенно се оказва, че всъщност мястото, на което си поставен не носи 100, а 250 грама, товароносимостта е от 1000кг, но на машината се качват 2000кг, сервиз тази машина не вижда никога или само да се закърпи положението, така че машината да не спира да работи, смазката е само мираж а горивото, което наливат е разредено с вода 1:1. Ако недай си боже съседното болче се скъса не се подменя а товарът се поема от останалите болтчета и т.н. и т.н...
    Дори и да е така, дори и наистина да има такива работодатели, правилният начин е тези проблеми да се разререшават с работодателя В ИЗВЪНРАБОТНО ВРЕМЕ, а не да се прави БОЙКОТ НА РАБОТАТА, защото така се съсипва цялата машина, а това води до съсипване на съдбата на много други хора, които съвестно си вършат работата.

    Каквито и проблеми да има човек с работодателя си - редно е да се отиде при него и да се направи опит да се разрешат посредством диалог. И ако работодатяеля не е съгласен да удовлетвори претенциите на работника, ами той има правото да напусне. Никога, ама наистина никога работника няма да има моралното право да бойкотира или саботира машината.

    Точно от това най-много се страхуват западните инвеститори, от потенциално сбърканата психика на бъдещите им работници. И именно поради тази причина много внимателно правят проучвания на народопсихологията, защото не за първи път се сблъскват с подобни проблеми в различните държави.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Различните народи по света имат РАЗЛИЧНИ НАРОДОПСИХОЛОГИИ, и потенциалните западни инвеститори трябва да се съобразаяват с това. В общия случай те се опитват да променят МОДЕЛА НА БИЗНЕСА така, щото да е съвместим с новата народопсихология. Тоест опитват се да конструират машина с друга схема на работа или с друго разположение на частите, но това е РИСКОВАНО ЗАНИМАНИЕ, защото може да доведе до НЕПРЕДСКАЗУЕМИ ПОСЛЕДИЦИ.

    Повечето западни фирми си имат ОТДАВНА УТВЪРДЕН БИЗНЕС МОДЕЛ, който се е доказал през годините. И когато започнат да си разширяват бизнеса в други държави, въобще не им се иска да го променят този модел. Много по-лесно е въобще да се откажат да инвестират в дадената държава, отколкото да се мъчат да измислят нов модел с всички рискове (и загубени пари), ако този модел се провали.

    Ето например Русия - как да пригодиш един западен модел към една ПИЯНА НАЦИЯ, при която идването пиян на работа се счита за ГОЛЯМА ГОРДОСТ. Също така тази нация е ВОЙНСТВЕНА, което също е предпоставка за големи проблеми на работното място.

    Мога да давам и други примери за крадливи нации, за мързеливи нации, за безотговорни нации и т.н. Специално за българската нация вече казах какви подводни камъни крие нейната народопсихология, така че сами вече можете да се досетите защо западните инвеститори ни избягват, а българските инвеститори страдат.

    Нация, в която всеки се мисли за специалист по всичко, всеки се мисли за най-умния на света, всеки си мисли, че началника му е прост, а работодателя - мошеник, нация, склонна на всякакви саботажи и злоупотреби на работното място, нация, която се гордее с дребните тарикатлъци и мошенгии, нация, която не зачита законите, както и вътрешните разпоредби във фирмите, нация, в която емоциите надделяват над здравия разум, и т.н. - такава една нация много трудно може да бъде вкарана в някакъв разумен бизнес модел. Такава една нация прави СИЛНО РИСКОВО всяко едно бизнес-начинание на нейна територия. Това е българската нация .......

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Решението за мен никога не е било бойкотиране на машината, а смяната й. Това разбира се не означава, че съм носил по 250 грама, а не предварително уговорените 100. Но до сега не е имало случай да не износя стоите 100 грама . Колкото до диалога - правил съм нееднократно опити, но трудно се говори с хора, които си мислят, че ти си просто хлебарка, а те богове. Обикновено разговора завършва с обида.
    Този пост е редактиран от Aranis; 07.10.2016 в 13:41.

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако нещо съм те обидил - извинявай, не съм го искал. Посочи ми конкретен текст (но в ЛС), и аз ще го изтрия.

    Опитвам се да водя диалог на по-високо ниво от позиция на цялата нация - защо според мене има проблеми с нея. Няма значение какви са единичните случки от едната или от другата страна на бариерата - то е ясно, че ги има всякакви. Важно е само каква е статистиката - тоест кои са нещата, които масово се срещат в голям процент от хората. Точно статистиката е тази, която статистически докарва една нация на дъното в калта, или я издига високо горе сред световните лидери.

    Ако приемем, че има някаква класация на успешните и неуспешните нации по света, то заемането на едно или друго място в тази класация се дължи преди всичко на НАРОДОПСИХОЛОГИЯТА на дадената нация, на разсъжденията, мислите и действията на повечето хора от тази нация, а не на инцидентните добри или лоши случаи, които всеки може да ги изкопае отнякъде и да ги цитира.

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ви кажа и още няколко типични грешни умозаключения, които формират част от сбърканата народопсихология:

    1. Всички лъжат, значи и аз ще лъжа
    2. Всички крадат, значи и аз ще крада
    3. Всички злопотребяват с еврофондове, значи и аз ще правя същото
    4. Държавата нищо не прави за мене, значи имам свещеното право да я лъжа с данъците
    5. Всички бизнесмени са мошеници и нито един от тях не е спечелил честно парите си. Следователно за да забогатея, трябва и аз да стана мошеник.

    Познато ли ви е всичко това?
    Най-интересното е факта, че хората, които си ги мислят горните 5 точки, наистина лъжат, крадат, злоупотребяват с еврофондове, не плащат данъци и се стремят да станат мошеници, защото наистина си мислят, че това е правилния път на развитие. И няма никакво значение, че горните 5 твърдения са грешни, и са плод на болна психика. Важното е, че тази болна психика вече си е намерила оправдание за мошеничествата, които непрекъснато прави без угризения на съвеста.

    Да ви кажа и за умозаключенията на убийците:
    1. Тя ме погледна накриво, следователно имам правото да я изнасила и да и прережа гръкляна.

    Може да ви изглежда невероятно, но убийците също си имат оправдания за своите престъпни действия, и наистина също дълбоко вярват в собствената си "истина". Добре че са малко на брой ......
    Цитираните"грешни умозаключения"не са ли престъпления, ако съдебната система работи и си е свършила работата май и народопсихологията ще е друга.Не може да даваш помощи на неграмотния мангал за това,че е направил 15 чавета,а да чакаш нормалните хора да гърбат по 12 часа на ден за 200 300 лева,докато не се сложи ред такава ще е народопсихологията,кучето скача според тоягата.

 

 
Страница 3 от 45 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •