Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 45 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 443
  1. #281
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    http://www.vesti.bg/bulgaria/kosmich...-dobre-6060594

    А тази статия доказва,че в България повечето българи са т.н. "работещи бедни".В същото време четох статия ,че доста фирми ще фалират ,ако не се внесе работна ръка от чужбина,поради липса на такава в България.Интересно ми е,кои ще са тези работници ,които ще станат доброволно "работещи бедни" точно в България....

  2. #282
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    http://www.vesti.bg/bulgaria/kosmich...-dobre-6060594

    А тази статия доказва,че в България повечето българи са т.н. "работещи бедни".В същото време четох статия ,че доста фирми ще фалират ,ако не се внесе работна ръка от чужбина,поради липса на такава в България.Интересно ми е,кои ще са тези работници ,които ще станат доброволно "работещи бедни" точно в България....
    Виетнамци.

  3. #283
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    За виетнамците, съм леко предубеден. Първо, много обичат кучешко- факт! А у нас, както знаем, не дават даже и да ги тричаме за здраве, камоли- да се ядат( въх). Второ. След обяд, обичат да си полягват. Трето- разни екзотични за нас плодове, като Драконов плод, Манго, Папая и др., за тях са като нашите краставици. Морските дарове, ги плющят като славянски гювеч. Има и още, ама мисля, че казаното дотук, би следвало да откаже всеки български работодател. По вероятна дестинация за работна ръка е Нигерия. Тамошните може и да си хапват човешко, ама поне кучета и ананаси- не щат!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #284
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За какво да внасяме работна ръка от някъде?Тя си идва сама от границата с Турция и Гърция.

  5. #285
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В строежа на новата част на АЕЦ Козлодуй са участвали виетнамци. Това през комунистическо. А и не само там. Много от тях остават да живеят в България. Някой от тях сега имат и бизнеси..... В сделките са ТОЧНИ. За разлика от......

  6. #286
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За какво да внасяме работна ръка от някъде?Тя си идва сама от границата с Турция и Гърция.
    Тия дето идват през Турция, не идват да работят, пък камо ли в България!

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    За виетнамците, съм леко предубеден. Първо, много обичат кучешко- факт! А у нас, както знаем, не дават даже и да ги тричаме за здраве, камоли- да се ядат( въх). Второ. След обяд, обичат да си полягват. Трето- разни екзотични за нас плодове, като Драконов плод, Манго, Папая и др., за тях са като нашите краставици. Морските дарове, ги плющят като славянски гювеч. Има и още, ама мисля, че казаното дотук, би следвало да откаже всеки български работодател. По вероятна дестинация за работна ръка е Нигерия. Тамошните може и да си хапват човешко, ама поне кучета и ананаси- не щат!
    Виетнамците ги дадох като позната ни случка от преди няколко години, но защо пък да не вкараме и друга кръв за да я смесим с нашата, която тъй или иначе си е доста разредена. То кой ли вече не си е оставял семето в нашите (задни) територии?

  8. #288
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    А дистанционно относно консултантите ? ....
    Става, но само за писане на проектите. За развитие на проектите и за управление си трябва да са ми в офиса. Има прекалено много казуси и въпроси, на които трябва да търсим решение, понякога се събираме по 4 души за да мислим и пак е трудно. За развитието на проектите трябва да се взимат решения на момента и понякога един отговор "да" или "не" трябва да се сътвори от поне двама души, като единия съм аз или колегата ми (ако касаят нормативна база, разрешителни) и някой от колегите, които пишат и/или бюджетират. В консултантската дейност всяка дума е от значение и не мога да си позволя волности.

  9. #289
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ето една статия която показва, че проблемите с пазара на труда не са само у нас, но и в целия източен блок. Унас просто са фрапиращи.
    https://www.24chasa.bg/mnenia/article/5845441

  10. #290
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Същото ще сполети и Украйна в скоро време.

 

 
Страница 29 от 45 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •