Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 45 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 443
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Братле я се поогледай.Малко ли са ти?
    Е да де, ама в Израел си имат истински, и за това получават по 25 000 гущера! А нашите са фалшиви, и за това ние получаваме от тях ......обиди!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Това го споделих с един от работодателите.След кратки сметки каза,че не е никакъв проблем и тук да се получи.И аз го вярвам.Нещо повече,въпросния работодател по късно сподели,че изгодата за работодателя е по-голямата от такива работници.

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Глада прави чудеса. А това се знае много добре от ситите.
    Като чудо Сексуалната револщция ли визираш / https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...86%D0%B8%D1%8F / или френската / http://nauka.bg/a/%D1%84%D1%80%D0%B5...89-1813-%D0%B3 /

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мога само да завиждам, благородно, на работниците, които са случили на готин шеф! Защото аз досега не съм случвал на такъв. Явно обитават други измерения и действителности, малко по- различни от моята.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #275
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Ето нещо за "устойчивия капитализъм"

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пробвано е. Резултатът е описан по-долу!



    Затова сега най-работните почти непрекъснато са в командировка, за да вземат над двойно на останалите и да не се мешат с мързелите и да се дразнят взаимно. Лошото е, че поради обществения ни манталитет и емиграцията годните за категорията на високоплатените, отговорни и съвестно работещи с всяка изминала година намаляват, а се увеличава дяла на мързелите и тарикатите. Аз затова съм се захванал с пчелите - да мога, като се пенсионирам /при първа възможност/, да работя с пчели, а не с хора.
    Колега, не се заяждам. Просто пак не ми стана ясно. Все нещо ми убягва. Може би чета през ред.
    Да не би тези които са в командировка освен двойната заплата да получават и командировъчни, а другите вместо командировъчни, да получават 3часа път, извън работното време и 10 лв. по-малко?
    Защо искаш да се занимаваш с пчели, а не станеш работник?

    Не изпитвам неуважение към теб, но когато не ми се връзват нещата питам.
    Ако не е удобно не отговаряй, нищо лично. Желая ти Успех!

  7. #277
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Не знам защо постоянно давате примери с Германия.Първо там има ред и дисциплина и второ там работник във фабрика не кара последен модел мерцедес.А при нас анархия и на "гол тумбак чифте пищови".

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    .....Защо искаш да се занимаваш с пчели, а не станеш работник?......
    От 25 години трудов стаж първата половина съм бил работник, после по стечение на обстоятелствата станах работодател. Знам и двете гледни точки, от време на време грабвам инструментите и работя заедно с всички, за да не губя навици. Никога не забравям, че нещата може изведнъж да се объркат и отново да се наложи да съм редови работник и да ми е началник някой, дето чете през ред. Който се е отучил, тежко му тогава. Пчелите казах защо - за след пенсия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    От 25 години трудов стаж първата половина съм бил работник, после по стечение на обстоятелствата станах работодател. Знам и двете гледни точки, от време на време грабвам инструментите и работя заедно с всички, за да не губя навици. Никога не забравям, че нещата може изведнъж да се объркат и отново да се наложи да съм редови работник и да ми е началник някой, дето чете през ред. Който се е отучил, тежко му тогава. Пчелите казах защо - за след пенсия.
    Благодаря за отговора. Аз също съм бил началник, бил съм и работник, но никога работодател. С подчинените си никога не съм имал проблеми.
    И никога не съм се оплаквал от тях. Затова допусках че си пропуснал да уточниш нещо в поста си / а това че аз чета през ред беше намек /

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пробвано е. Резултатът е описан по-долу!



    Затова сега най-работните почти непрекъснато са в командировка, за да вземат над двойно на останалите и да не се мешат с мързелите и да се дразнят взаимно. Лошото е, че поради обществения ни манталитет и емиграцията годните за категорията на високоплатените, отговорни и съвестно работещи с всяка изминала година намаляват, а се увеличава дяла на мързелите и тарикатите. Аз затова съм се захванал с пчелите - да мога, като се пенсионирам /при първа възможност/, да работя с пчели, а не с хора.
    И аз съм на това мнение, но имам още много години стаж до пенсия. Дори не зная дали въобще ще доживея до такава. В момента разработвам пчеларството, но ще спра когато достигна двама работника, няма да имам нерви за повече. Занапред се ориентирам към пасивни доходи.

 

 
Страница 28 от 45 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •