Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 45 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 443
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Има стотици шивашки фирми у нас, които шият на ишлеме за ЗАПАДА, и повечето са в Делиормана, където ги обират с автобуси из селата, и ги карат да бачкат за минималната р.з. ...и жените на нашите братя, българи-мюсулмани, бачкат без пари на големите играчи- бизнесмени!!...по 1-2 стотинки на избродиран илик..или по 2-3 ст. на огладена риза - жестока експлоатация в 21.ви век!!

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията





    Та първата ми ябълка - така като се замисля, не беше 1 ябълка, а цял камион с ябълки, и не съм ги купувал, а ми ги подариха. Просто някои хора повярваха в мене и ми дадоха голям шанс в живота, но за да се случи това си мисля, че и аз съм показал някакви качества, по-добри от останалите колеги в института (2-3 хиляди студента).
    Вярвам ти, защото си изключителен човек и си оправдал очакванията отвсякъде.Жалко, че такива, като теб са рядкост.

  3. #123
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Има стотици шивашки фирми у нас, които шият на ишлеме за ЗАПАДА, и повечето са в Делиормана, където ги обират с автобуси из селата, и ги карат да бачкат за минималната р.з. ...и жените на нашите братя, българи-мюсулмани, бачкат без пари на големите играчи- бизнесмени!!...по 1-2 стотинки на избродиран илик..или по 2-3 ст. на огладена риза - жестока експлоатация в 21.ви век!!
    А какво според тебе НЕ Е ЕКСПЛОАТАЦИЯ?

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Исках да кажа достойно заплащане на труда, който са положили - не може да се работи по 10-12-14 часа на ден, докато не се напълни камиона/ТИРа с блузи/ризи,включително и събота и неделя, и на тия женици да им се плаща мин.р.з.....експлоатация е също така според мен, да работиш на смени в мръсно производство на леене на алуминиеви глави за автомобили за 600-700лв на месец - примери мога да дам 1000 факториел в нашата огрухана татковина!

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Добре де всички ако станат шефове (без тях не може то се знае) кой ще бачка
    Как кой? Китайците.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Собствениците на тези шивашки фирми българи ли са или от "инвеститорите"?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Има стотици шивашки фирми у нас, които шият на ишлеме за ЗАПАДА, и повечето са в Делиормана, където ги обират с автобуси из селата, и ги карат да бачкат за минималната р.з. ...и жените на нашите братя, българи-мюсулмани, бачкат без пари на големите играчи- бизнесмени!!...по 1-2 стотинки на избродиран илик..или по 2-3 ст. на огладена риза - жестока експлоатация в 21.ви век!!
    Така наречените бизнесмени които експлоатират така хората са за разстрел и плитко заравяне!

  8. #128
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Исках да кажа достойно заплащане на труда, който са положили - не може да се работи по 10-12-14 часа на ден, докато не се напълни камиона/ТИРа с блузи/ризи,включително и събота и неделя, и на тия женици да им се плаща мин.р.з.....експлоатация е също така според мен, да работиш на смени в мръсно производство на леене на алуминиеви глави за автомобили за 600-700лв на месец - примери мога да дам 1000 факториел в нашата огрухана татковина!
    Добре - какво е това ДОСТОЙНО ЗАПЛАЩАНЕ НА ТРУДА?

    Ти като си купуваш риза, ушита от същия този работодател, склонен ли си да плащаш 5 лева повече, за да има достатъчно пари за неговите работнички? Или купуваш от друг работодател, защото неговата риза е по-евтина, което означава, че той повече експлоатира неговите си работнички?

    Осъзнаваш ли, че ти самият си виновен за НЕДОСТОЙНОТО ЗАПЛАЩАНЕ на труда на шивачките? Виновни са и други като тебе, които търсят да закупят преди всичко евтинията.

    Осъзнаваш ли, че НЕДОСТОЙНОТО ЗАПЛАЩАНЕ във всяка една потребителска сфера го предизвикват СЪЩИТЕ ТЕЗИ ХОРА, които плачат за ДОСТОЙНО ЗАПЛАЩАНЕ.

    Параграф 22 - НИКОГА НЯМА ДА ИМАШ ДОСТОЙНО ЗАПЛАЩАНЕ НА СОБСТВЕНИЯ СИ ТРУД, защото ти самият спомагаш за НЕДОСТОЙНОТО ЗАПЛАЩАНЕ НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ.

  9. #129
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Така наречените бизнесмени които експлоатират така хората са за разстрел и плитко заравяне!
    Пак повтарям - не осъзнаваш ли, че ТИ САМИЯТ ЕКСПЛОАТИРАШ ХОРАТА, като не си склонен да купуваш стоки с "нормална" цена, а търсиш преди всичко ЕВТИНИ СТОКИ, при които има възможно най-голямата експлоатация на човешкия труд. Кой тогава е за разстрел?

  10. #130
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Пак повтарям - не осъзнаваш ли, че ТИ САМИЯТ ЕКСПЛОАТИРАШ ХОРАТА, като не си склонен да купуваш стоки с "нормална" цена, а търсиш преди всичко ЕВТИНИ СТОКИ, при които има възможно най-голямата експлоатация на човешкия труд. Кой тогава е за разстрел?
    Зависи,ако търсиш качество не гледаш цената.

 

 
Страница 13 от 45 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •