Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 45 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 443
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    По принцип съм за абсолютна монархия (макар че знам ако е така монарха може много да направи а може и много да съсипе).
    Но когато светът бе разделен на две системи най на кяр бяха западните работници защото техните работодатели ги бе страх да не стане и там социализъм - комунизъм.
    Социализъм имаше в 20-30 държави а капитълизъм в другите 200 с малко монархии.
    Всички държави ли са богати и хората са добре като не е имало този строй там.

    П.П. Иначе съм съгласен с вас г-н. Матеев че с добри работодатели и съвестни работници може да се постигне много.
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 11.10.2016 в 18:27. Причина: правопис

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По принцип съм за абсолютна монархия (макар че знам ако е така монарха може много да направи а може и много да съсипе).
    Но когато светът бе разделен на две системи най на кяр бяха западните работници защото техните работодатели ги бе страх да не стане и там социализъм - комунизъм.
    Социализъм имаше в 20-30 държави а капитълизъм в другите 200 с малко монархии.
    Всички държави ли са богати и хората са добре като не е имало този строй там.

    П.П. Иначе съм съгласен с вас г-н. Матеев че с добри работодатели и съвестни работници може да се постигне много.
    Сериозно ! През 70-те , къде бе Великобритания , като икономика ?
    Явно и кралство Непал са напреднали драстично .
    Отивам да уча .

  3. #103
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В съвременното общество, поне както е проектирано, всички се раждат равни. И от този момент нататък започва КЛАСОВОТО РАЗСЛОЕНИЕ. Едни деца са по ученолюбиви, а други - по-мързеливи. Още на етап начално образование започват да се залагат основите на един бъдещ успешен живот или точно обратното - на един провал в каквото и да се опита. Това разслоение на знаещи и можещи срещу мързеливи и неграмотни се извършва през цялото развитие на тинейджъра чак до 20 годишна възраст. Някои деца учат, а други бягат от часове, ходят по джумбарета да се напиват и да опрашват разните му курви. Някои деца стават ЛИДЕРИ СЪС ЗНАНИЯ, а други - ЛИДЕРИ ПО НАПИВАНЕ И СБИВАНЕ. Класовото разпределение на бъдещите участници в бизнеса и живота ВЕЧЕ Е ПРЕДОПРЕДЕЛЕНО. Вече е ясно кой ще си изкарва хляба с акъл, и кой - с мускули.

    Настъпва време за висше образование. Това е поредният ФИЛТЪР, който пресява най-знаещите от знаещите. И от всеки 7 кандидата за някой ВУЗ само 1 успява да премине през този филтър (така беше по мое време). Останалите - ами вече е време да започнат да бачкат (с мускули, а не с акъл). Тези с акъла ще учат още 5 години и ще преминат през още няколко филтъра, които ще отсяват все по-малко и по-малко хора за следващото стъпало.

    И когато висшето образование се завърши, вече има ОГРОМНА ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПРОПАСТ между вече напълно оформените две различни класи, едната от които е призвана да командава и управлява (с повече или с по-малко акъл), а другата - да бъде управлявана и да работи (с повече или с по-малко мускули).

    Не ми се сърдете - просто ви разказвам как е устроен модела на съвременното общество. В него акъла се цени повече от мускулите. Само допреди 200-300 години беше точно обратното (тези с мускулите просперираха, а тези с акъла ги горяха на клада). И ако утре нещо се обърка с цивилизацията и се върнем в средновековието, всичките днешни лидери и бизнесмени ще се провалят, но ще се появят нови - тези с най-много мускули например.

    Въпреки всичките тези класови разделения, пътя на които го е изминал всеки един от нас, съвременното общество ПОЗВОЛЯВА на всеки да си смени съществуващата класа, в която сам се е набутал. Никой не му пречи да напусне "омразния" работодател и да си вземе живота в свои ръце. И предполагам много хора се пробват. Някои дори успяват, защото всяко едно правило си има изключение. Повечето обаче се провалят - пак, и пак и пак.

    И започват да си търсят оправдания:
    Ама аз не знам английски език.
    Ама аз съм скаран с математиката.
    Ама аз не знам двустранното счетоводство.
    Ама аз не познавам теорията на вероятностите, теорията на риска, теорията на финансовите пазари, маркетинга, икономиката, философията, психологията, историята, географията, обектно-ориентираното програмиране и т.н.

    Абе човече - защо не ги знаеш? Къде си бил, когато другите са ги учили? Защо едни хора успяха да ги научат за същия този период от време, а ти не успя?

    Кой ти е виновен?

    Хоппа ..... търси се виновник. И тези хора започват да обвиняват някой друг за собствения си неуспех. Всъщност обвиняват всеки друг, който и да е той, НО НЕ И СЕБЕ СИ. Тоест пропускат да обвинят ГЛАВНИЯ ВИНОВНИК за собствения си провал в живота.

    Да, всеки един може да постигне всичко, дори и да го започне това състезание за втори път на 40 годишна възраст. Да, проспал е първите 40 години, но все още има време да постигне чудеса в живота. Младежите как го правят това за 10-15 години учене. Значи може да го направи и всеки друг, дори и да започне малко по-късно (на 40 годишна възраст). Аз дори си мисля, че може да се постигне и само за 5 години - просто трябва да има голяма концентрация, воля и себеотдаване на новото познание, което искаш да го получиш. И това ново познание ще отвори врати в живота, които към днешна дата много хора сами си ги затворили.

    Като човек, преминал успешно през това НЯКОЛКО ПЪТИ (няколко успешни бизнеса) си мисля, че бих могъл да помогна и на други хора, като им покажа какво познание им липсва, и как и защо тази липса ги държи на дъното на обществената йерархия. Също така мога да им дам есенцията на това познание, подкрепена с натрупания личен опит. И ми е много чудно защо срещам ОГРОМНА СЪПРОТИВА от някои хора, след като всъщност се опитвам да им помогна.

    Също така ми е много чудно как хора, провалили се в живота, се опитват да дават акъл как се прави бизнес. Невероятно, но факт. Мисля си, че това е типично Българска черта - некомпетентни хора да си въобразяват, че могат да дават акъл на експерти в дадена област точно по въпросите, по които експертите имат 1000 пъти повече познания и опит.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    @Матеев,
    Чел ли си теорията за конвергенцията на Бжежински?
    Аз , съм чел Бжежински . Всичко бе вярно прогнозирано до 1990 .
    Дай акъл за след това .
    Пророк в собствената държава е до време .

  5. #105
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Забележете и коментарите, които срещам. Например "Матеев, приказваш пълни глупости". Що за мозък може да го измисли този коментар, след като моите "глупости" са ме издигнали на нива, 100 пъти по-високи от неговите. Кой всъщност е човека, приказващ глупости?

    Нищо лично ..... просто здравата логика говори точно за това. Нали сте учили логика и логически операции? Или греша .....

    Признавам си - и аз съм болен от болеста, наречена Българска народопсихология. И вероятно аз също плещя глупости за неща, които не ги разбирам. Така беше например и с пчеларството през първите ми години.

    Има си обаче области, в които наистина се чувствам експерт в съответната сфера на познанието, просто защото ползвайки тези познания съм постигнал ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНИ УСПЕХИ. Нещо от типа един на 1000 или дори един на 10 000, които са успели да го направят даденото нещо, а другите не са. Та точно в тези области много се дразня, когато някой ме обяви за глупак. А за другите области си признавам, че съм грешен колкото всички останали, и най-вероятно плещя откровенни глупости така, както го правят и другите некомпетентни.

  6. #106
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Виж, имал си и такива моменти. Във форума нищо не се трие, прегледай си мненията

  7. #107
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Има 1 теория, че след 9 септември, бившите богаташи, фабриканти и управници са се ориентирали “на къде духа вятъра“ и лека-полека са навлезли в новата власт и управление. Още повече, че бившите богаташи и управници всъщност са били и най-учените и дипломирани по онова време. За разлика от партизаните и селяците...... Абсолютно същото стана и 89-та година. Всички партиини секретари и директори на заводи и фабрики, след 10-ти Ноември станаха първите бизнесмени на България! А сега вече и техните наследници......

  8. #108
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Нищо лично .
    Щом трябва ме накажи с БАН .
    Няма наказания, защото няма провинения.

    В момента Администратора Матеев спи, а пчеларя Матеев си сръбва от ракийката и си замезва, вместо да учи за държавния изпит в Четвъртък.

    Пак народопсихология - след като пчеларя Матеев разбра, че изпита е в Четвъртък, а не в Сряда, вднага си рече "Има време ......". И веднага започна да разчесва клавиатурата в пчеларския форум .....

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не знам защо ме карате да ви напомням, че РАБОТНИЦИТЕ ВЕЧЕ ИМАХА СВОЯ ШАНС, НО СЕ ПРОВАЛИХА. Нали на 9 септември 1944 г. спечелиха власта (заграбиха я с много кръв), веднага след това избиха или изгониха от България всички бизнесмени, заграбиха им имуществото (откраднаха го) и после 45 години управляваха държавата съобразно собствените си виждания и разбирания. Как завърши всичко това - сами знаете. Още сърбаме чорбата на това, което го надробиха работниците с тяхната си велика идеология (социализъм или комунизъм).
    Според мен грешиш ! Класа от класата по скоро : най-мързеливата,най-непрокопсалата ! Нали ? Много е тежка темата и ще оскверним паметта на много хора ! Това не е класов преврат, не и по смисъла по който го описваш ! Просто не е подходящ примера за взаимоотношения началник-работник !
    Не бих вписал в категорията провалили се,заграбили,гонили някого, откраднали, моите родители,баби,дядовци ! Зле изградения икономически модел на прехода изгради лоша представа, що е бизнес, що са нормални взаимоотношения между субектите в бизнеса, и оттам търсенето на аналогии в историята ни е някак нелепо !!!

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Svetlyo Виж публикацията
    Виж, имал си и такива моменти. Във форума нищо не се трие, прегледай си мненията
    Да. И в казармата нищо не се губи, само си сменя притежателя. В случая - кой може да го чете.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 11 от 45 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •