Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 34 от общо 34
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Благодаря на Апитрейд за включването.
    Искам да ви попитам още нещо. Знам че вие имате собствено производство и вярвам, че водите стриктно счетоводство. Та въпроса ми е от гледна точка на производител би ли ви задоволила цена на меда от 4,20 лв. и колко би била минималната цена на която бихте произвеждали мед?
    Искам да поясня, че не търся по вола теле. За всички стана ясно, че този път за падането на цената нямат пряка вина бг изкупвачите. Просто ми е интересно дали вие осъзнавате в колко тежко положение ни поставя пазара и дали според вас въобще положението е тежко?
    Благодаря.
    Здравейте,

    няма да се впускам в конкретни цифри и себестойности, защото тези неща за нас като фирма са конфиденциални и няма как да бъдат споделяни в публичното пространство. Това, което мога да кажа, е че винаги сме работили "на светло", настоящата цена на меда е работима и в нашия случай не означава загуба или нула. Все пак, още сме в процес на инвестиции и развитие на тази част от бизнеса и времето ще покаже дали и кога ще постигнем заложените цели специално в пчеларството. Разбира се, цена на меда като миналогодишната ще направи всичко това много по-лесно, а е по-добра и за експортния бизнес, но в момента такива са реалностите и трябва да се съобразяваме с тях.

    Виждам, че вчерашното ми мнение е копирано от някой участник в групата във фейсбук, където като цяло нивото на дискусиите понякога е меко казано притеснително. Мислейки в тази посока, стигам до извода, че има огромен проблем в комуникацията между пчеларите и фирмите от нашия бранш, което е част от причините за негативното отношение на много производители към купувачите на тяхната стока - т.нар. "изкупвачи". В най-общия случай пчеларите общуват с даден представител на фирмата, който взима проби и изкупува меда и явно в доста от случаите тези хора не се отнасят към пчеларите с нужното внимание и отношението между двете страни не е такова, каквото трябва да бъде. Убеден съм, че това не се отнася за нашата фирма, тъй като познаваме екипа си и държим много на коректността и откритите взаимоотношения, но Апитрейд е само част от общата картина. За жалост, излизайки с името си пред вас, ние обираме всички негативи, събирани към кого ли не от бранша през годините. Въпреки, че решението на този проблем с комуникацията и недоверието ще отнеме много време, смятам, че е добре връзката да я има и в двете посоки с въпроси, предложения и препоръки. Макар и да ни оплюват, то е защото попадаме под общия знаменател. Ако е конкретно и аргументирано - тогава би означавало, че правим нещо не както трябва, но за радост до момента отзивите за нашата работа през годините са добри.

    Поздрави

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    До като се изкупува меда не на качество а на количество мисля ,че така ще са винаги нещата.Изкупували се меда на качество тарикатите бързо ще намалеят а ние пчеларите ще се стремим колкото се може по хубава стока да предложим за да вземем по добра цена.Пример:5 тона хубав натурален по 6лв,5 тона с лошо качество по 3лв:
    Така ще се да де и шанс на малките да се докажат на пазара и да се развиват,а това е добре за вас колкото повече качествена стока толкова повече печалба ще имате.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Моля да поясните какво означава да се купува меда на качество, а не на количество? Ние никога не сме купували некачествен мед - когато стоката на даден производител не отговаря на параметрите, от него не се купува. Цената 4.20 е за букет, който отговаря на качествените показатели по нормите на българското и европейското законодателство. За да постигне пчеларя по-добра цена, трябва доколкото районът и годината позволяват да се стреми да вади монофлорен мед - акация, липа, кориандър, манов. Ако погледнете от друг ъгъл - това само по себе си е изкупуване по качество - за букет цената е една, за липа друга, за акация трета.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 05.10.2016 в 22:42.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Темата е основно почистена. Обидни постинги са премахнати.
    Създадена е нова тема в Мнения - Отношения началник-работник.
    Част от постовете са прехвърлени в темата Въпроси отовори Апитрейд която се намира в Свободния раздел.

    Моля придържайте се оттук нататък към темата
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •