Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 26
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2015
    Мнения
    8
    Относно питите - имах и стари, имах и новоизградени, като вторите центрофугирах по-внимателно, за да не ги счупя. Нищо друго по - специално.

    По мнението на Матеев - бурканите са нови, от магазина. Наистина забелязах, че един буркан беше влажен отвътре и всички ги минавах с хартия, за да съм сигурен ,че са сухи и чисти. Точно това ми беше притеснението - дали тези кристали са от останала влага, въпреки ,че ако е така.. след избърсване с хартия и престояване около час , да са още влажни и тази влага да е неуловима ..сериозно трябва да обърна внимание догодина. Другите колеги пък твърдят, че тези кристали означават ,че процента водно съдържание е нисък...

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Аз пък да питам къде колегата съхранява бурканите с мед? Влажно ли е помещението?

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2015
    Мнения
    8
    Не е влажно. 100%. Знам ,че меда е хигроскопичен. Може би е по- хладно.. аз съм склонен да вярвам и на колегата Максим Тодоров от първия коментар, че меда е смеска и затова са се образували тези кристали. Това,че е хладно според мен не е от значение, защото като е ниска температурата, просто по -бързо ще кристализира, но няма да се получат тези формички. А и имам някои буркани и досега не са кристализирали напълно, а са от преди сниманите.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Аз пък да питам къде колегата съхранява бурканите с мед? Влажно ли е помещението?
    Не е от влага.Съхранявал съм на 5 етаж под спалнята. От праха е и най - вече при пълнолуние.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не е от влага.Съхранявал съм на 5 етаж под спалнята. От праха е и най - вече при пълнолуние.
    При мен в мазата става така, а в къщата не. В мазата освен това кристализира много по-бързо. Няма разлика в меда и бурканите, само в помещенията.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Това се получава от дрождите, които се намират в меда, и след време започват да ферментират.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Тук често се среща израза: ЧЕТИ! Като ползвате интернет,защо тогава не чете? И аз преди няколко години се стреснах от същата картинка и … прочетох! Сега да не се чешете по главата и да не ровите в нета ще ви го постна тук: ( http://beehoney-bg.eu/?p=1354 ). Всъщност колегите  —  Диян Димитров и Валентин са
    отговорили,но не искате да ги послушате!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Тук често се среща израза: ЧЕТИ! Като ползвате интернет,защо тогава не чете? И аз преди няколко години се стреснах от същата картинка и … прочетох! Сега да не се чешете по главата и да не ровите в нета ще ви го постна тук: ( http://beehoney-bg.eu/?p=1354 ). Всъщност колегите  —  Диян Димитров и Валентин са
    отговорили,но не искате да ги послушате!
    Не, че оспорвам, но защо пък да е вярно. Само защото някой го е пейснал в нета. ------ "Казвам се Димитър Димитров и се занимавам с пчеларство от 2016г. за което имам и сертификат".......

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не, че оспорвам, но защо пък да е вярно. Само защото някой го е пейснал в нета. ------ "Казвам се Димитър Димитров и се занимавам с пчеларство от 2016г. за което имам и сертификат".......
    В същия ред,това може да се каже и за самия форум,нали? Никой не печели,като излъже,защо да го прави,който и да било? Всъщност темата,която четох аз беше по-дълга и беше обяснено за процентите водно съдържание и Т.Н. ,но тази ми излезе първа и не ми се търси,та за това постнах нея.
    Този пост е редактиран от kli6o; 20.11.2016 в 23:22. Причина: Допълнение

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    За мене това е нормално кристализиране на меда когато процентът на влага е под 20%. При мене също се получава , независимо къде съхранявам меда.Когато е в мазето е малко по рано отколкото в апартамента.Така че моето мнение е да не се притесняваш.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •