Продават се 16 бр. Празни 10 рамкови ДБ кошери. Кошерите са на 3 години (инфо от продавача), като само една е имало пчели в тях. Кошерите са производство на Радулова от Костнинброд, но са в прилично състояние. Лично мнение нуждаят се от боя и тук там някоя поизметната дъска да се попритегне. Нищо фрапантно, веднага биха могли да се заселят. Кошерите се състоят от отделно дъно, изцяло мрежесто, 1 корпус ДБ и ламаринен капак. Нямат магазини и таванки. Цената е 30 лв/бр, но за всичките може да се договори и отстъпка. ( Не аз съм продавач, само пускам обявата).

Има и още, не знам колко точно. Може би 2 ЛР с по 3 корпуса, 1 алпийски (видях само 4-5 корпусчета и 6-7 ДБ 10 рамкови с по 1 и 2 магазина. Кошерите са чисто нови и в тях никога не е имало пчели. НО са нестандартни. ДБ корпусите са с височина 330 мм. ЛР - 260 мм, а магазините 190 мм И всички са с 2 см по дълги. Дебелината на стените е 25мм. Външните размери са 520 дължина на 455 мм ширина. Мисля че са правени във Франция. Цената ще е около 50 лв,, в зависимост от тава какъв комплект се вземе. За всичко сигурно ще има и отстъпка. За тях видях и плътни дъна и заготовки за мрежести, таванки не видях, но всичко беше доста натрупано и не се виждаше. Кошерите са доста добре направени, но на мен не ми вършат работа. За подробности на ЛС и при интерес ще ви свържа с продавача. Подходящи са за човек, който иска да си гледа няколко кошера като хоби. Намират се на няколко км. от Самоков, тези костинбродските, а другите са в самия град.

П.с. Алпийските са с вътрешни размери 320 х 320 мм.